Татарстан в лідерах по організації і проведенню осіннього призову 2016 року в Росії

(Казань, 11 січня, «Татар-інформ», Арсеній Маврін). В ході осінньої призовної кампанії 2016 року призвані на строкову військову службу та спрямовані на комплектування військ 152 тис. Чоловік. Про це на прес-конференції в форматі всеросійської відеоконференцзв'язку (ВКЗ) розповів начальник Головного організаційно-мобілізаційного управління Генштабу ЗС РФ, заступник начальника Генштабу ВС РФ, генерал-полковник Василь Тошканкуров. Татарстан на ВКС представляли голова призовної комісії, заступник Прем'єр-міністра РТ Олексій Песошін і військовий комісар республіки Сергій Погодін.

«Хочу відзначити організацію призову і результати, досягнуті в таких суб'єктах РФ, як республіки Татарстан і Башкортостан, Карачаєво-Черкеська республіка, Алтайський край, Хабаровський і Ставропольський краї, Амурська, Кіровська, Кемеровська, Курська, Липецька, Ростовська, Тульська і Бєлгородська області» , - зазначив генерал-полковник лідерів призовної кампанії.

У жовтні - грудні 2016 року в Татарстані були покликані і відправлені у війська понад 4 тис. Громадян. З них в сухопутні частини - 42 відсотки, в ВМФ - 6 відсотків, у повітряно-космічні сили - 12 відсотків, по 9 відсотків в ракетні війська стратегічного призначення і Національну гвардію, в Головне управління Міністерства оборони - 3 відсотки, 2 відсотка - в ВДВ і 17 відсотків - в інші війська.

«Оцінюючи якісний склад молодого поповнення, що надходить на комплектування військ, необхідно відзначити значну частку громадян, які мають вищу освіту. Якщо 15 років тому громадян з вищою освітою закликалося лише близько 3 відсотків, то зараз цей показник становить понад 19 відсотків », - повідомив Василь Тошканкуров. Татарстан і тут в числі лідерів. 26,5 відсотка призовників осені 2016 року завершили навчання в вузах, трохи більше половини від загального числа новобранців мають середню спеціальну освіту, решта - загальну середню освіту.

26,5 відсотка призовників осені 2016 року завершили навчання в вузах, трохи більше половини від загального числа новобранців мають середню спеціальну освіту, решта - загальну середню освіту

«Законодавством їм надається право вибору - 1 рік служби за призовом або 2 роки за контрактом. Військовослужбовців з вищою освітою ми, як правило, направляємо в навчальні з'єднання та військові частини для підготовки фахівців. А найбільш обдарованих - в наукові роти », - розповів начальник Головного організаційно-мобілізаційного управління Генштабу ЗС РФ. А Татарстан попросив поділитися досвідом роботи зі студентами. Ухильників в республіці практично немає.

«Для вирішення завдання по мотивації студентів вищих навчальних закладів до проходження військової служби ми включили ректорів організацій вищої освіти до складу районних призовних комісій. А голова ради ректорів - ректор К (П) ФУ Ільшат Гафуров включений до складу республіканської призовної комісії », - пояснив Олексій Песошін. Крім того, він розповів, що за кожним університетом або інститутом республіки закріплений куратор з військових комісаріатів: «Вони проводять інформаційну роботу зі студентами по порядку підготовки та проходження військової служби. У навчальних корпусах та гуртожитках оформлені «Куточки призовника», і саме в рідному деканаті випускник отримує повістку про явку до військкомату для проходження медкомісії », - розповів віце-прем'єр РТ.

За здоров'ям майбутніх призовників стежать в студентських медполіклініках. Багато студентів займаються спортом. Крім того, часто проводяться зустрічі як з ветеранами ВВВ, так і з випускниками, вже пройшли строкову військову службу за призовом. Що цікаво, багато хто з них залишаються служити за контрактом.

У самих призовників є можливість потрапити служити в спеціальні наукові роти або навчальні підрозділи. А по завершенні служби в армії молодого фахівця з військовим квитком у кишені охочіше наймають на роботу: «Наші промислові гіганти, такі як Казанський авіаційний завод," КАМАЗ ", Оргсинтез, Нижнекамскнефтехим і т.д., ведуть роботу серед громадян, звільнених з військ , пропонують їм робочі місця на підприємствах », -підкреслив Олексій Песошін.

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация