Технічне обстеження будівель і споруд

  1. Коли і навіщо виробляють технічне обстеження нерухомості?

Маврикій Ілля Миколайович

Ананьїв Євген Олександрович

Технічне обстеження будівель і споруд дозволяє визначити перспективу їх подальшої експлуатації і поточний стан. Завдяки такій експертній оцінці виявляються існуючі дефекти та можливі пошкодження конструкцій, здатні привести до аварійної ситуації, а також повного або часткового руйнування об'єктів. У момент, коли проводиться обстеження технічного стану будівель і споруд може також проводитися перевірка інженерних мереж і оточуючих об'єкти територій.

У момент, коли проводиться обстеження технічного стану будівель і споруд може також проводитися перевірка інженерних мереж і оточуючих об'єкти територій

Право на експертну діяльність надано фахівцям, які мають відповідну кваліфікацію, яка повинна бути підтверджена кваліфікаційними сертифікатами та іншими дозвільними документами.

Для отримання докладної інформації з питань технічного обстеження заповніть форму і направте по електронній пошті [email protected]

Вимоги до таких документів визначаються чинним законодавством. Проводиться технічне обстеження будівель і споруд за допомогою спеціального обладнання. Це сучасна техніка, що володіє високою точністю вимірювань, що дозволяє визначати різні технічні параметри будівель з допустимою похибкою.

Всі методи, на підставі яких проводиться технічне обстеження, підрозділяються на 2 групи:

• неруйнівні;
• частково руйнують тіло конструкції.

На підставі даних досліджень заповнюється паспорт технічного стану будівлі, необхідний для будь-якої будівлі.

Основні методи, за допомогою яких проводиться обстеження споруд:

1. Візуальний. Його наші сертифіковані спеціалісти експерта в даній сфері, застосовують на початковому етапі, щоб виявити наявні видимі вади.
2. Ультразвуковий. Виявляються невидимі вади матеріалів і конструкцій, контролюється товщина металоконструкцій. Таким чином, проводячи обстеження будівель і споруд, наш Центр зможе проконтролювати якість зварних з'єднань.
3. Електромагнітний. Таке дослідження технічного стану застосовують, щоб контролювати деталі, у виготовленні яких були задіяні електропровідні матеріали.
4. Георадіолокаціонний. Використовується нашими фахівцями при визначенні структури, товщини і невидимих ​​вад в фундаменті. Наша компанія, проводячи технічне обстеження об'єкта, може надати всі характеристики грунтів і перевірить їх на можливість зсувів.
5. Радіометричний. Це обстеження технічного стану наші фахівці проводять, щоб визначити щільність бетону, каменю та сипучих матеріалів.
6. Нейтронний. Застосовується для встановлення вологості будматеріалів і контролю їх пористості.
7. Відрив зі сколюванням. Його ми використовуємо, здійснюючи технічне обстеження, для того щоб визначити, наскільки міцний бетон в конструкції.
8. Пневматичний. З його допомогою ми зможемо встановити повітропроникність об'єкта дослідження.
9. Тепловизійний. Його експерти застосовують, визначаючи рівень теплозахисту, коли проходить обстеження будівель і споруд. Таким чином, ми проводимо дослідження опалювальних систем, внаслідок чого виявляються ділянки, на яких перегрівається електропроводка.
10. Нівелювання, фотограмметрія, теодолитная зйомка. Ми зможемо провести обстеження будівлі для виявлення його об'ємної деформації, а також можливої ​​усадки фундаменту.

Зібрані в результаті обстеження дані використовуються для аналізу технічного стану об'єктів Зібрані в результаті обстеження дані використовуються для аналізу технічного стану об'єктів. За підсумками експертної оцінки складається спеціальний звіт. Він має затверджену типову форму і містить в собі повні відомості про об'єкт, адреса місця його знаходження і дату проведення технічного обстеження стану будівель і споруд. Одним з пунктів документа є експертний висновок, який ґрунтується на отриманих в ході дослідження об'єкта даних.

Звіт про технічне обстеження будівлі - це офіційний документ, який може видаватися експертом або компанією, мають право проводити подібні роботи.

Коли і навіщо виробляють технічне обстеження нерухомості?

Завданням експертної оцінки будівель і споруд є здійснення контролю за їх технічним станом і безпекою експлуатації. Проведене технічне обстеження визначає надійність споруд, ступінь зносу конструкції і можливість використання об'єктів за їх призначенням в подальшому. У звіті про технічне обстеження будівлі вказуються виявлені недоліки конструкцій і способи їх усунення.

Наша компанія багато років проводить обстеження будівель і споруд різного призначення. У нас працюють висококласні фахівці, що мають сертифікат експерта в цій сфері. Щоб експлуатація будівель була безпечною і не привела до несподіваних витрат через прихованих проблем, замовляйте експертизу в нашому Центрі. За результатами експертизи ми представимо звіт і заповнений паспорт технічного стану будівлі.

Паспортизація необхідна для того, щоб своєчасно виявити аварійні і аварійні ситуації під час експлуатації будівлі. Паспорт технічного стану будівлі робиться в декількох примірниках. Один-два передається власнику об'єкта, а ще один зберігається у організації, яка надала звіт про технічний стан об'єкта.

Паспортизації підлягають всі будівлі, як і вона була форма їх власності. Якщо ж відсутня паспорт технічного стану, це загрожує накладенням штрафних санкцій та припиненням робіт на підприємстві під час проведення перевірок відповідними органами. Тому вкрай важливо своєчасно замовити обстеження об'єкта, яке наша організація проведе професійно з урахуванням всіх його особливостей.

Технічне обстеження будівель обов'язково проводитися в тих випадках, коли:

• Необхідно узаконити будівництво, зведену самовільно, без відповідної проектної документації. Технічне обстеження споруд дозволяє отримати висновок про безпеку експлуатації будівель і їх характеристиках. Такий документ може бути наданий в ДАБК для офіційної реєстрації нерухомого майна та прав власності на неї. Без нього узаконити будівництво неможливо.
• При створенні проекту їх реконструкції. Така оцінка технічного стану будівель і споруд дозволяє правильно оцінити експлуатаційні характеристики об'єктів, їх міцність і здатність витримувати певні навантаження. На підставі дослідження об'єкта визначається оптимальний варіант реконструкції, який забезпечує безпечну експлуатацію будівель в подальшому.
• Ведеться перебудова будівлі, перепланування квартири або офісними приміщеннями. У момент проведення таких робіт змінюються навантаження на несучі елементи будівель. Технічне обстеження конструкцій будівлі в таких випадках і висновок експерта обов'язкові.
• При проведенні капітальних ремонтних робіт. Як правило, в ході них виробляються серйозні якісні зміни споруди, можуть бути порушені несучі стіни. Це тягне за собою зміни параметрів міцності споруди. Нові параметри повинні заноситися в звіт про технічне обстеження, який видається експертом після перевірки.
• Проводиться обов'язкова або позапланова перевірка після виникнення надзвичайних ситуацій. Наприклад, після пожежі або аварії. Сертифіковані спеціалісти експерта з обстеження, в таких випадках, встановлюють наявність пошкоджень і вказують, як правильно усунути дефекти. Роботи з обстеження будівельних конструкцій будівель і споруд дозволяє отримувати повну оцінку стану об'єкта і можливості його відновлення.
• Необхідно ліквідувати пошкодження або деформацію об'єктів будівництва. Наприклад, при наявності тріщин в стінах або при усадки будови. Обстеження технічного стану дозволяє встановити ступінь можливої ​​небезпеки подальшої експлуатації такого об'єкта нерухомості. За фактом перевірки видається відповідний висновок.
• При оформленні договору купівлі-продажу нерухомості також може знадобитися звіт про технічний стан будівлі. Дуже часто їх запитують покупці до моменту здійснення операції. Багато хто хоче знати технічний стан об'єкта нерухомого майна, щоб оцінити витрати на можливі ремонтні роботи.
• Необхідно зіставити проект зі зведеним за цим проектом будівлею. Всі об'єкти повинні строго відповідати технічній та проектній документації, складеної для них. Навіть незначне відступ від регламентів може призвести до небезпечних наслідків у процесі експлуатації об'єкта, так як змінюється навантаження на несучі конструкції.
• Необхідно змінити призначення об'єкта нерухомого майна. Наприклад, квартиру потрібно перепланувати і переоформити в нежитлове приміщення.

Проведення таких заходів дозволить виявити дефекти, своєчасно їх усунути і убезпечити здоров'я та життя людей при експлуатації будівлі.

Обстеження технічного стану будівель і споруд передбачає проведення експертизи комунікацій. Такі роботи вимагають залучення фахівців з великим досвідом і знаннями. Вони виконають тестування, проведуть розрахунки і дадуть рекомендації про усунення недоліків. Обстеження інженерних систем будівлі включає такі завдання:

  • визначення фактичного стану комунікацій;
  • наскільки обладнання, яке піддається оцінці, відповідає техдокументації;
  • які заходи потрібно вжити для належного функціонування інженерних мереж.

Обстеження інженерних систем будівлі стане необхідним з таких причин:

  • виникли спірні ситуації за термінами, кошторисами та обслуговування інженерних комунікацій між контрагентами;
  • при збоях або аваріях;
  • в разі запуску в експлуатацію;
  • для здійснення операцій з нерухомим майном.

У деяких випадках може знадобитися обстеження фундаменту. Фахівці нашої компанії проведуть для вас і ці роботи. Після їх закінчення ви отримаєте такі відомості:

  • з яких причин сталися деформації;
  • якими властивостями володіють матеріали;
  • в якому стані фундамент і гідроізоляція;
  • рекомендовані заходи по відновленню.

Обстеження фундаменту - це складний захід, що проводиться як і технічна експертиза будівель і споруд. Робити це потрібно у випадках, якщо передбачається реконструкція будівлі з посиленням навантаження на підставу.

Експертиза несучих конструкцій не повинна проводитися за фактом появи дефектів, адже причинами можуть стати не тільки порушення технологічних процесів при будівництві, але і наявність підземних вод або іншими природними явищами.

Обстеження конструкцій будівель і споруд - важливий захід при проведенні будівельної експертизи житлових об'єктів. Замовляти її варто в професійній компанії, де кваліфіковані фахівці нададуть комплекс послуг і виконується незалежна будівельна експертиза.

Мета технічного обстеження будівлі - допомога власнику нерухомості в своєчасному виявленні проблем технічного стану об'єкта і усунення їх. Обстеження технічного стану конструкцій - складний процес, що вимагає великої і серйозної багажу професійних знань. Для його проведення необхідно мати не тільки знання, а й досвід роботи, а також спеціальне обладнання. Здача атестаційних іспитів дозволяє отримати кваліфікаційний сертифікат експерта з обстеження, що дозволяє проводити відповідні роботи.

Будівельна експертиза може проводитися для старих і нових об'єктів. Без відповідних документів новобудову неможливо здати в експлуатацію.

Від технічного стану будівель залежить можливість їх функціонального використання. Для того, щоб уникнути різних неприємних ситуацій з об'єктами нерухомості в ході їх експлуатації, необхідно встановити контроль за їх технічним станом, який буде визначати знос конструкцій будівель різного типу. Періодичне обстеження технічного стану споруд убезпечить власника від непередбачених ситуацій.

Наш Центр проводить дослідження стану об'єкта, після чого надає звіт про технічний стан будівлі. Цей документ, на підставі якого здійснюється обов'язкова паспортизація будівлі, відповідає вимогам державних наглядових органів. Замовивши послуги нашої компанії, Ви можете бути впевнені в тому, що звіт про технічний стан буде виконаний на професійному рівні, після чого паспорт буде заповнений з урахуванням всіх вимог.

Наша мета - надання замовнику найточніших даних про стан об'єкта, виявлення можливих недоліків будівельних конструкцій, а також надання рекомендацій щодо подальшої безпечної експлуатації будівлі. Скориставшись нашими послугами, Ви можете бути впевнені в їх якості та інформативності. Так, звіт про технічне обстеження буде містити в собі достовірну інформацію, а паспорт технічного стану будівлі буде заповнений правильно. Фахівці якісно виконають свою роботу в максимально швидкі терміни за прийнятну ціну.

ВИТЯГ
з Законом України «Про регулювання містобудівної ДІЯЛЬНОСТІ»
(Относительно паспортізації об'єктів нерухомості)

Стаття 39-2. Огляд, обстеження та паспортизація об'єктів

1. Власник або управітелі об'єктів будівництва забезпечують поточний огляд и періодічне обстеження прийнятя в експлуатацію у встановленому законодавством порядку об'єктів в течение Усього ПЕРІОДУ їх Існування та несуть відповідальність за їх експлуатацію согласно із Законом.

2. Обстеження об'єкта будівництва здійснюється з метою ОЦІНКИ его відповідності Основним Вимоги до будівель і споруд, визначення технічним регламентом, та Вжиття обґрунтованих ЗАХОДІВ относительно забезпечення надійності та безпеки під час его ЕКСПЛУАТАЦІЇ.

Порядок проведення обстеження встановлює Кабінет Міністрів України.

Результати обстеження відображаються у паспорті об'єкта будівництва, форму та вимоги до которого Затверджує центральний орган віконавчої власти, что Забезпечує формирование та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури.

3. Обов'язковому Обстеженню підлягають об'єкти, что за класом НАСЛІДКІВ (відповідальності) належати до об'єктів з середнімі та значними наслідкамі (III, IV та V категорії складності), а такоже багатоквартірні житлові будинки Незалежності від класу НАСЛІДКІВ (відповідальності) .

За рішенням власніків або управітелів такоже может проводитись обстеження других об'єктів, що не передбачення цією частина.

4. У период между обстеження ВЛАСНИКИ або управітелі своими силами чи Із залучених других суб'єктів господарювання забезпечують огляд об'єктів та вжівають ЗАХОДІВ относительно забезпечення надійності та безпеки під час їх ЕКСПЛУАТАЦІЇ.

5. Контроль за Дотримання порядку проведення обстеження об'єктів та реалізацією ЗАХОДІВ относительно забезпечення надійності та безпеки під час їх ЕКСПЛУАТАЦІЇ здійснюється інспекціямі державного архітектурно будівельного контролю у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

6. Незабезпечення обстеження та паспортізації об'єкта, что підлягає обов'язковому Обстеженню, Порушення порядку проведення такого обстеження та нереалізація ЗАХОДІВ относительно забезпечення надійності та безпеки під час его ЕКСПЛУАТАЦІЇ Тягном за собою відповідальність, передбачення законом. {Частина шоста статті 39-2 набірає ЧИННОСТІ з 05.07.2014 - див. пункт 1 розділу II Закону N 5496-VI (5496-17) від 20.11.2012}
{Закон доповнено статтю 39-2 согласно із Законом N 5496-VI (5496-17) від 20.11.2012}

Корисні посилання

Коли і навіщо виробляють технічне обстеження нерухомості?
Коли і навіщо виробляють технічне обстеження нерухомості?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация