Така ось Німеччина Пенсія в Німеччині: вік настання пенсії

  1. Вік настання пенсії в Німеччині
  2. Пенсія в Німеччині: розрахунок
  3. Розрахунок пенсії в Німеччині
  4. Пенсія в Німеччині: скільки отримують німці?

Німеччина стала першою країною в світі, де з'явилося соціальне страхування. Це сталося в позаминулому столітті завдяки ініціативі Отто фон Бісмарка, який був у той час першим канцлером Німецької імперії. В основу принципу пенсійного страхування лягла ідея відрахувань від доходів працюючих громадян до спеціального фонду, з якого проводилися виплати пенсіонерам. Розмір утримань був невеликим, і громадяни підтримали нововведення. А ось в 2016 році відсоток відрахувань в пенсійний фонд склав 18,7.

Сьогоднішня замітка саме про трудову пенсію в Німеччині ...

Вік настання пенсії в Німеччині

У тому ж 2016 році, в законодавство країни були внесені зміни, згідно з якими пенсійний віковий ценз для жінок був визначений датою настання 65 річного віку, а для чоловіків - 67 років.

Для тих, хто народився раніше 1947, виходу не пенсію був встановлений дозволений в 65 років, незалежно від статевої приналежності.


Час від часу в уряді обговорюється тема підвищення пенсійного віку, і це нікого не дивує, адже населення Європи в цілому, і Німеччини зокрема, стрімко стареет.В даний час планується збільшити вік для виходу на заслужений відпочинок спочатку до 68 років, а пізніше - до 70.

Існують винятки, що дозволяють громадянам Німеччини припинити активну трудову діяльність раніше. Це стосується тих, чий страховий стаж в системі пенсійного страхування країни становить не менше 35 років.

Достроковий вихід на пенсію можливий і в випадках, коли громадянин тривалий час працював на виробництвах з шкідливими умовами, наприклад, в поліції. Такі люди йдуть на пенсію в 60-річному віці.

Пенсія в Німеччині: розрахунок

В даний час в пенсія в Німеччині може бути наступних видів:

- звичайна, що припускає звільнення від трудових обов'язків з виплатою допомоги, після досягнення віку, встановленого законодавством;
- дострокова, яка стосується осіб, які беруть участь в системі страхування не менше 45 років. При призначенні такого виду пенсії враховується і рік народження;
- підвищена, для втратили працездатність у зв'язку з виробничою травмою або наявністю профзахворювань;
- для осіб жіночої статі, народженим до 1952 року. Вони набувають право на виплату пенсійної допомоги з 60 років;
- «шахтарська», яка призначена для тих, хто довгий час працював під землею і досяг вікової планки в 60 років;
пенсійну допомогу для вдів і сиріт;
- додаткова: її виплачують тим, у кого розмір пенсії, призначеної за віком, нижче встановленого мінімуму.

Кожен працюючий громадянин в німецькому державі автоматично страхується в пенсійній системі. Йому присвоюється особистий страховий номер і відкривається персональний пенсійний рахунок. Свідоцтво про наявність номера обов'язково для пред'явлення при працевлаштуванні і оформленні пенсійних виплат.

Тих, хто виплачує внески понад 5 років, після закінчення кожного наступного року пенсійний фонд інформує про розмір пенсії, на яку можна розраховувати при її оформленні. Повідомлення розсилаються громадянам не молодше 27-річного віку.

У Німеччині існують і недержавні пенсійні фонди, з якими можна укласти договір додаткового страхування. Цей варіант популярний серед заможних громадян, адже таким чином можна накопичити додаткову суму, щоб в старості отримувати пенсію необхідного розміру.

У разі розлучення подружжя, їх трудова пенсія ділиться на дві рівні частини. Так, якщо один з них не працював, а присвятив себе ведення домашнього господарства, йому належить частина пенсії другого чоловіка.

Так, якщо один з них не працював, а присвятив себе ведення домашнього господарства, йому належить частина пенсії другого чоловіка

Розрахунок пенсії в Німеччині

На власне пенсійну допомогу можуть розраховувати тільки ті, чий трудовий стаж становить не менше 5 років. Якщо цей період менше, пенсія не призначена.

Виплати до фонду пенсійного страхування в Німеччині безпосередньо пов'язані з розміром зарплати: чим вона вища, тим більше розмір внеску. Але відрахування розраховуються не від повного розміру заробітної плати. Існує межа, вище якого дохід не підлягає пенсійному оподаткуванню. У різних землях Німеччини його межі коливаються від 4900 до 5600 євро. Обов'язок виплати половини необхідних відрахувань покладено на плечі роботодавців. При цьому загальний розмір пенсійного внеску повинен скласти 18,7% від усієї нарахованої зарплати.

Такий же розмір встановлений і для тих, хто працює в умовах неповної зайнятості, але в цьому випадку частка виплат працівника повинна скласти 3,7%. Решта 15% вносить роботодавець.

Читайте також: Люди похилого віку в Німеччині.

Пенсія в Німеччині: скільки отримують німці?

Різні. Аби не заглиблюватися в розрахунки, можна відзначити, що при призначенні пенсійної допомоги в Німеччині враховуються багато факторів, в тому числі страховий стаж і загальна сума внесків. Мають значення також:

  • паспортний вік;
  • роки навчання;
  • кількість дітей;
  • факт служби в армії.

Ці показники формують суму пенсійних балів, на підставі якої визначається розрахунковий розмір пенсії.

Існує якийсь умовний «еталон» пенсіонера, який має трудовий стаж не менше 45 років і вік не менше 67. Пенсія такого «умовного» людини становить приблизно 1250 євро і вважається середньої. Але насправді не багато хто має такий стаж, та й зарплата для подібної пенсії повинна бути не найменшою, а її треба заробити.

У західній частині Німеччини середній розмір пенсії чоловіків наближений до тисяча п'ятьдесят дві євро, а в східній -1006.

А ось співвідношення жіночих пенсій інше - на сході представниці слабкої статі шановного віку можуть розраховувати на допомогу в 705 євро, а на заході - 521. А все тому, що східні німкені за часів соціалізму працювали нарівні з чоловіками, тому їх стаж більше, ніж у західних.

Наведені цифри свідчать, що німці - не найбагатші європейські пенсіонери. І це при тому, що Німеччина вважається однією з найуспішніших і стабільних в економічних відносинах, європейських країн. Лідером в плані пенсійного забезпечення є Данія, де розмір середнього посібники становить 2800 євро!

Чим можна пояснити невисокий пенсійну допомогу в Німеччині, де майже половина людей похилого віку фактично живе на 700 євро в місяць, а гідними виплатами від держави можуть похвалитися тільки чиновники, яких тут зовсім небагато?

Все просто. Німеччина - країна соціальна. Тут люди в будь-яких обставин не залишаються без підтримки. Якщо у пенсіонера невеликий прибуток, держава завжди готове допомогти в оплаті житла та інших невідкладних потреб, щоб старість людини в будь-якому випадку була принаймні теплою і неголодних.

Рекомендую також подивитися:

Пенсія в Німеччині: скільки отримують німці?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация