Телятина - властивості і калорійність м'яса, а також рецепти страв

  1. Як вибрати і зберігати?
  2. Корисні властивості
  3. Використання в кулінарії
  4. Секрети приготування страв з телятини
  5. Шкода телятини і протипоказання

Телятина є м'ясо телят у віці не молодше 3-х і не старше 5-ти місяців. Найніжнішим і корисним вважається м'ясо молочних телят, які при житті їдять тільки молоко. Такий продукт забарвлений в світло-рожевий колір з легким сіруватим відтінком (див. Фото). Теляче м'ясо вважається дієтичним продуктом. Найцінніша частина знаходиться між Костреця і тонким філе.

Як вибрати і зберігати?

Щоб отримати від телятини тільки користь і насолодитися її смаком, потрібно знати деякі правила вибору:

Зберігати таке м'ясо необхідно, обернувши її в вощений папір, в холодильнику. Термін - не більше 2-х днів.

Корисні властивості

Користь телятини полягає в її хімічному складі. Варто також сказати про низьку калорійність, що дозволяє вживати страви, приготовані з такого м'яса, при ожирінні, а також тим, хто стежить за своєю вагою. У великій кількості в телятині є залізо, яке покращує склад крові і бере участь в кровообігу. Тому страви, приготовлені з неї, варто вживати при анемії. Містить телятина екстрактивні речовини, які стимулюють вироблення травних соків, які допомагають перетравлюватися і засвоюватися іншої їжі. Телятина допомагає відновити енергетичний баланс після занять спортом.

З огляду на мінімальний вміст холестерину, телятина є єдиним м'ясом, яке дозволяється вживати при атеросклерозі. У складі продукту є вітаміни групи В, які легко засвоюються в організмі, покращуючи обмін речовин і роботу травної системи. Ще вони відновлюють слизову і не перевантажують роботу травної системи. Рекомендується регулярно вживати страви з телятини при цукровому діабеті, гіпертонії і при проблемах з шлунково-кишкового тракту. Корисно це м'ясо дітям і людям у віці. Допомагає цей продукт швидше відновлюватися після серйозних захворювань і операцій.

Використання в кулінарії

Телятина дозволяє створити справжні шедеври кулінарії. Найчастіше з неї готують стейки і ескалоп. Цей вид м'яса можна піддавати різної термічній обробці, наприклад, тушкувати, смажити, варити, запікати і т.п. На основі телятини можна приготувати багато перших і других страв. Телятину можна маринувати, що дозволить урізноманітнити смак м'яса. Ще її доповнюють соусами, зеленню, спеціями і т.п. Цей вид м'яса можна використовувати в рецептах салатів і закусок.

Секрети приготування страв з телятини

Телятина є досить складним продуктом і щоб її смачно приготувати, необхідно мати хоч якісь кулінарні навички і знати особливості приготування:

  • Якщо ви хочете приготувати з телятини бульйон, то після закипання проварити її кілька хвилин, а потім злити бульйон. Це дозволить видалити шкідливі речовини. Потім м'ясо залийте нової водою і готуйте протягом години на маленькому вогні під кришкою. Пінку не прибирають, оскільки це чистий білок. По завершенню варіння, необхідно дати бульйону постояти протягом 20 хв.
  • М'ясо потрібно нарізати поперек волокон, щоб зробити його м'якше і соковитіше.
  • Якщо ви хочете зварити телятину, то краще всього вибирати вирізку і чисту м'якоть. Вирізку рекомендується обернути харчовою плівкою і класти в уже киплячу воду. Також ви можете попередньо натерти м'ясо спеціями і гірчицею. Відразу після занурення в воду, вогонь необхідно вимкнути, і телятина буде готуватися в поступово захололому бульйоні. Важливо щоб кришка була закритою. Час приготування приблизно 4 год. Якщо ви використовує іншу частину, то м'ясо також варто класти в киплячу воду, якої не повинно бути багато, головне, щоб рідина покривала його. Готуватися м'ясо буде приблизно 4 год.
  • Телятину можна гасити у власному соку, вині та пиві. М'ясо можна попередньо обсмажити, що дозволить зберегти соковитість і натуральний смак продукту.
  • Смажити можна будь-які частини телятини, які попередньо необхідно промаринувати. Щоб зберегти соковитість, його спочатку потрібно обсмажити на сильно розігрітій сковороді протягом 3-х хв. Потім телятині потрібно дійти до готовності, під кришкою або в духовці. Для збереження соковитості можна використовувати і паніровці. Можна застосувати і фламбірованія.
  • Найкращою термічною обробкою вважається запікання. Для початку телятину варто промаринувати протягом невеликого проміжку часу. Потім його можна обернути беконом або використовувати жирний соус, яким необхідно періодично поливати м'ясо. Це дозволить зберегти соковитість. Шматок телятини коштує загорнути у фольгу, яку в кінці стоїть видалити, для утворення золотистої скоринки.
  • Перевіряти готовність м'яса необхідно шляхом оцінки соку, який виділяться при проколі. Якщо він світло-рожевий або прозорий, телятина готова.

Шкода телятини і протипоказання

Шкода телятина може принести людям з індивідуальною непереносимістю продукту. Варто також правильно приготувати м'ясо, так як при недостатній термічній обробці в ньому можуть залишитися мікроби. Обмежити споживання варто людям з подагрою і з високими стадіями артриту.

Як вибрати і зберігати?
Як вибрати і зберігати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация