Тантра, тантра йога. Що це таке

  1. Чому Фрейд? Прояви розбещеності НЕ тантра?
  2. Що не їсти тантризм
  3. Шлях тантри і сутри
  4. Три категорії тантри
  5. Тантризм як подолання дуалізму

У цій статті ми тільки прікоснёмся до того феномену, який прийнято називати тантрой, або тантризмом. Це дуже глибоке поняття, тому в невеликій статті неможливо вмістити накопичені століттями знання та методи тантри, але головне - це розвіяти деякі усталені міфи, котрі переслідують тантризм протягом довгого часу, і показати ту суть, яка ховається за поняттям тантри.

Чому Фрейд? Прояви розбещеності НЕ тантра?

Техніка або інструмент для розширення власної свідомості називається тантрой. Щоб розширити межі сприйняття, прийнято використовувати енергію чакр, і в більшості випадків вона є сексуальною. Тантра - це спосіб за нетривалий проміжок часу знайти будь-які сили або багатства

Немає нічого більш помилкового, ніж вищенаведене визначення тантри.

Такий анекдот зробили з тантри ЗМІ, псевдо-гуру йоги, любителі нових експериментів і письменники з просторів інтернету. Виявилося, що тантра - це новий священний Грааль, який допоможе вам знайти і сили і багатство. Особливо ж приємним повинен бути той спосіб, яким обізнані люди пропонують отримати «просвітлення», багатство, а особливо, розширити межі сприйняття. Напевно, вони надивилися фільмів на зразок «Реквієму за мрією», так у них склалося досить хибне розуміння терміна «тантра» з використанням воістину оригінальних засобів і методів для «розширення меж сприйняття».

До речі, питання про розширення меж свідомості і сприйняття - це особлива тема і дуже актуальна. Особливо її привабливість проявилася одночасно з проголошенням тієї самої сексуальної революції на Заході, яка з помітним запізненням прийшла в країни колишнього соцтабору. Цей проект був абсолютно свідомо запущений в другій половині XX століття. Більш того, він ретельно планувався протягом багатьох років, і, мабуть, «зелене світло» цього руху був даний ще з часів популяризації фрейдистских ідей так званого психоаналізу.

Звичайно, дорогі новоспечені психологи і психотерапевти зараз повстануть, адже ми замахнулися на святая святих, по суті, на основу сучасної школи психоаналітики. Але що поробиш, якщо подивившись відкритим поглядом, навіть звичайної логіки вистачить для того, щоб помітити, звідки ноги ростуть у фестивалю у Вудстоку, звідки і почався рух за «вільну любов». А при чому тут Фрейд? Так, при всьому. Багато людей хоча б частково знайомі з його теорією, так що вловити зв'язок досить неважко. Власне, особливої ​​глибини у цій теорії і не спостерігалося, тому і судив Зигмунд Фрейд по собі і на відміну від хороших психотерапевтів не зміг встояти перед спокусою проекції власних відчуттів і розумінь на інших, до того ж не тільки на своїх прямих пацієнтів, а й про ширшої аудиторії не забув.

Що не їсти тантризм

Після суворих устоїв, що панували в XIX столітті, не дивно, що в першій половині XX століття люди втомилися, і сміливі теорії балующегося кокаїном австрійського лікаря потрапили на підготовлений грунт. Якщо ви пробували рекламувати щось, ви напевно знаєте яке це непроста справа. Ось і подумайте, яким таким магічним чином ідеї Фрейда набули такого широкого поширення? Адже тоді навіть телебачення ще не було, не кажучи про інші засоби масової інформації.

Шива Парваті

Можна сказати, що не було конкуренції таким ідеям, що вони, мовляв, революційні, хоча навряд чи можна називати революційним такий підхід, який мало не кожен людський крок і думка інтерпретує з точки зору інстинкту відтворення. Однак виявилося, що вищим керівником колам ця ідея виявилася дуже до вподоби. Хтось добре зрозумів, що за допомогою цієї теорії можна дати народу нове пояснення їх вчинків і думок, та так, щоб при цьому у людей виробилося виправдання своїм діям в потрібному руслі, що спричинило б за собою більшу увагу до теми як такої, до її практичного дослідження, і на все це буде дано, так би мовити, офіційний дозвіл зверху. А щоб підняти авторитет нової доктрини, її потрібно було ввести в якості основного курсу навчання в медичних інститутах, а саму дисципліну назвати психоаналізом, таким чином надавши вага і респектабельність тим ідеям, які пізніше і приведуть до понять «вільного кохання» і «сексуальної революції» .

Прозорливий О. Хакслі в передмові до своєї книги «О, чудовий новий світ» в 30-х роках минулого століття написав, що сильні світу цього ніколи не дозволять народу отримати свободу, але щоб у натовпу не склалося враження, що їх обдурили, то замість справжніх свобод, в тому числі політичних, їх замінять більш «зручними» свободами, такими, як сексуальна свобода, а також розширення меж свідомості за допомогою певних хімічних субстратів. Таким чином, люди, забувши про свої колишні претензії, будуть задовольнятися тим, що раніше було у великому дефіциті, але при новоявленої свободу стало у відкритому доступі. Тому «Хай живе свобода!» Нехай і не та, яку вимагали, але тільки хто про це пам'ятає, адже замість цього з'явилася декларація вільного кохання, а що ще людині треба ?!

Шлях тантри і сутри

Ось і підійшли ми безпосередньо до того, що тема тантри не тільки трактується невірно, але, на жаль, під впливом подій, що відбулися викристалізувалося практично в лженауку. Стільки помилкових інтерпретацій навряд чи можна знайти в якомусь іншому навчанні, але ж ми зараз говоримо про філософію буддизму, т. К. Саме з буддизмом пов'язані як сутри, так і тантра - поняття про безперервність, непрекращаемості буття, коли ми повинні почати що -то, а потім рухатися цим шляхом. Тантра - це шлях, і різниця з сутрами полягає саме в тому, яким шляхом людина піде. У перекладі з санскриту «сутра» означає 'злиття', в той час як «тантра» - це 'безперервність'. Інакше це можна висловити і більш загальними словами: в сутре завжди буде присутній мета (як ми знаємо, мета в буддизмі - це досягнення нірвани), і при досягненні цієї мети закінчується і шлях. У той час як в самому понятті тантри ми бачимо сталість, безперервність. На відміну від сутри, для тантри знаходження і фіксація істини не так важливі як саме продовження розвитку - шлях. Потрібно відзначити, що шлях цей духовний. Тантра - це шлях духовного зростання, який хоча і має початок, розвиток і мета устремлінь, але практично ніколи не закінчиться. Навіть за умови, що мета виконана, розвиток не зупиниться, т. К. Суть його не в знаходженні істинності або помилковості суджень, це цікавить тантру в набагато меншій мірі, але в проходженні шляху.

Шива Парваті

Ми повинні пам'ятати, що термін «тантра» веде свій початок від складу «ом», а цей склад був санскритским «Прабандха», що означає безперервність буття. Шлях, яким ми йдемо, і є тантра. Таким чином, тантра розглядає питання «буттєвості» з точки зору взаємин. В цьому випадку взаємини означають зв'язок з чимось або кимось в самому широкому сенсі слова. Людина завжди перебуває у взаємодії з чимось, з об'єктами, суб'єктами або феноменами реальності. І навіть тут тантра має кілька підходів.

  • Перший з них - Крійятантра - діяльність
  • Другий - Чарьятантра - дія підкріплено також думками про нього, ми задаємо питання, замислюємося.
  • Третій - Йогатантра, де відбувається процес включення всього, що є в нас, який веде в прозріння. Це рівень виходу за межі інтересів однієї особи.
  • Четвертий, вищий, так і називається Махайогатантра, де для людини перестає існувати поняття особистого і настає момент, коли «ти є все і єдиний з усім».

Але тантра не була б тантрой, якби не виходила за межі ідей власного духовного зростання і вдосконалення. Це духовне вчення не зупиняється на цілях розвитку. Досягнення певних цілей лише вказує на завершення якихось етапів на шляху, але шлях нескінченний, тому завершивши одне, тут же починається інше. Але воно в тій чи іншій мірі базується на воспринятом перш і, таким чином, встановлюється зв'язок між пройденим і новим відрізком шляху, тому що тантра - це і є безперервність. Головне - бути в безперервності. Звучить просто, а жити відповідно до цього «законом тантри» ще простіше. Однак навряд чи існує «що-небудь більш складне, ніж ця простота».

Три категорії тантри

Існує три категорії тантри:

  • Дхармакайя;
  • Самбохогакайя;
  • Нірманакайя.

Нірманакайя - це практика, схожа на Хинаяну або Малу колісницю, як її прийнято називати в філософії буддизму, яка характеризується суворою дисципліною, і шлях просвітління тут може бути досягнуто переважно через практику зречення.

Самбохогакайя - категорія тантри, що має найбільшу схожість з Махаяной або Великий колісницею буддійського вчення. Увага направлено на використання методів, які мають пряме відношення до пране, Наді (енергетичним каналам), бінді і т. Д., Т. Е. Це той вид тантри, який самим безпосереднім чином спирається на вже відомі нам техніки йоги: очищення, медитація , робота з енергіями. Точніше можна сказати, що це саме тантра є в усьому, тому що сам закон або правила тантри, назвемо їх умовно таким чином, говорять про те, що тантрой наповнене все суще, буття.

Авалокитешвара

Буття в найширшому сенсі, його сприйняття, переживання, безпосередню взаємодію - це і є тантра. Ключ же до взаємодії з буттям лежить в безперервності тантри. Вона є і в позитивному, і в негативному. Для тантри менш важливий результат як такої, її зосередження - в безперервності в дорозі. Хоча, розуміючи це, не варто допускати сприйняття тантри на рівні «поп-мистецтва». Саме таке порівняння наводить у своїй книзі Чогьям Трунгпа «Тантра».

Тантра проходить і через істину, і через оману, ніде не зупиняючись, постійно продовжуючи свій шлях, але це не означає, що тантра виправдовує все і все приймає. Частково питання про прийняття можна залишити відкритим, адже по суті, тантра, як і буддизм, засновані на цьому, що зовсім не означає, що тантрізму подобається грубість, і, приймаючи грубість, ми її виправдовуємо. Тантра приймає, але не опускається до рівня апологетики. Немає засудження, але немає і виправдання. Тантра - це шлях.

Дхармакайя - це третя категорія тантри, і тільки на цьому рівні тантра повністю зайнята буттєвих аспектом. Тут відбувається вихід за рамки догмату, коли Розум - Чітта, також одне з ключових понять тантри, перетворюється в боддхічітту, т. Е. «Пробуджені свідомість». Перебуваючи тут, людина попередньо пройшов через нірманакайю, самбохогакайю, виходить на інший рівень, де вже не те що не потрібно виконувати розпорядження і правилам, але вони практично не потрібні, т. К. Практикуючий вже вийшов на якісно новий рівень і фактично звільнився від тиску і панування его або Рудри, як його називають в традиції тантри. Він побачив або, краще сказати, пережив шуньяти - момент прозріння, одкровення, ту мить, в який людині хоч на коротку мить відкривається світобудову «таким, яке воно є», - то знання, яке не може бути передано словами.

Тантризм як подолання дуалізму

Таке знання, отримання не через дискурс, не за допомогою логіки, але через розвинену до того моменту інтуїцію, і є справжнє знання, що перемагає подвійність. Адже суть всіх проблем людського існування може бути зведена до наступного: вибір між чорним і білим, між «так» і «ні», або, в разі пошуку компромісу, відбувається об'єднання того і іншого, але спочатку корінь подвійності продовжує існувати, а людина лише вчиться співіснувати разом з цим, намагається відповідним чином будувати своє життя, тому що немає навіть думки про те, що цей постулат не вірний. Людина спочатку прийняв на віру, що подвійність є істинно властиве життя початок, і інакше бути не може. Насправді ж все якраз навпаки.

В основі буття лежить Єдність, і про це говорилося ще в Ведах, коли ми читаємо рядки про те, що Брахман є Все, що Все сталося з Брахмана і одночасно їм і є. Отже, це і є шукане стан. Те, до чого прагне і тантра, - прийти до початкового стану єднання з усім сущим і з самим собою. Коли приходить розуміння себе, то межа розділяла «Я» і «інших» перестає існувати. Завіса спадає. Як тут не вжити відоме всім слово «майя», що означає ілюзію. У роз'єднання «Я» з «іншими» і знаходиться ця сама ілюзія. Пройшовши через ступені тантри, ви інтуїтивно прийдете до розуміння і усвідомленням того, що «Я» так само «іншим», так само, як Атман дорівнює Брахману або, інакше, Брахман і є Атман.

Тантрическое знання народилося не саме по собі, так само як і буддизм. Коріння цих явищ приводять нас до Вед, тому невипадково, що говорячи про тантре з її тотальною безперервністю, ми не можемо не згадати Веди. Тантра - це ще один метод осягнення реальності. Він не відірваний від навколишнього світу і не суперечить принципам інших філософських течій. Тантра вбирає їх в себе, завдяки чому однією з її основних цілей є духовне зростання, шлях досконалості, чистого бачення.

Вивчати тантру можна все життя, але ще важливіше прийняти цей метод, зробити його частиною свого буття, тоді знання відкриється вам безпосередньо, в його неспотвореному вигляді, і ви будете жити дійсно вільним життям, внутрішньо вільної, тому що саме внутрішні обмеження, які закладені в нас або виробилися в процесі життя, відокремлюють від переживання справжньої свободи, а свобода - це не щось, що людина повинна отримати у вигляді нагороди за заслуги і зусилля. Свобода - це споконвічно притаманне життя явище, а тантризм допомагає знову до неї прийти, нарешті побачити і усвідомити її.

У цій статті ми тільки прікоснёмся до того феномену, який прийнято називати тантрой, або тантризмом

Чому Фрейд?
Прояви розбещеності НЕ тантра?
Чому Фрейд?
Прояви розбещеності НЕ тантра?
А при чому тут Фрейд?
Ось і подумайте, яким таким магічним чином ідеї Фрейда набули такого широкого поширення?
» Нехай і не та, яку вимагали, але тільки хто про це пам'ятає, адже замість цього з'явилася декларація вільного кохання, а що ще людині треба ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация