Терактів, подібних пітерському, в Росії не було з 2010 року

Вибух на «синьої» гілці пітерського метро пролунав, коли на медіафоруму Загальноросійського народного фронту виступав президент Росії Володимир Путін. В цей же день в місто прибув президент Білорусії Олександр Лукашенко - переговори двох глав держав проходять в Костянтинівському палаці в Стрельні. Важко назвати це випадковим збігом. Як і те, що вибухових пристроїв було закладено кілька. Хтось постарався подати країні гучний і страшний сигнал.

У Генеральній прокуратурі вже заявили, що вибух, який прогримів між станціями «Сінна площа» і «Технологічний інститут», кваліфікований як теракт. Слідчий комітет Росії за фактом вибуху порушено кримінальну справу.

***

«Люди були в крові, у них волосся спалені. З вагонів валив дим. ... Люди бігли просто. Моя подруга була в сусідньому вагоні з тим, що вибухнув ... Коли вона вийшла, побачила, що люди все спотворені », - розповідає одна з тих, кому пощастило вціліти.

Вибух пролунав на перегоні. У Слідчому комітеті кажуть, що машиніст, що не зупинив потяг і продовжив рух, вчинив абсолютно правильно: це дозволило негайно приступити до евакуації та допомоги постраждалим.

Відео: Марія Пашкова

Потужність була «відносно невеликий»: 200-300 грамів у тротиловому еквіваленті. Цього виявилося достатньо, щоб рахунок жертв пішов на десятки. Не менш 10 людей загинули і 47 поранених, шестеро з яких у важкому стані, - такий кривавий підсумок вибуху, що пролунав вдень 3 квітня в Санкт-Петербурзькому метрополітені. Саме, мабуть, страшне - серед постраждалих є діти. «Зараз були в лікарні, куди привезли дівчинку після вибуху, - розповідає уповноважена з прав дітей Анна Кузнецова. - Поговорили, вона все бачила, все пам'ятає ... Як пролунав хлопок, як загорілося волосся, посипалося скло ... Як люди стали один одному допомагати вилізти ... Вона розумниця, дуже смілива. ... Господи ... як можна ... це ДІТИ ... просто ДІТИ !!! ».

Вибух на «синьої» гілці пітерського метро пролунав, коли на медіафоруму Загальноросійського народного фронту виступав президент Росії Володимир Путін

Двері вагона не відкрились і людям довелося вибиратися назовні через розбиті вікна. Фото: соцмережі

«Станція" Чорна річка "закрита через виявлення підозрілого предмета. Всі центральні станції метро евакуювали. Слідчі поки не можуть приступити до роботи », - повідомляли днем джерела в правоохоронних органах. З «Чорною річкою» начебто обійшлося. Але підозрілий предмет, знайдений на станції «Площа Повстання», - начинений болтами не розірвали вибуховий пристрій, який знешкодили фахівці. Замасковано воно було під звичайний вогнегасник і по вражає силі значно перевершувала спрацював - один кілограм у тротиловому еквіваленті.

Знешкоджений "вогнегасник". Фото: П'ятий канал

B соцмережах дуже активно обговорювали подію. Причому деякі джерела, здавалося, посилено нагнітали паніку. Активно підтримували інформацію про те, що сталися вибухи, коли ще навіть не було відомо про другий вибуховий пристрій, і максимально публікували фото і цинічні коментарі.

Пізніше стало відомо: всі станції метро в Санкт-Петербурзі закриті; дістатися додому жителі міста можуть за допомогою наземного транспорту, який 3 квітня працюватиме безкоштовно. Як повідомляється, не беруть грошей за транспортування і багато приватні перевізники. Напевно, ця спонтанна солідарність - частина загальної відповіді на «сигнал» терористів. Можливо, у них вийшло налякати. Але не расчеловечілі. Панічної атаки не сталося.

Масштабних терактів в Росії не було вже кілька років. Тим страшніше, після паузи, вдумуватися в те, що сталося. Кому-то потрібно почати розхитувати ситуацію саме зараз. І вирощувати страх на крові ...

Хто стоїть за вибухом, невідомо. Поки що жодна терористична організація не заявила про свою відповідальність за те, що сталося. Правда, можливий виконавець теракту потрапив в об'єктиви камер відеоспостереження. За непідтвердженими даними, саморобний вибуховий пристрій було залишено в вагоні поїзда в портфелі. Як був організований теракт, приблизно зрозуміло. «Якщо було так, то одна людина поклав пристрій в сумку, перейшов в інший вагон, і це були радіокеровані бомби. Вони спрацьовують через wi-fi, людина натиснула кнопку і стався вибух. Можна було в депо поставити пристрої », - розповів НСН колишній начальник антитерористичного підрозділу ФСБ Олександр Гусак.

«За підозрою в підготовці вибухів в розшук оголошені дві людини: один з них - який заклав спрацював згодом вибуховий пристрій у вагоні метро, а другий - залишив бомбу на станції« Площа Повстання », - повідомляє Інтерфакс з посиланням на джерело в правоохоронних органах.

За словами президента, правоохоронні органи розглядають всі можливі варіанти, що призвели до трагедії: в тому числі теракт, побутову та кримінальну версію.

«Висловлюю слова самого щирого жалю, співчуття на адресу близьких загиблих і постраждалих. Я вже розмовляв з керівниками спеціальних служб, з директором ФСБ. Правоохоронні органи і спеціальні служби працюють, зроблять все для того, щоб з'ясувати причини того, що сталося, дати повну оцінку того, що сталося. А міські і федеральна влада, якщо буде потрібно, вживатимуть всіх заходів, щоб надати підтримку сім'ям загиблих і постраждалих », - заявив Володимир Путін, коментуючи надзвичайну ситуацію.

У зв'язку з трагедією в Санкт-Петербурзі оголошено триденну жалобу.

Постраждалі в теракті надійшли в НДІ Джанелидзе, Маріїнську лікарню, міську лікарню №26, Військово-медичну академію ім. Кірова і дитячу міську лікарню ім. Раухфуса.

Дані про постраждалих у теракті можна дізнатися за наступними телефонами:

7 (812) 299-99-99 - ГУ МНС РФ по Петербургу

+7 (495) 983-79-01 - МНС РФ

+7 (499) 216-99-99 - телефон довіри МНС РФ.

Довідка

До сих пір вибухи трясли пітерське метро двічі: в грудні 1996 року, на перегоні між станціями «Площа Леніна» і «Виборзька», і в лютому 2007 року, у вестибюля станції «Володимирська».

Крім того, пітерці згадують вибух житлового будинку на проспекті Науки і вибух в будівлі суду (обидва в 1999 році), вибух в «Макдональдсі» і підрив «Невського експреса» (обидва в 2007-му).

Саме в метро вибухи не звучали з березня 2010 року, коли дві терористки-смертниці підірвали себе на станціях «Луб'янка» і «Парк культури» в Москві. Тоді загинули 41 людей і 88 були поранені.

Взагалі ж в Росії востаннє теракти, пов'язані з масштабним підривом, відбулися в грудні 2013 року в Волгограді. Спочатку смертник привів в дію вибуховий пристрій у рамки металошукача на залізничному вокзалі, на наступний день другий терорист здійснив вибух в прямував в годину пік тролейбусі. Тоді загинули 18 людей і десятки отримали поранення.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация