Теорема Піфагора - велике відкриття або крах Пифагорейской секти?

  1. Що ще почитати по темі?

теорема Піфагора поклала початок бурхливому розвитку наукової думки і подальшому прогресу цивілізації. Вона стосується прямокутних трикутників і каже нам про те, що квадрат гіпотенузи дорівнює сумі квадратів катетів. Однак про це вже здогадувалися стародавні єгиптяни. Але тільки греки, розглянувши трикутник із співвідношенням сторін 3: 4: 5, помітили, що 3² + 4² = 5² - і вони знайшли доказ цього принципу. теорема Піфагора   поклала початок бурхливому розвитку наукової думки і подальшому прогресу цивілізації

Бюст Піфагора в Капітолійському музеї в Римі
Фото: ru.wikipedia.org

слава Піфагора , Як стародавнього вченого , Залишиться вічною. За деякими історичними джерелами, його можна вважати основоположником таких дисциплін, як філософія і геометрія , Математика і астрономія. Крім того, Піфагор відкрив значення чисел і був автором вислову «Все є число». піфагорійці більшу частину життя присвятили знаходженню аналогій між числами . Теорема Піфагора насамперед служить основою аналітичної геометрії і безлічі теорем тригонометрії. Теорема необхідна для вилучення квадратних коренів. Деякі дослідники вважають теорему Піфагора квінтесенцією математики .

Тут необхідно зазначити, що думка античних мислителів складалася з елементів, що включали релігію і містицизм. Сучасним людям вже важко уявити цю комбінацію, так як вони спираються на традицію просвітителів ХVIII століття. Піфагор був математиком і магом одночасно - в ньому поєднувалися риси раціонального і ірраціонального людини.

Піфагор був математиком і магом одночасно - в ньому поєднувалися риси раціонального і ірраціонального людини

Микола Коперник
Фото: ru.wikipedia.org

І тут примітний той факт, що вплив Піфагора було дуже помітним не тільки на Миколи Коперника (1473-1543), але і на Йоганна Кеплера (1571-1630). хоча закони Кеплера відігравали ключову роль для наукової революції, сам великий німецький математик і астроном залишався містиком.

Вплив грецької математики простежується аж до ХVII-XVIII століть, коли була відсутня дедуктивна алгебра і згадка про математичної строгості було долею геометрії. І тільки з відкриттями алгебри і математичного аналізу з цим було покінчено.

Великий парадокс наукової думки та історичного розвитку цивілізації привів згодом до краху Пифагорейской філософії. Саме відкриття цієї теореми означало початок кінця Пифагорейской секти.

Гиппас з Метапонта
Фото: ru.wikipedia.org

відкриття ірраціональних чисел , Що випливали з теореми Піфагора, вбило Всесвіт числову гармонію Піфагора. Після цієї події стародавні греки вирішили розглядати геометрію окремо від арифметики. В цьому відношенні дуже примітна особистість Гіппаса з Метапонта . Він народився близько 500 року до н. е. Існує переказ, що він не тільки довів існування ірраціональних чисел, але і порушив закони секти Піфагора (так званий обітницю мовчання), розповівши про своє відкриття світу. Знову ж за легендою, сектанти скинули Гіппаса з борта корабля.

Невідома дата смерті і самого Піфагора. Можливу дату називають близько 490 г до н. е. в місті Метапонте, куди він втік після заколоту в Кротоні.

Що ще почитати по темі?

Що придумав Піфагор?
Хто придумав римські цифри? Частина 2
Чи був Микола II піфагорійцем?

Що ще почитати по темі?
Що ще почитати по темі?
Що придумав Піфагор?
Хто придумав римські цифри?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация