Тара - Богиня Любові, Життя і Родючості. Астарта, Атаргатис, Іштар, Ашера .. Обговорення на LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

Цитата повідомлення Сіяніе_Рози_Жізні Тара - Богиня Любові, Життя і Родючості.Астарта, Атаргатис, Іштар, Ашера.

У новинах з Інтернету я прочитала вразила мене інформацію ( http://newsme.com.ua/tech/815744/ ) І вирішила провести власні дослідження. І ці дослідження підтвердили - моє здивування не випадково. Дійсно в Біблії дійшла до нас немає всіх відомостей. Чому випали дуже важливі відомості про Богині Ашері (Астарті, Тарі) ???? Отже, ось що я розкопала:

Тара, Астарта, Іштар, Ашера, Атаргатис ... Ця Богиня відома під багатьма іменами. Коріння її культу йдуть в глибину тисячоліть більш ніж на 6000 років назад. Про давньо слов'янських переказах про Богині Тари я вже писала кілька постів. Давайте тепер познайомимося з культом цієї Богині у інших стародавніх народів.

Іштар (араб. عشتار Іштар, перс. ایشتار Істар, івр. עשתרת Ашторет, грец. Ἀ στάρτ ῃ Астарта; Анунах, Нана, Інана) - в аккадської міфології - богиня родючості та любові, астральне божество, уособлення планети Венера; асоціюється з п'ятницею. Відповідає шумерської Інанна. Іштар дочка Еля і дружина Баала. Порівняємо: Тара дружина слов'янського бога Велеса. Як відомо Баал є іпостассю Велеса. У фінікійців Астарта була дружиною бога неба Ваала. Ваал - також іпостась Велеса.Её уособлювали з богинею - войовниці, дочкою бога - творця Ра. Вона була покровителькою династії фараонів в Єгипті.

Арамейські тексти з Верхнього Єгипту показують Астарту - Анат, як дружину Яхве до монотеїстичної реформи, і її культ існував до 6 століття до н. е.

Астарта (грец. Αστάρτη, Astártē) - грецьке звучання богині Іштар, запозичене греками з шумеро-аккадського пантеону через культуру фінікійців. У північній Сирії в текстах, знайдених в чаду (сучасний Рас Шамра), згадується з XIV століття до н. е. як - Ашер (Asherah), Ашерат, Аштарт, Ашера, Ашірат. У западносемітскіх племен Аштарот, Ашторет (іврит), у южносемітскіх Аштерт. Її культ був відомий в Ізраїлі з X по VIII століття до н. е. Найбільш часто згадується в текстах Біблії. Витоки культу йдуть в давню Месопотамію, в якій семітські племена, торкаючись релігійної традиції шумерів, сприйняли найяскравіші образи головних божеств і ввели їх в свій пантеон не тільки внаслідок торгових відносин, але і «братання», зближення, необхідного для природного взаємного співіснування.

У Месопотамії задовго до появи перших аккадских документів, написаних шумерським письмом, з'являються імена царів, внесені в список міста Кіша, який перебував у центрі семітського населення південної Месопотамії в епоху Стародавніх династій (з 4 т. До н. Е. По 2600 до н . е. почала гегемонії Ура). Семітські божества до правління Саргона (2371-2316 р.р. до н. Е.) Входять в шумерська пантеон. Відомо, що предки Авраама перебували в Урі, а євреї Мойсея пізніше прийняли богів амореев. В імперську епоху (2380-2200 р.р. до н. Е.) Семітська богиня Есдар (Іштар) - Астерт - Астар, що у східних семітів означало богиня, і була центральною фігурою аккадського пантеону, ідентично шумерської богині любові і родючості Инанне - матері неба. У західних семітів ім'я Астарта було власною назвою певної богині, а у південних бога. У хеттів і хуритами культ поширився з 2000 р. До н.е. е. Співзвуччя імені залишилося в хеттском Аштарта, Ашерту. У динамічних скіфів корінь імені можна побачити в Айстім - Аер. У Сирії поширюється ім'я Атаргатис (Atargatis), де Астарта зливається з Анат. На арамейською корінь звучить Атарате, вірменською і перською Анахіт, на строарабском Аттар.

В універсальному образі богині містилися три головні форми або титулу - цариця, діва, мати. У аккадійцев і вавилонян Астарта називалася «найстаршій неба і землі», і була дочкою бога небес Анну. Подібно до того, як сонце було Фебом на небесах, Аполлоном на землі і Плутоном в ще більш низьких шарах землі, Астарта стає богинею - матір'ю на небесах, Церерой і Діаною на землі, Гекатой і Прозерпиной в Гадес. У фінікійців Астарта була дружиною бога неба Ваала. Він очолював коло божеств в містах Фінікії і пізніше ім'я його ставати загальним, а не власним, звідси Ваал і Астарта несли узагальнююче найменування всіх богів і богинь Сирії, Палестини і сусідніх країн. Наприклад, хурритських Ніну, або Ніно, стала Іштар. В Іудеї Астарті, як цариці небес, за словами пророка Єремії, старанно поклонялися жінки. У текстах Угарита вона згадується як одна з головних богинь і шанується як мати богів - покровителька царів, богиня моря і зображується як оголена жінка, що годує двох немовлят.

У фінікійців Астарта була пов'язана з "Ранкової зіркою" - Венерою, і розглядалася ними, як вечірня і ранкова путеводітельніца.

Шанування Астарти поширилося в Палестині, Єгипті (в період навали гіксосів з 18 династії 1567-1320 р.р. до н. Е.), Малої Азії, Греції, як Афродіти - Урании, яка зображувалася в оточенні левів і лебедів.

Арамейські тексти з Верхнього Єгипту показують Астарту - Анат, як дружину Яхве до монотеїстичної реформи, і її культ існував до 6 століття до н. е.

У сирійців Астарота Гіеропольская повністю ототожнювалася з блискучою планетою і зображувалася як велична жінка, що тримає в одній руці факел, а в іншій - вигнутий жезл в формі хреста ansata (анх), що відповідає атрибуту єгипетської Ізіди.

Раніше фінікійців, вавилоняни поклоняються Іштар, пов'язуючи її культ з Венерою, яка була третьою в астральної тріади Сонце - Місяць - Венера. Як вечірня зірка, вона уособлювала Венеру, а як ранкова називалася Анунах - Люцифер. Іштар, Астарет, астрономічно тамтого, була Венерою і уособлювала море. У місті Урук вона шанувалася як мати, опікуються всіх його жителів, а пізніше халдейский Ерех. У землях Ханаана будувалися міста, покровителькою яких була Астарта. Так місто Аштароті - Карнау (Телль - Аштерах), вважався місцеперебуванням дворогій богині і був родів. Фінікійський Сідон і Бейрут були центрами поклоніння Астарті, де вона вважалася головним жіночим божеством, а також була богинею земного родючості, материнства і любові. Сидонські царі були її верховними жерцями, а їхні дружини - жрицями. До Астарті зверталися, як до пані - володарці царів. Вважалося честю і обов'язком вибудовувати для неї храм. У Єрусалимської землі існує долина Ашера, названа на честь богині.


АСТАРТА - БОГИНЯ ЛЮБОВІ, БОГИНЯ войовниці

АСТАРТА - БОГИНЯ ЛЮБОВІ, БОГИНЯ войовниці

Чому випали дуже важливі відомості про Богині Ашері (Астарті, Тарі) ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация