Технічний президент Грузії

У Грузії змінився президент: в першому ж турі впевнену перемогу здобув член правлячої команди Георгій Маргвелашвілі. У наявності деякі паралелі з російською історією: президентом зі скороченими повноваженнями став колишній викладач.

У неділю в Грузії пройшли президентські вибори. До цієї години підраховано понад 90% бюлетенів. Явка склала 46,6%, але правила місцевих виборів і не вимагають, щоб в голосуванні взяли участь більше половини виборців.

Уже ясно, що, набравши близько 60% голосів, перемогу в першому ж турі здобув член правлячої партії "Грузинська мрія" доктор філософії Георгій Маргвелашвілі , Який з кінця минулого року займав пост міністра освіти і віце-прем'єра.

Маргвелашвілі народився в 1969 році в Тбілісі. Закінчив факультет філософії і психології тбіліського університету, вивчав філософію в Європі, працював гідом, помічником менеджера в видавництві, викладав філософію, працював в Інституті суспільних справ Грузії (спонсор інституту - американський уряд).

Друге місце на виборах посів Давид Бакрадзе, кандидат від партії екс-президента Михайла Саакашвілі . На третьому місці - найвідоміший з кандидатів, один з лідерів "революції троянд", колишній спікер парламенту Ніно Бурджанадзе.

Це перша в Грузії кампанія, яка не закінчується ні революцією, ні спробою її організувати. Це, безсумнівно, пов'язане з тим, що повноваження президента значно скорочені, Грузія стає парламентською республікою, у прем'єр-міністра і парламенту, який його вибирає, буде більше повноважень, ніж у президента. У цьому сенсі значимість виборів була не настільки велика. Вони тільки підтвердили мандат довіри правлячої партії на чолі з прем'єром-мільярдером Бідзіною Іванішвілі.

Вони тільки підтвердили мандат довіри правлячої партії на чолі з прем'єром-мільярдером Бідзіною Іванішвілі

Крім того, програми кандидатів мало чим відрізнялися один від одного. Всі вони говорять про євроатлантичну інтеграцію як основної складової зовнішньої політики. Що стосується відносин з Росією, то вони мають намір вибудовувати їх прагматично і в той же час не збираються відмовлятися від тези про те, що Росія окупувала половину території країни (Абхазію і Південну Осетію).

З приходом до влади "Грузинської мрії" відносини двох країн кілька потеплішали. Вино і мінеральні води повернулися на російський ринок. Зіграв ефект догляду Михайла Саакашвілі, який дратував Кремль не тільки своєю політикою, а й як такої. В іншому все залишилося як раніше - суперечки про те, окупована Грузія, і відсутність прямого сполучення між двома країнами.

На президентській кампанії політичні зміни в Грузії не закінчуються. На цьому тижні в країні з'явиться новий прем'єр, і це буде куди більш значущим зміною. Мільярдер Іванішвілі вважає своє завдання - порятунок Грузії від Саакашвілі - виконаної, він має намір покинути свій пост і зайнятися громадськими проектами і власним бізнесом. Новий прем'єр, як очікується, буде людиною тієї ж команди, яка сконцентрувала всю владу в своїх руках.

Виділіть фрагмент з текстом помилки і натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация