Теракт сьогодні. BBC News: «Вибух в метро був на руку Путіну» - Вільна Преса - Росія. Новини Росії. Новини Росії сьогодні. Санкт-Петербург сьогодні Тероризм. Новини дня. Новини про теракт сьогодні.

Минуло дві доби після вибуху на перегоні між станціями метро «Сінна площа» та «Політехнічний інститут». Легко побачити різницю між щирим співпереживанням російської преси жертвам недавніх терактів в Німеччині, Бельгії, Франції, Британії та лицемірством ряду провідних західних ЗМІ, які висвітлюють петербурзьку трагедію.

Апофеозом інформаційної дикості стало відео, поширене британської BBC News, в якому робиться припущення, що атака 3 квітня нібито була вигідна тільки московській владі. Тобто Кремль таким способом хотів відвернути народ від внутрішніх економічних проблем.

Як пише незалежний журналіст Алекс Христофору в виданні The Duran, це «огидно фальшиве відео» займає зовсім небагато часу для західної пропаганди, але робить натяки , Що за терактом в Санкт-Петербурзі коштує особисто президент РФ Володимир Путін. Автор провокаційного ролика побоюється, що сплановане «вбивство в метро підштовхне Дональда Трампа до співпраці з Росією для боротьби зі спільним ворогом».

Читайте також

Теракт в Петербурзі: місто чекає велика чистка Теракт в Петербурзі: місто чекає велика чистка

Радикальних ісламістів дуже легко загубитися серед «своїх» в Північній столиці

Дзвінок американського президента російському колезі і висловлення співчуття подається вже як підтвердження припущень англійських авторів «теорії змови».

Тим часом, зовсім недавно, 22 березня, коли в результаті теракту в Вестмінстері загинули 5 осіб, компанія BBC News не будувала ніяких конспірологічних версій, а цитувала виключно британських фахівців з антитерору. Зокрема, служба новин навела думку Раджана Басрі, наукового співробітника лондонського центру з вивчення Радикалізації: «Ми перевірили, він (Халід Масуд - авт.) Був знайомий з насильством. Якщо бойовик має кримінальне минуле, він часто дуже жорстокий в терактах ».

До речі, російські видання, висвітлюючи лондонську трагедію, взагалі не висували спекуляцій в стилі «теорії змови». І вже тим більше ніхто не звинувачував нинішніх лідерів західних країн: «самі винні, що у вас вбивають». А ось газета New York Times дозволила собі зробити такий випад на адресу Росії.

«При розгортанні російських військових в Сирії у вересні 2015 року, президент Володимир Путін стверджував, що операція необхідна для знищення бойовиків за межами країни, перш ніж вони повернуться і проведуть теракти в Росії. Однак військові дії (російські - авт.) В основному спрямовані на зміцнення президента Башара Асада в Сирії, а не на боротьбу з "Ісламським державою" * ", - відзначає автор з New York Times Ніл Макфаркуар, до речі, патологічний критик Трампа. ось, мовляв, і результат.

Якщо ж відкрутити час назад і подивитися, що видання New York Times писало 18 червня 2016 року про масове вбивство 49 людей в американському гей-клубі Pulse, то можна побачити зовсім іншу оцінку теракту, скоєного послідовником ІГІЛ. Тоді NYT без всяких умовиводів констатувало: йде війна, і від терактів ніхто не застрахований.

А німецька Spiegel у своєму репортажі про теракт в Петербурзі йде далі британських і американських колег і вже призводить, по суті, образливі факти. Автор цього репортажу Христина Хебель, огрядна гамбургська німкеня, дає зрозуміти, що пітерці не приховували досади, що через вибух закрили метро. Людей злило, що вони не могли їхати далі. Все про що шкодували городяни, - це те, що постраждає туристична галузь культового російського мегаполісу.

Хебель не привела жодного прикладу співчуття і взаємну допомогу жителів Північної столиці, а тільки передала страх кількох жінок, що їм «завтра все одно доведеться спуститися вниз». І взагалі, «багато хто відзначає, що це рідне місто президента Путіна і прем'єр Медведєва. Значить, теракт - це удар по главам держави, - наводить вона свої спостереження. З матеріалу випливає, що пітерці гарячилися в першу чергу тим, що в результаті трагедії порушений їх ритм життя.

Як це розходиться з тим, що писало це ж німецьке видання про теракт на різдвяному базарі Брайтшайдплац в Берліні, який стався увечері 19 грудня 2016 року. Нагадаємо, вантажівка з напівпричепом в'їхав у натовп людей, в результаті чого загинули 12 осіб. Spiegel тоді опублікувала слова німецького президента Йоахіма Гаука: «Ми сумуємо, ми разом, ми будемо захищатися, не впадаючи в ненависть».

Доводиться констатувати, що русофобія набуває рис справжнісінькою ендемії в ліберальних європейських і американських медіа-просторах. Про західному ставленні до нашої країні красномовно говорить той факт, що 3 квітня 2017 року було порушено традицію символічної солідарності з жертвами терактів.

Читайте також

Едуард Лимонов: Багато літри крові Едуард Лимонов: Багато літри крові

Теракт в Санкт-Петербурзі ще раз показав - в цій війні все під прицілом, і цивільні, і військові

І хоча Верховний представник Європейського союзу у закордонних справах і політиці безпеки Федеріка Могеріні написала в Twitter «наші думки з усіма людьми Росії», ніхто не підсвічували трьома кольорами російського прапора Ейфелеву вежу, Бранденбурзькі ворота і Біг-Бен. Крім Тель-Авіва , Де мерія міста в знак скорботи включила біло-синьо-червону ілюмінацію свого будинку.

* «Ісламська держава» (ІГІЛ, ІГ) рішенням Верховного суду РФ від 29 грудня 2014 року була визнана терористичною організацією, його діяльність на території Росії заборонена.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация