Такса Ніколас і інші тварини, завдяки яким людство продовжує існувати

  1. Читайте також
  2. Білка і Стрілка - перші підкорювачі космосу
  3. собаки Павлова
  4. собача голова
  5. Чим більше, тим краще: Дві голови
  6. космічні медузи
  7. Наука і етика

Ось воно, відео, що підірвало інтернет. Собаку породи такса опускають в інноваційну рідина, збагачену киснем. Цей експеримент Рогозін демонструє сербському президенту Олександру Вучич. Попутно, що відбувається знімають кілька журналістів. Тварина, що виявилося в "наукової пастці", через деякий час починає дихати. Рідиною! Це добре видно крізь скляну колбу. Потім таксу дістають - вона жива, цілком бадьора і це однозначно. Ну, не диво?

Відео: П'ятий канал

Читайте також

Чи не повірили своїм очам і вченим коментатори атакували сторінку прем'єра в Facebook. Звинуватили в шкуродерством і його, і всіх дослідників. На що Дмитро Рогозін резонно відповів:

«Мучают собак шкуродери заради свого скотинячого, злочинного насолоди, а наука проводить експерименти за участю тварин для розуміння можливості порятунку людини в біді або екстремальної ситуації ... Ваше питання можна було б адресувати і Сергію Павловичу Корольову, який перш, ніж послати людину в космос, проводив подібні дослідження за участю собак », - відповів Рогозін на злісні коментарі на свою адресу.

Ваше питання можна було б адресувати і Сергію Павловичу Корольову, який перш, ніж послати людину в космос, проводив подібні дослідження за участю собак », - відповів Рогозін на злісні коментарі на свою адресу

Фото: twitter.com

До слова, такі експерименти по повній рідинної вентиляції легенів почали проводити ще в 70-80-х роках минулого століття. Причому як в Радянському Союзі, так і в США. На людях поки такі досліди не проводилися. Вважається, що самі відповідні «кислородосодержащие» рідини - ПЕРФТОРВУГЛЕЦЕВІ з'єднання, в яких молекула водню замінена молекулами фтору. Дихати такою сумішшю можна відносно недовго. Вона хороша, щоб виводити з організму вуглекислоту. Але для видалення вуглекислого газу від середньостатистичної людини вагою в 70 кілограмів потрібно потік п'ять літрів в хвилину, при фізичних навантаженнях - до десяти літрів. Наші легені не пристосовані для прокачування такого обсягу.

Білка і Стрілка - перші підкорювачі космосу

Підготовкою корабля знаменитих дворняжок Білки і Стрілки до запуску дійсно особисто керував Сергій Павлович Корольов. Вийшли на орбіту собаки в далекому 1960-му році. Тоді це був справжній прорив і тріумф в освоєнні космосу. Повернулися на Землю Білка і Стрілка довели, що і людина зможе легко пережити стан невагомості.

Фото: vilingstore.net

Підкорення орбіти Білкою і Стрілкою було третім за рахунком і першим успішним польотом собачого екіпажу. Першопроходець - дворняжка по кличці Лайка, на жаль, померла на орбіті від перегріву в 1957 році. Температура всередині корабля піднялася до 40 градусів і знизити її було неможливо. Другий екіпаж - собачки Чайка і Лисичка вибухнули на 19-й секунді після старту 28 липня 1960 року. У ракети-носія зруйнувався бічний блок першого ступеня. Історичний політ з Білкою і Стрілкою стався 19 серпня 1960 року. Корабель "Супутник-5" успішно вийшов на орбіту і більше 25 годин перебував у невагомості. Білка, Стрілка, а також миші, комахи, грибкові культури і рослини зробили 17 повних витків навколо Землі. І повернулися живими.

Лайку, Чайку і Лисичку, звичайно, шкода. Але без їх жертви не було б ні польоту Гагаріна, ні прориву в освоєнні космосу, ні супутникового телебачення, ні навіть настільки звичних всім навігаторів.

Фото: tassphoto.com

Легендарні собаки після свого польоту жили у вольєрі Інституту авіаційної та космічної медицини. Дворняжок возили на показ в дитячі сади, школи і дитячі будинки. Стрілка народила шістьох цуценят. Одного з них - дівчинку на прізвисько Пушинка - Микита Хрущов подарував дружині Президента США Джона Кеннеді Жаклін і їх дочки Керолайн. Білка і Стрілка померли своєю смертю.

собаки Павлова

Собак в якості піддослідних в космічних польотах вибрали з багатьох причин. Але почасти через експерименти доктора Павлова. На відміну від мавп собаки були більш передбачуваними і невибагливими. Академік вивчав фізіологію травлення на початку 20-століття. Методика фістульних операцій на тварин досліджувалася в умовах "хронічного експерименту". Тоді багато дій команди вченого здавалися його сучасникам блюзнірськими. Однак, досягнення, отримані в ході дослідів оцінив весь світ. У 1904 році Іван Петрович Павлов став лауреатом Нобелівської премії в області медицини «За роботу з фізіології травлення». А фільми про його методи до цих пір показують школярам.

Відео: youtube.com

До слова, доктор Павлов - виходець з роду потомствених священнослужителів. І сам в 1864 році закінчив Рязанське духовне училище. Інтерес до науки взяв своє. В результаті Павлов закінчив ще й природне відділення фізико-математичного факультету Санкт-Петербурзького Госуниверситета. Після смерті Павлов був перетворений в символ радянської науки. Його досягнення розглядалися і розглядаються як справжній подвиг.

собача голова

Перший експеримент з системою штучного кровообігу за допомогою машини, яку Сергій Брюхоненко назвав "аутожектор", був проведений в 1926 році. Уже тоді доктор медичних наук зробив висновок, що метод можна використовувати для операцій на зупиненому серці. Досліди були продемонстровані на Третьому конгресі фізіологів в СРСР в 1928 році. Своєю інноваційністю вони шокували не тільки радянських вчених, але і весь світ.

Відео: youtube.com

Піддослідними були собаки. Точніше не все тіло тварини, а лише голова. Поки тулуб оперували, медики за допомогою приладу підтримували мозок в живому стані завдяки безперервній циркуляції крові. Як працездатності методу в фільмі 1928 року голову "тестували" яскравим світлом ліхтаря - голова заплющує очі. Також у фільмі вчений згодував піддослідному шматочок сиру. Їжа успішно пройшла через травну трубку.

Завдяки цьому експерименту, тепер можливі тривалі операції на зупиненому серці і трансплантація цього органу.

Чим більше, тим краще: Дві голови

Експеримент з "двоголовим псом" першим провів американець Чарльз Гатрі на початку 1900-х років. Його "дітище" прожило 26 хвилин. Пізніше експеримент зарубіжного колеги повторили по-окремо російські вчені Володимир Деміхов і Анатолій Коневский. Деміхов модернізував процес пересадки і прославився на весь Радянський Союз. Піддослідна тварина (або правильніше сказати два в одному) прожило цілий місяць.

Відео: youtube.com

Метою другого вченого - Коневского - була успішна трансплантація серця. Друга голова в прямому сенсі вийшла випадково. У 1964 році щеня, чиє серце мали пересадити, в день операції заснув в тіні вантажівки. Сталося непоправне. Водій розчавив собаку, але голова і передня частина тулуба після аварії ще були "живі" - серце билося, в мозок надходили кров і кисень. Коневский вирішив відтворити досвід Деміхова. На відновлення кровопостачання "приживляється" голови разом з передніми лапами знадобилося всього сім хвилин.

Фото: med-history.livejournal.com

За свою довгу кар'єру (помер вчений в квітні цього року на 97-му році життя) Анатолій Коневский зробив масу відкриттів, серед яких, наприклад, спосіб безшовного з'єднання судин. Він провів більше 200 операцій по трансплантології. У 2015-му році Коневский знову був у центрі уваги. Його як першопрохідника буквально замучили питаннями про можливість пересадки людської голови, після того, як італійський нейрохірург Серджіо Каннаверо пообіцяв створити таке диво для паралізованого російського програміста Валерія Спиридонова. Операцію планувалося провести в 2017 році, але поки що Каннаверо провів лише успішну операцію з пересадки мертвої голови .

космічні медузи

В останні роки на Заході активісти дуже люто "захищають" тварин від вчених. Під опалу потрапили багато виробників косметики, які тестували продукцію на братів менших. Можливо, щоб не баламутити воду, доктор Дороті Спангенберг з медичного інституту Східної Вірджинії 5 червня 1991 року разом з командою запустила в космос 2478 маленьких медуз на борту шаттла Columbia.

Фото: Колаж П'ятий канал

Експеримент Спангенберг повинен був показати, як позначиться гравітація на людях майбутнього, яким належить народитися в космосі. Коли кількість медуз досягло 60 тисяч шаттл повернули на Землю. Виявилося, що народжені в космосі морські мешканці, отримали "аномалії пульсування". Іншими словами вони страждали від вертиго і не могли пристосуватися до гравітації. Якби мова йшла про людину, ця недуга мав би назву "запаморочення". Вчені визнали, що люди народжені в космосі отримають таку ж патологію. Це, поза всяким сумнівом, дало поштовх у нових досліджень цієї проблеми. А значить, і до освоєння далекого космосу.

Наука і етика

Вчені неодноразово говорили про те, що усвідомлюють, що кожен експеримент таїть в собі небезпеку для піддослідної тварини. На те він і експеримент. У разі успіху трапляється прорив в науці, медицині або освоєнні космосу, що допомагає рятувати вже людські життя.

Фото: tassphoto.com

Спори про етичну складову тривають століттями. Йдучи на поводі наукового інтересу, дослідники часом порушували закони. Той же Коперник, наприклад, теж пішов проти звітів Інквізиції, але навряд чи хтось наважиться його в цьому звинувачувати. А як тільки про дітище вченого-експериментатора стає відомо широкому загалу, тут же розгорається скандал. Згадати хоча б клоновану овечку Доллі . Чудо науки і прожило шість з половиною років, і залишило потомство. Весь цей час противники дослідників вимагали припинити "грати в Бога". Однак, кожен раз за черговим зухвалим експериментів, селищем науковий прорив, світ стежить з завмиранням серця. Так і зараз вся увага світу прикута до таксі Ніколасу.

Анія Батаева

Ну, не диво?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация