Татарстан і його головні визначні пам'ятки з описом і фото

  1. Кращі пам'ятки Республіки Татарстан
  2. Природні пам'ятки Татарстану
  3. Чатир-тау
  4. Кара-Куль
  5. Юр'ївська печера
  6. Парк Довга поляна
  7. Архітектура Республіки Татарстан
  8. Дрябловскій будинок
  9. Фонтан Парку атракціонів в Набережних Челнах
  10. Нижнєкамська соборна мечеть
  11. Богородицький чоловічий монастир
  12. Пам'ятки городища Білярск в Татарстані і їх фото з описом
  13. Пам'ятки городища Великі Булгари в Республіці Татарстан і їх фото з описом
  14. Що подивитися в Татарстані з дітьми
  15. Відео огляд визначних пам'яток Татарстану

Татарстан - республіка Російської Федерації, розташована в східній частині Східно-Європейської рівнини. Саме тут в кінці IX століття, була створена держава Волзька Булгарія, старовинні міста якій і сьогодні служать однією з головних туристичних принад краю. До складу Росії Казанське ханство було включено в 1552 році, після завоювання Іваном Грозним.

Чи знаєте ви? Саме булгарские посли в 986 році пропонували князю Володимиру прийняти мусульманську віру для Київської Русі.

Кращі пам'ятки Республіки Татарстан

Татарстан - дивовижна республіка з надзвичайно древньою історією, яка залишила свій слід в її пам'ятках. Цей прикордонний регіон між мусульманським Сходом і християнським Заходом зберігає в своїх пам'ятках все краще від двох цивілізацій.
З 2006 року на території республіки діють туристичні маршрути «Перлове намисто Татарстану», що складаються з Великого і Малого кільця.

Природні пам'ятки Татарстану

Татарстан - прикордонний регіон між зоогеографічними зонами степи і ліси, а його північна частина знаходиться в зоні тайги. Фауна республіки надзвичайно різноманітна і налічує понад 400 видів тварин і до 270 - птахів. Все це сприяло розвитку великої кількості пам'ятників природи на території краю.

Чатир-тау

Татарстан - республіка Російської Федерації, розташована в східній частині Східно-Європейської рівнини

Чатир-тау

Гора Чатир-тау, або Шатер-гора, - найвища точка єдиного в Татарстані гірського хребта. З її вершини на висоті 334,5 м прекрасно видно всі околиці міста Азнакаево. У минулому на західному схилі останця вівся видобуток мідної руди, і в наші дні тут можна побачити безліч занедбаних шахт і штолень.
Сьогодні цей ландшафтний пам'ятник природи і його околиці є державним заказником. Біля підніжжя гори знаходиться декілька джерел і річечка Стярле, біля яких проживають рідкісні види бабаків і степовій пеструшки.

Чи знаєте ви? Чатир-тау надзвичайно популярне місце у дельтапланеристів Республіки Татарстан.

Кара-Куль

Древнє озеро в Балтасінском районі. Його назва з татарської мови перекладається, як «Чорне озеро», і було дано завдяки густорастущей поруч лісі, через тіні якого вода в озері завжди темна. Даний водойма має витягнуту овальну форму і розділений перемичкою на дві частини. Його максимальна глибина - більше 20 м.
В околицях цього мальовничого озера обладнані зони відпочинку для туристів. Раніше тут були виявлені людські стоянки часів Бронзового століття.

Раніше тут були виявлені людські стоянки часів Бронзового століття

Озеро Кара-Куль

Юр'ївська печера

Найвідоміший пам'ятник природи Камсько-Устьінского району - Юр'ївська печера. Цей об'єкт - найбільше освіту такого роду в Середньому Поволжі. Її довжина сягає більше одного кілометра, а загальна площа - 3500 кв. м.
Природне заглиблення, що виникло понад десяти тисяч років тому, вперше було обстежено в 1953 році спелеологом Олександром Володимировичем Ступішіна. У той час довжина печери досягала всього лише 20 метрів, але подальші експедиції, що розбирають завали, просунулися на глибину більше кілометра.

Важливо! Вузькі лази печери вимагають спеціальної підготовки і спорядження, а тому не доступні звичайним туристам.

Парк Довга поляна

Заповідний природний комплекс, в який входять: село Довга поляна, родова садиба Молостова, березова і липова алея, широколистяний ліс і екзотичні дерева, привезені графом Молостова на початку XX століття.
Цей заказник був заснований в 2000 році і сьогодні є домівкою для багатьох зникаючих видів рослин і тварин.

Архітектура Республіки Татарстан

Мечеть Кул-Шаріф - головна мусульманська мечеть всієї республіки Татарстан

Архітектурні пам'ятки Республіки Татарстан прийнято ділити на декілька основних типів: булгарский, золотоординський, казанський і російський. Найбільший інтерес для туристів представляє архітектура, зведена після завоювання Казані Московським князівством, а також сучасні будови.

Дрябловскій будинок

Будинок купця Міхляева зведений на самому початку XVIII століття в стилі типової російської архітектури. Цей будинок до 1739 року був єдиним кам'яним будовою в Казані і завдяки цьому служив для потреб знатних гостей міста. У 1722 році тут зупинявся імператор Петро I під час свого Перської походу. Вже з 1770-х рр. цей об'єкт був переданий власником для потреб міста і в різний час служив готелем, трактиром, швейною фабрикою.

Фонтан Парку атракціонів в Набережних Челнах

Одне з кращих місць в Набережних Челнах для туристів з маленькими дітьми це парк атракціонів. У самому його центрі розташувався головний фонтан парку, викладений камінням в стилі середньовіччя.
Фонтан побудований у вигляді кам'яної гірки, а на його вершині знаходиться фігурка бронзового атланта, що тримає на своїх плечах чашу, з якої ллється вода. По всьому периметру каскад оточений мереживним металевою огорожею.

Нижнєкамська соборна мечеть

Нижнєкамська соборна мечеть

Головне культова споруда міста Нижньокамськ було побудована в 1989-1996 рр. за проектом архітектора І. Сабитова як перша в Республіці Татарстан многомінаретная мечеть в неоромантичному стилі.
Мечеть-джамі покрита двосхилим дахом і не має купола. По кутах будови знаходяться чотири високих мінарету. На території культового комплексу, загальною площею понад 2,5 тис. Кв. м, розташовані також Центр культури та історії, бібліотека, готель і медресе «Рісаля», в якому навчаються мусульмани з усією Росії.

Богородицький чоловічий монастир

Найбільший монастир в Татарстані - Богородицький, розташований в селищі Раифа недалеко від міста Зеленодольськ. Перше дерев'яна будівля було засновано з 1613 року смиренним відлюдником Філаретом, який, будучи багатим купцем, роздав все своє майно бідним. Сучасна будівля обителі з каменю побудовано після пожежі в 1689 році.
Головна визначна пам'ятка цього монастиря - мовчазні жаби. За легендою, ченці попросили у Бога позбавити бідних тварин дару мови, щоб вони не заважали молитвам.

Пам'ятки городища Білярск в Татарстані і їх фото з описом

Великий місто Біляр - стародавня столиця Волзької Булгарії, заснована в 992 році. До XIII століття він став одним з головних економічних і політичних центрів Східної Європи, на території якого вели торгівлю представники Візантії, Русі, Прибалтики, Середньої Азії та Кавказу. У 1236 році це місто було зруйноване монгольськими військами. Сьогодні на його території знаходиться село Білярск, засноване в 1654 році як прикордонна застава.
Повноцінні розкопки Білярск городища почалися в 1967 році, а в 1990-х рр. тут був заснований музей-заповідник з великою кількістю архітектурних пам'яток:

  • Комплекс мечеті - головна культова споруда Білярск. Мечеть спочатку зведена з дерева під час заснування міста в 992 році, а вже в XI столітті до неї була прибудована кам'яна частина, залишки якої збереглися до наших днів.
  • Будинок феодала - частина комплексу Білярск мечеті. Його стіни складені з полусирцових і обпалених квадратних цегли і досягають в товщину 1 метра. Найбільший інтерес в цій пам'ятці викликає піч, пов'язана з системою підпільного опалення.
  • Білярск лазня - залишки стародавнього цегельного будови, зведеного імовірно в XI столітті в північній частині міської цитаделі.
  • Головний колодязь - пам'ятка, виявлена ​​в 1915 році. Він функціонував в XII столітті і знаходився між соборної мечеттю і будинком феодала. У 1970-х рр. цей пам'ятник був відреставрований і законсервований.

Урочище Святий ключ

В околицях села Білярск, біля підніжжя Хужалар-тави, зберігається ще одна найвідоміша місцева визначна пам'ятка - урочище «Святий ключ». У стародавні часи тут було язичницьке капище бога Тенгрі, а сьогодні православні і мусульмани Татарстану шанують це духовне місце і складають про нього легенди.

Пам'ятки городища Великі Булгари в Республіці Татарстан і їх фото з описом

Біла мечеть, м Болгар

Городище Великі Булгари - один з кращих історичних заповідників в Татарстані, який з 2014 року внесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це стародавнє місто включає в себе безліч пам'ятників історії і архітектури IX-XV століття, що збереглися до наших днів.
Місто Булгари був заснований в X столітті і довгий час зберігав статус найбільшого торгового і культурного центру Волго-Камською Булгарії. Починаючи з XIV століття, після падіння Білярск, Великі Булгари стають столицею держави.
За всю свою історію це місто кілька разів був зруйнований, і після завоювання воєводою Федором Строкатим в 1431 році місцеві жителі в нього більше не поверталися. В наші дні екскурсії до пам'яток городища Булгари - одні з найпопулярніших в Татарстані.
Головні пам'ятки городища Великі Булгари були зведені в період правління монгольського хана Берке в середині XIII століття і є пам'ятками загальносвітового значення.

  • Ханський палац - руїни двоповерхового будинку, побудованого в кінці XIII-початку XIV століть, імовірно для Берке - спадкоємця хана Батия. Крім головного корпусу палацовий ансамбль включав також соборну мечеть і лазні.
  • Соборна мечеть - унікальний пам'ятник культової архітектури раннього періоду Золотої Орди. Вона була зведена в XIII столітті як демонстрація сили держави і мусульманської віри.
  • Біла палата - залишки лазні, найімовірніше, яка була зведена в XIV столітті. Це будівля була барвисто представлено в роботах відомих європейських художників: П. ​​С. Палласа, Дюранда, Шишкіна.

Чи знаєте ви? У східній культурі лазні займають особливе місце, в них ведуться важливі переговори і публічні виступи.

Інші пам'ятки Булгара:

  • Північний мавзолей;
  • Східний мавзолей;
  • Успенська церква XVIII століття;
  • Малий мінарет;
  • Ханська усипальниця;
  • руїни Ханському лазні.

Що подивитися в Татарстані з дітьми

Татарстан - прекрасне місце для відпочинку всією сім'єю. Більшість з розваг і цікавих для дітей місць знаходиться в його столиці - місті Казані:

  • казанський зооботсад;
  • зоопарк «Лукомор'я»;
  • казанський цирк;
  • аквапарк «Рів'єра»;
  • парк атракціонів «Кирлай»;
  • казанський океанаріум;
  • аквапарк Baryonix.

Парк атракціонів Кирлай

Інші місця Татарстану для сімейного відпочинку:

  • Набережночелнінскій дельфінарій;
  • розважальний комплекс «Лагуна» у місті Нижньокамськ;
  • парк культури та відпочинку в Нижньокамську;
  • остов-град Свіяжск;
  • боулінг-центр «Бомбей» в місті Набережні Челни.

Крім перерахованих місць, в літню пору туристи з дитиною можуть зробити кінну прогулянку на одному з іподромів в Казані або Набережних Челнах, а взимку - відвідати гірськолижний комплекс в селі Федотово.

Відео огляд визначних пам'яток Татарстану

Республіка Татарстан безумовно сподобається любителям турів по Росії . А переглянувши спеціально підібраний для вас нами промо ролик, ви можете переконатися що Татарстан є досить цікавим місцем.

Можливо, автор упустив якийсь із важливих об'єктів на території Республіки Татарстан? Обов'язково напишіть про нього в коментарях!

Чи знаєте ви?
Чи знаєте ви?
Чи знаєте ви?
Можливо, автор упустив якийсь із важливих об'єктів на території Республіки Татарстан?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация