Там потри, тут погладь: найпопулярніші "тактильні" статуї Європи

За усталеною легендою, якщо потерти верхівку шапочки (або каски), то є надія на виконання бажання, а якщо торкнутися носа & mdash; можна залучити удачу. Фото автора.

Дотик предмета заради здійснення мрії - дуже давня традиція, що залишилася нам ще з первісних часів і прижилася потім у багатьох релігіях. Показовий приклад - буддійський монах Хотей, популярний персонаж японських фігурок нецке: всі знають, що йому потрібно потерти живіт кілька разів - і буде щастя .

А католики і православні, наприклад, прикладаються до святих мощей. У всіх цих і подібних випадках психологи глибокодумно коментують: "Бажане досягається за допомогою очікувань".

Крім релігії, натирання і дотик деяких предметів добре прижилося і в туризмі. Серед безлічі милих і ні до чого не зобов'язують туристичних прийме воно займає таке ж почесне місце, як покупка магнітиків на холодильник. Причому деколи складно зрозуміти, чому саме ця, а не інша, більш знаменита або ефектна фігура, раптом отримала таку популярність у мандрівної публіки.

САНТЕХНИК-споглядач

Столиця Словаччини Братислава багата вуличними скульптурами. Тут тобі і наполеонівський солдат - в трикутному капелюсі, але зате босий, і Ганс Християн Андерсен з сумною мавпочкою на плечі, і навіть зірка поп-арту Енді Уорхол (він же - Андрій Вархола, син емігранта-русина) - кошлатий "Митець" з чашкою кава і сухарем в руці.

Любителів до блиску натерти щось на щастя в Братиславі повинна зацікавити бронзова фігура на стику вулиць Рибарска Брана, Панська і Лаурінска. Про те, що ви перебуваєте поруч з твором мистецтва, попереджає унікальний знак. А під ним в каналізаційному люку розташувався дядько чи в касці, то чи в шапочці, який добродушно розглядає перехожих. Знак над скульптурою був встановлений після того, як пару раз неуважні водії наїжджали на неї.

Кого уособлює фігура, зрозуміти складно. Багато хто бачить в ній сантехніка (а що іншим робити в каналізаційному колодязі?). Але сам автор скульптури назвав своє творіння Чуміл - по словацькою це означає "роззява, споглядач".

За усталеною легендою, якщо потерти верхівку шапочки (або каски), то є надія на виконання бажання, а якщо торкнутися носа - можна залучити удачу.

ПРАГА: до Яна Непомука

Великомученика Яна Непомука обгрунтовано можна назвати найвідомішим чехом з усього сонму святих. Знаменитий він тим, що відмовився порушити таємницю сповіді і видати королю Вацлаву IV зміст розмови з його дружиною. За свою принциповість священик був замучений, а тіло його скинули у Влтаву з Карлова моста. Багато що, правда, говорить про те, що таким жорстоким чином король просто розправився з опозицією з вищого духовенства. Втім, не будемо руйнувати красиву легенду, яку обожнюють закохані. Сьогодні сумну постать з німбом з п'яти зірочок нерідко можна побачити на мостах в Чехії: кажуть, що крім заступництва закоханим, Непомук ще і оберігає від повеней. Однак "най-най" фігура великомученика знаходиться на Карловому мосту в Празі, на місці, де тіло його було скинуто в річку. П'єдестал пам'ятника прикрашений майстерними барельєфами, і на них є кілька місць для натирання - ви їх легко впізнаєте по відтінку. А ще можна торкнутися подушечками пальців лівої руки п'яти зірочок на хресті і загадати бажання.

Карлов міст. П'ять зірок - відмітний знак чеського святого.

Ольштин: НОС КОПЕРНИКА

У Польщі існує справжній культ двох історичних особистостей - Фредеріка Шопена і Миколи Коперника. Останній для більшості людей - чоловік, який створив геліоцентричну систему: "зупинив Сонце і зрушив Землю". Але, виявляється, уродженець Вармії (північно-східного регіону Польщі) проявив себе в багатьох іпостасях: економіста ( закон Коперника - Грешема), вправного військового інженера, мудрого адміністратора. У польському Ольштині (столиці Вармії) одним із символів міста стала фігура носатого людини на перетині вулиць Окопова і Замковій. Що потрібно потерти, зрозуміло - довгий ніс астронома. А ще можна забратися до нього на коліна або обійняти.

До речі, попросити удачі можна і біля пам'ятника Фредеріку Шопену. Але для цього доведеться відправитися в зовсім інший край, навіть не в Польщу. На острові Майорка в Середземному морі в маленькому селі Вальдемоса є бюст великого композитора. Якщо потерти його сяючий ніс, то не просто пощастить, але ще і відкриється музичний дар протягом року.

Анонімусів: ПЕРО В РУКАХ

У будапештському парку Варошлігет (а точніше - у дворі замку Вайдахуняд) туристів зустрічає двометрова постать сидячої людини в довгому вбранні з накинутим на голову капюшоном. Пам'ятник, встановлений в 1903 р, зображує анонімусів - легендарного монаха (імені його ніхто не знає), що жив в XII в., Автора літопису "Діяння угорців". У доброї півсотні голів загадковий хроніст фіксує історію розселення мадяр в Центральній Європі. До слова, ця праця - до сих пір мало не єдиний, що висвітлює найбільш ранню історію угорців.

Особа людини неможливо розглянути, як би ви не старалися. Більш того, якщо придивитися, то видно, що очниці анонімусів порожні. Це відгомін ще однієї частини легенди про анонімусів: нібито монах був сліпим. У правій руці загадкового персонажа видно стилус - гостро заточений стрижень, яким в Середні століття користувалися літописці. Саме стилус, а точніше його вістря - місце докладання зусиль всіх спраглих щастя. Воно нібито приносить удачу взагалі і на іспитах зокрема. Останнім часом навіть подейкують, що стилус зробить генієм будь-якого, хто доторкнеться до нього.

ГУСАР ХАДІКОВ: придивіться до КОНЮ

У Будапешті на Замковому пагорбі, на вулиці Сентхаромшаг красується бронзовий гусар Андраш ХАДІКОВ фон Футак верхом на гарячому скакуні. Цей бравий вояка відзначився в ході Семирічної війни (1756-1763) і увійшов в історію як один з перших спецназівців. Його кавалерійський загін постійно здійснював зухвалі вилазки в тил противника. Скульптура вся покрита древньої зеленуватою патиною, за винятком репродуктивних органів фельдмаршальський скакуна. Серед студентів Технічного університету з давніх-давен існує повір'я, що перед сесією слід їх натерти, і тоді їх чекає удача. Туристи з часом стали приєднуватися до студентів. Правда, не настільки активно, так як забиратися на високий постамент серед білого дня під поглядами сотень перехожих якось некомфортно.

Кінь бронзового гусара - один з гідних представників пам'ятників, де на удачу потрібно торкнутися частин, про які не прийнято говорити відкрито. Його компаньйони в цьому сенсі - бик на Уолл-стріт в Нью-Йорку, жеребець під Петром I в Санкт-Петербурзі і лежить фігура на могилі журналіста Віктора Нуар на паризькому кладовищі Пер-Лашез.

Родоначальник спецназівців.

МЮНХЕН: ГРОШОВА СВИНЯ

Бронзовий життєрадісний свиней з цікавістю дивиться на перехожих на вулиці Нойхаузерштрассе, навпроти Музею полювання і рибальства, в німецькому Мюнхені. Повір'я говорить: якщо від душі натерти п'ятак ікластої звірятку, це допоможе вирішити фінансові проблеми (як бонус покладається обов'язкове повернення в Мюнхен). Альтернативне дію: для здобуття любові слід почухати тварина за вухом.

Мюнхенський кабан - хороший приклад того, що популярність скульптур для натирання іноді слабо з'ясовна. Адже поруч є ще й дивне зображення сома. Але згадки про рибині в оповіданнях, статтях і блогах майже завжди сухі і якісь безбарвні. І ще один факт: мюнхенський кабан - майже повна копія скульптури, яка знаходиться у Флоренції. Але там для удачі свині (її ніжно звуть Порчеліно) потрібно ще згодувати грошики.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні А що іншим робити в каналізаційному колодязі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация