Темза, головна річка Англії

Темза - найпопулярніша річка в Англії не тільки тому, що на ній розташована столиця Великобританії. Темза протікає по центральних районах країни, на території яких розгорталися головні події британської історії, тому англійці називають її «плинної історією». Це найдовша річка в Англії і друга, після Северна в Великобританії. Темза - найпопулярніша річка в Англії не тільки тому, що на ній розташована столиця Великобританії

На її берегах стоять 47 замків і фортець, безліч старовинних живописних міст і сіл. Серед них кілька королівських резиденцій: Хемптон-Корт , Віндзорський замок , Річмонд, а також, популярні туристичні міста: Оксфорд , Ітон, Грінвіч та ін.

Джерело Темзи знаходиться в Глостерширі, приблизно за милю на північ від села Кембл під Сиренсестер. Темза - фактично комбінація чотирьох річок, Айсіс Isis, Черн Churn, Колн Coln і Лич Leach. Довжина річки - 346 км або 215 миль, з них 306 км використовуються для судноплавства. Щорічно річка виносить в Північне море близько 300 тисяч тонн мулу. У міру додавання приток (їх понад 20), об'єм води в Темзі збільшується від 0,8 млн. Л. в день близько Баскота до 5,7 млн.л. у Кінгтон. Ширина Темзи недалеко від витоку у Lechlade становить всього 18 метрів, у Оксфорда - 76 метрів, а в Лондоні - вже 265 метрів. Ширина гирла між Whitstable і Foulness Point близько 29 км. Що володіє таким широким гирлом Темза сильно схильна до приливів. Приливна хвиля доходить до Теддінгтон, розташованого в 100 км від моря. Висота приплив досягає 7 метрів (23 фути). Джерело Темзи знаходиться в Глостерширі, приблизно за милю на північ від села Кембл під Сиренсестер

Темза протікає через південну Англію по широкій низовині. Наслідком цього є постійні розливи річки через високі припливів, штормових вітрів або рясних опадів. Протягом століть люди ведуть постійну боротьбу з повенями. В Лондоні для захисту від них побудовані високі набережні і гребля The Thames Barrier, введена в дію в 1982 р Це найбільший рухливий бар'єр від повеней в світі. В кінці минулого століття до системи захисту додався канал Jubilee River, що йде навколо Мейдхеда і Віндзора і дозволяє відвести надлишок води від кордонів великого Лондона . Темза протікає через південну Англію по широкій низовині

Область заплави займає приблизно 900 кв.м. Темза протікає по території 9 округів: Уїлтшир, Оксфордшир, Глостершир, Беркшир, Бакінгемшир, Суррей, Ессекса, Кенту і Великому Лондону. Горбиста місцевість, по якій тече річка, в основному, використовується в сільському господарстві і, лише починаючи з Великого Лондона, стає більш урбанізованої.

Назва річки походить з кельтської слова "Tamesas", яке означає «темний». Тридцять мільйонів років тому, коли британські острови були частиною материка, Темза була притокою Рейну. У той час річка була в десять разів більше ніж зараз. Приблизно три тисячі років тому, річка набула обрисів, які ми бачимо в наш час.

Археологи вважають, що місцевість на берегах Темзи була заселена в Бронзовому столітті, більше 400 тисяч років тому Археологи вважають, що місцевість на берегах Темзи була заселена в Бронзовому столітті, більше 400 тисяч років тому. Люди Бронзового століття використовували її для зв'язку і торгівлі між поселеннями, розташованими в річковій долині.

У період завоювання Англії, римляни виявили, що за допомогою припливу їх човни без допомоги вітру або зусиль веслярів піднімаються більше ніж на 50 миль вгору за течією. Пізніші загарбники також використовували цю особливість Темзи. На місці, куди, таким чином, добиралися човни, римляни заснували укріплений табір і назвали його Лондініум. Згодом, побудувавши причали, склади і перший міст через Темзу, вони перетворили його в міжнародний порт. У період завоювання Англії, римляни виявили, що за допомогою припливу їх човни без допомоги вітру або зусиль веслярів піднімаються більше ніж на 50 миль вгору за течією

Оскільки римляни розуміли важливість Темзи як торгового шляху, для захисту від загарбників вони побудували на берегах річки зміцнення, оточили Лондон фортечними стінами і звели великий форт поруч (тепер це місце займає Тауер ). Після відходу Римської імперії в 5-му столітті н.е., загарбники з усіх кінців Європи намагалися завоювати британські острови. Вони будували нові замки і форти вздовж річки або використовували в своїх інтересах вже існуючі. З 9-го століття вікінги регулярно піднімалися під вітрилом вгору по річці і робили набіги на внутрішні саксонські області. Тільки в 1016 році вони були остаточно вигнані Кнутом Великим.

П'ятдесят років по тому Вільгельм Завойовник переміг Гарольда в битві при Гастінгсі, завоював Лондон, і для демонстрації влади, побудував   Лондонський Тауер П'ятдесят років по тому Вільгельм Завойовник переміг Гарольда в битві при Гастінгсі, завоював Лондон, і для демонстрації влади, побудував Лондонський Тауер.

На той час більшість міст уздовж Темзи вже існували і процвітали. Долина Темзи стала одним з кращих місць для життя, тому що забезпечувала не тільки захист, але також давала водні ресурси для вирощування зернових культур, утримання худоби, лову риби. На той час більшість міст уздовж Темзи вже існували і процвітали

Протягом століть на берегах Темзи зводилися будови всіх видів від чернечих аббатств до прекрасних палаців. Через величезної кількості знаменитих будівель вздовж Темзи її стали називати «ниткою перлів». Багато з них все ще можна відвідати сьогодні.

Протягом 18-го століття колонії Британської імперії поширилися по всій земній кулі, Лондон став торгівельною столицею і самим жвавим портом в світі. Темза була головною торговою артерією країни.

Промислова революція привела до швидкого розширення системи каналів, які зв'язали південь Англії і Темзу з промисловою Північчю. Розвиток водної транспортної системи сприяло швидкому зростанню міст і селищ в місцях з'єднання каналів і річки.

Розвиток водної транспортної системи сприяло швидкому зростанню міст і селищ в місцях з'єднання каналів і річки

Віндзор

У вікторіанську епоху розвиток промисловості призвело до сильного забруднення річки, оскільки всі стічні води зливалися в Темзу без будь-якого очищення. Ті, хто отримав в цей час поширення в містах домашні змивні туалети, які через колектори безпосередньо з'єднувалися з річкою, перетворили її в один великий відкритий смердючий потік. Це призвело до кількох спалахів холери і, можливо, епідемії тифу, яка, серед багатьох інших жертв, привела до смерті принца Альберта . У 60-х роках 19-го століття в Лондоні, нарешті, створили каналізаційну систему, яка значно поліпшила санітарний стан міста і допомогла очистити Темзу.

У 19-му столітті кількість вантажного і пасажирського транспорту на річці збільшилася, незважаючи на конкуренцію з боку залізниць. гавань Лондона став центральним торговельним портом великої Британської імперії. Береги річки вниз за течією від Тауерського моста забудовувалися причалами, величезними складами і доками.

У 20-му столітті значення Темзи як транспортної артерії значно знизилося У 20-му столітті значення Темзи як транспортної артерії значно знизилося. Розвиток морських контейнерних перевезень, для яких використовуються великі глибоководні судна, призвело до закриття лондонського торгового порту. Більшість портових складів тепер переобладнані в розкішні квартирні будинки і торговельні центри.

На території колишніх доків виріс новий сучасний район Доклендс, забудований величезними хмарочосами з офісами і дорогими апартаментами, магазинами, барами та ресторанами.

Сьогодні річка є самостійною пам'яткою. Безліч поромів і річкових круїзів, які працюють на Темзі, дають можливість туристам комфортабельно подорожувати і оглядати історичні об'єкти, розташовані на її берегах.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация