Танець живота, як найкраща підготовка до зачаття

  1. Звідки що взялося
  2. Сутність питання
  3. Техніка і мистецтво
  4. * Отже, основні елементи танцю живота:
  5. Ритуал богині родючості
  6. Отже, якщо наступила вагітність ...

Танець живота не дарма носить таку назву - саме на живіт він надає найбільш сприятливий вплив. Регулярні заняття покращують кровообіг в органах малого тазу і в кінцевому підсумку сприяють оздоровленню жіночої репродуктивної системи. Взагалі-то і виник танець живота в далекій давнині саме як практика підготовки молодих дівчат до здорового материнства, і тільки в другу чергу східний танець може вважатися мистецтвом спокушання чоловіків.

Танець живота не дарма носить таку назву - саме на живіт він надає найбільш сприятливий вплив Звідки що взялося

... Коли на родючих землях по берегах Середземного моря зароджувалися перші землеробські цивілізації, в древніх культах достатку понад усе шанували Велика Богиня-Мати. У більш пізніх культурах вона буде з'являтися під різними іменами: Іштар, Ізіда, Астарта, Афродіта, Венера, Гера, Парваті і інші. Функцією цих богинь була репродукція в великому сенсі. Зміна пір року, ріст зернових культур, збільшення поголів'я худоби, збереження і продовження роду людського ... Зауважте, жодна з цих богинь була Позашлюбний! Жриці древніх храмів виконували священний танець, в якому виставлявся живіт - джерело достатку богині.

Берберські церемонії, пов'язані з пологами, також включають священний танець живота: це сакральне мистецтво не призначалося для сторонніх очей. У давнину цей танець представляв материнство, таємничу концепцію життя, страждання і радості, з якою людина приходить в цей світ. Традиція виконувати цей танець босоніж також веде початок від давніх культів - боса танцівниця «підключається» до Батьківської землі.

Відомо ще, що великий правитель, який побудував Тадж-Махал, наказав навчити своїх онучок мистецтву танцю живота, щоб вони виросли здоровими матерями і красивими жінками ... (Детальніше про історію Східного танцю ми вже писали - http://www.u-mama.ru/read/article.php?id=2238 )

Отже, ми з'ясували, Танець Живота або Белліданс зародився в далекій давнині як істинно жіноче мистецтво, що сприяє родючості в найвищому сенсі цього слова!

Сутність питання

Далеко не всяке поштовхи животом і стегнами може називатися Східним Танцем. Найчастіше, ті, хто ніколи не бачив професійних виконавиць цього жанру, складають свою думку про мистецтво Східного Танцю по далеко не кращих зразків, випадково побаченим по телевізору або в ресторані.

Тим часом, з кожним роком число шанувальників і бажаючих професійно займатися Східними Танцями в Росії росте: шість років тому в Єкатеринбурзі була створена Федерація Східного Танцю, а надалі - і Ліга професіоналів Східного танцю в Москві, яка об'єднує регіональні школи і студії. Як і в танцях інших стильових напрямів, тут також існують свої конкурси, професійне журі та суворі критерії оцінки. Так, наприклад, серед інших, танцівниці отримують оцінку за «арабізмів» - журі вирішує, наскільки точно виконавиці вдалося відчути і передати в танці національний східний колорит.

Існує кілька напрямків Східного танцю. Вони відрізняються не тільки характером рухів, але і аксесуарами і стилем одягу. Деякі види Східного танцю припускають використання реквізиту - так, є танці з тростиною, з кинджалом, з канделябром, хусткою, сагати (цимбали).

Техніка і мистецтво

Я сама була на уроці по танцю живота всього один раз в житті - не можна сказати, що у мене є якесь упередження проти цього заняття. Просто якось здавалося: танець живота - це не моє. Для танцю живота, міркувала я, перш за все треба мати живіт - тобто, пишні форми, які і будуть колихатися в такт музиці, а я дівчина худенька ... Однак, почавши знайомитися з танцем живота ближче, я з'ясувала: пузо - зовсім не обов'язковий атрибут, а загальновідомі «трясіння» - далеко не єдиний елемент танцю живота!

* Отже, основні елементи танцю живота:

- Тряски - Тряски. Потрібно, розслабивши сідниці, в швидкому темпі піднімати вгору то одне стегно, то інше; грудна клітка нерухома. Це буде «сідничний качалка». А бувають ще тряски «коленная», «від стопи», «однією ногою», «грудьми» ... всього близько 15-ти різновидів!

- Руху стегнами - найпопулярніший і характерний елемент. Мені вдалося опанувати «вісімкою» (стегна ходять по траєкторії «8», груди знову ж нерухома). Різновидів рухів стегнами в танці живота теж існує безліч.

- Грудна клітка в східному танці також виконує найнеймовірніші руху: це зрушення, ковзання, прогин, перекіс і навіть рух по траєкторії «Х». або «Y».

- Кроки - схресний, приставних, балетний, рибка, удар ... Більше двох десятків різновидів.

До речі, в знайденому мною в Інтернеті самовчителі по танцю живота описані також руху для рук, колін, голови і є навіть такі хитрі фігури, де танцівниця стоїть на колінах, або, наприклад, лежить на підлозі.

Тому, до речі, термін «танець живота» - не зовсім вірний: тут «танцюють» і стегна, і груди, і кисті, і стопи, і навіть волосся! Витончений, пластичний арабський танець доступний жінкам будь-якого віку і будь-якої комплекції: повні жінки, почавши займатися, підтягуються і стройнеют, а худенькі і незграбні стають м'якше.

Ритуал богині родючості

Процитуємо статтю Тетяни Дорош - це московський лікар-геронтолог, і найвідоміший викладач Східного Танцю в Росії:

- Якщо говорити про користь чи шкоду для здоров'я людини від занять чим-небудь, потрібно згадати, що наше життя без занять просто безглузда. Життя це рух. Східний танець привносить в наше існування радість і задоволення, відчуття власної краси і володіння своїм тілом. Заняття прекрасним жіночним мистецтвом під звуки приголомшливою східної музики в хорошій компанії однодумців приносить чималу користь для психічного здоров'я жінки. Я спостерігаю велику групу жінок протягом 11 років і можу сказати, що і для фізичного здоров'я заняття танці живота, безсумнівно, корисні.

Звичайно, дуже важливо, щоб викладач був грамотним. Якщо заняття проводяться від простого до складного, від повільного до швидкого, і при цьому ми не забуваємо про хорошу розминку і вправи на розслаблення в кінці заняття, то проблем зі здоров'ям у займаються не буде:

- непомітно виявиться, що підвищується витривалість, зникають задишка і прискорене серцебиття при фізичному навантаженні, це говорить про тренованості серцево-судинної системи;

- якщо турбували проблеми з травленням, то відзначається поліпшення самопочуття при хронічних захворюваннях жовчовивідних шляхів і підшлункової залози;

- дуже хороші результати спостерігаються при хронічному коліті, особливо супроводжуються запорами;

- тряски не тільки викликають приплив крові до органів живота і малого тазу, а й покращують колір обличчя, помітно омолоджують;

- доведено, що заняття Східним танцем активізують функції яєчників, особливо у віці після 40 років. Клімакс відсувається, а якщо настає, то протікає менш болісно;

- при безплідді, викликаному хронічним запальними процесами, спостерігаються очевидні результати (!);

- дуже хороші результати при захворюваннях суглобів, особливо при остеоартрозі. Танець живота зміцнює косі м'язи поперекової області, що сприяє хорошій поставі, гнучкості, зникнення болів.

Одним словом, я практично не знаю протипоказань для занять східним танцем. Хоча, безумовно, будь-які гострі патологічні стани припускають постільний режим і спокій. Наївно розцінювати заняття танцем як панацею - здоров'я людини залежить від багатьох аспектів. Якщо ви курите, зловживаєте алкоголем і маєте безглузда і заздрісний характер, не чекайте, що танець врятує вас. Однак, почавши займатися східним танцем, ви робите перший крок до здорового способу життя.

Я сама займаюся східним танцем протягом 12 років по 5-6 годин на день. Мені 49 років, я рухлива, гнучка, прекрасно себе почуваю, сповнена сил, веду активний спосіб життя, а моє існування наповнене радістю творчості! »

(Детально про те, хто така Тетяна Дорош - http://www.bellydance.ru/stars/pearl.shtml )

Оздоровчий ефект танцю живота помітила на собі і інша танцівниця - єкатеринбурзький викладач Східного танцю, член Федерації Східного Танцю, призер чемпіонату Європа-Азія 2003, 2004, призер конкурсу «Орієнталь» -2005 і за сумісництвом дизайнер журналу «BellyDance international» Олена Брежнєва:

- Я почала займатися Східними танцями за кілька років до вагітності, і можу сказати, що вони якнайкраще сприяють зачаттю дитини - це я перевірила на собі. Вагітність наступила в перші ж місяці після початку регулярних занять. Природно, я в перший же день, як дізналася про свою вагітність, повідомила радісну звістку і своєму тренеру.

Для занять Східними танцями є обмеження для вагітної жінки! Так, небезпечно виконувати деякі елементи, наприклад, інтенсивні тряски. Якщо ви ніколи раніше не пробували себе в Східному танці - думаю, вагітність, це не той час, коли слід починати. Тут йде робота саме тими м'язами, які надійно захищають дитину - не варто провокувати зайві напруги. Дочекайтеся народження дитини і через півтора-два місяці після пологів поступово починайте тренування.

Але і тут обов'язково скажіть тренеру, що ви відновлюєтеся після пологів - програма повинна бути для вас менш інтенсивною. Плавно і своєчасно розпочаті заняття Східним танцем допоможуть вам швидко відновитися після пологів, стати пластичнее, позбутися від болю в спині, підтягнути живіт і сідниці. Головне - не форсувати події. Схід не терпить суєти, і навчання Арабському танцю - тонка наука.

Отже, якщо наступила вагітність ...

Потрібно відзначити, що вагітність є протипоказанням для початку професійних занять Східним Танцем, як і будь-яким серйозним виглядом фізичного навантаження (будь то професійні бальні танці, художня гімнастика, легка атлетика або балет). Якщо ж ви займалися і раніше, то заняття можна продовжувати, але під наглядом і за згодою вашого викладача.

Зараз в Єкатеринбурзі можна зустріти пропозиції по «Танцю живота для вагітних» - оголошення зустрічаються найчастіше в Інтернеті або на стендах друкованої реклами. До професійної Федерації Східного танцю ці організації відношення не мають. Можливо, на цих групах дається Східний Танець в адаптованому вигляді.

Вирушати на подібні заняття можна, якщо виконуються відразу кілька умов:

- ваша вагітність протікає без ускладнень;

- ви довіряєте тренеру і організації, яка проводить заняття;

- це спеціальна група для вагітних, де програма розрахована на початківців;

- на заняттях і після них ви добре себе почуваєте.

Навчитися професійному белліданса непросто, але, освоївши кілька рухів, так би мовити, для приватного використання, будь-яка жінка може, як мінімум, поліпшити своє самопочуття. Друкованих самовчителів, відеокурсів та Інтернет-сайтів, присвячених танцю живота, є безліч - ви можете використовувати танець живота просто для себе, як оздоровчу гімнастику і засіб для зняття напруги в нижній частині спини і живота. Зрештою, це посприяє не лише зачаття дитини, але і в цілому гармонізації сексуального життя, встановлення регулярних місячних і розкриття вашого жіночого потенціалу!

Корисні посилання:

- Пошиття пояса для танців - http://www.beledi.ru/statyi/poyas_tanec_jivota.htm

- Популярно про танці - http://www.bellydance.ru/read/origins.shtml

- Самовчитель - http://www.bellydances.ru/

- Колекція музики для танцю живота - http://orientalmusic.narod.ru/

Прим. ред .: на одному з фото, наведених в даній статті - автор, Катерина Крушинська, на своєму першому в житті уроці танцю живота.

Php?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация