Театр музичної комедії

Пам'ятайте веселу пісню «Ах водевіль, водевіль, водевіль»

Пам'ятайте веселу пісню «Ах водевіль, водевіль, водевіль». Це легка мелодійна композиція з простими невибагливими словами. Ось перше, що спадає мені на думку, коли мова йде про театр музичної комедії. Біля витоків оперети стояли саме веселі пісеньки французької Нормандії - водевілі. Їх називали «маленькою комедією з музикою». І тепер оперета зберегла свої основні риси - музикальність, комедійність, танцювальність і, звичайно ж, особливий французький шик.

Основою репертуару Харківського академічного театру музичної комедії є оперети. Це шик і блиск на сцені, вічне свято-карнавал. Напевно, зараз вже слово оперета застаріло і на його зміну прийшов більш нове - мюзикл. Але не будемо вдаватися в суть термінології - музика, позитивні емоції і блиск - ось головні атрибути театру музичної комедії.

Харківський театр музкомедії був відкритий першим в Україні в листопаді 1929 року. Його першою прем'єрою стала постановка Жака Оффенбаха «Орфей у пеклі», яка була позитивно сприйнята критиками.

Історія Харківської музкомедії пов'язана з історією театру імені Шевченка, а точніше з історією його колись керівника Леся Курбаса. Саме його учні Борис Балабан, Януарий Бортник, Борис Крижанівський, Остап Вишня, Мар'ян Крушельницький та Олексій Рябов стояли біля витоків Харківського театру музичної комедії. У 30-х роках на сцені були поставлені постановки «Запорожець за Дунаєм», «Метис», «Ніч перед Різдвом», «Весілля в Малинівці» та «Сорочинський ярмарок». Вони відразу привернули увагу вибагливого глядача першої столиці і подарували театру величезну популярність і любов публіки.

Під час Великої Вітчизняної війни колектив театру був евакуйований в Узбекистан, де також збирав аншлаги.

Повоєнні роки стали пошуком для театру і в 1960 році справжньою подією була прем'єра музичної комедії «Клоп» Г.Юдіна, створена за однойменним твором Володимира Маяковського.

Творчий колектив театру завжди звертається до пошуку нових форм роботи, уявлення та передачі на сцені емоцій і глибокого сенсу творів авторів. Тематичні напрямки досить різні: Теодор Драйзер, Гі де Мопассан, Томас Манн. Раймонд Паулс, А. Рибников, Е.Л. Уеббера, Микола Гоголь і багато інших.

Потрібно відзначити, що історія театру пов'язана з ще одним видатним діячем мистецтв, який очолюючи Харківський академічний театр ім. Пушкіна , А саме Олександром Барсегяном, які поставили безліч цікавих і яскравих вистав саме в музкомедії.

У 2006 році Харківський театр музичної комедії був удостоєний статусу академічний, а до 80-річного ювілею був нагороджений Почесним знаком «Слобожанська слава».

У театрі проводяться виставки художньої галереї. Як і в театральній ниві, так і в живописі тут волію звертатися до найрізноманітніших напрямків та стилів.

Творчий колектив театру знаходиться в постійному пошуку. Тому репертуар завжди несе нові і свіжі нотки, навіть якщо на сцені ставиться давно відома всім класика.

У Харківському театрі музичної комедії можна побачити такі постановки, як «Принцеса цирку», «Сорочинський ярмарок», «Юнона і Авось», «Летюча миша». Прем'єрою стала постановка «Фауст Light». Цікава програма для дітей: постановка «Красуня і чудовисько», яка сподобається, напевно, більше дівчаткам і «Пітер Пен», яку швидше за оцінять хлопчики.

Театру музичної комедії Харкова дарує городянам і гостям нашого міста веселий, яскравий і запальний свято, навіть в самі похмурі і похмурі дні. І не вичерпується джерело гарного настрою і позитивних емоцій.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация