Терапія при ВІЛ не потрібна? Фільм першого каналу викликав суперечки

Документальний фільм «Доктор Вірус» був показаний на «Першому» 29 січня 2012 року Щоб виконати своє завдання (дати глядачеві поглянути на віруси з несподіваного боку), знімальна група зустрічалася з російськими вченими, лікарями, вірусологами і іншими вузькопрофільними фахівцями Документальний фільм «Доктор Вірус» був показаний на «Першому» 29 січня 2012 року Щоб виконати своє завдання (дати глядачеві поглянути на віруси з несподіваного боку), знімальна група зустрічалася з російськими вченими, лікарями, вірусологами і іншими вузькопрофільними фахівцями. Після відвертої розмови з представниками науки співробітники телеканалу зробили висновок, що як така терапія при ВІЛ не потрібна.

Зрозуміло, це звучить трохи дивно. Але, як пояснюють лікарі, для акул бізнесу немає нічого святого, і комерсанти не кривлячи душею збагачуються на чужому горі. «Люди вмирають від терапії», - впевнено каже одна з героїнь фільму, невиліковно хвора дівчина ...


Пересічна людина мало що знає навіть про СНІД. Тим більше, йому навряд чи відомо, які ліки йому будуть давати і який ефект вони принесуть. Про все це та багато іншого розповіли відомі російські фахівці, які не побоялися висловити свою особисту точку зору.


Документальний фільм «Доктор Вірус» викликав багато суперечок серед громадськості. Думки розділилися. Одні погоджувалися з тим, що терапія при ВІЛ не потрібна, так як від неї немає ніякого толку, а лише одна шкода від побічних ефектів. Інші ж наводять аргументи на користь необхідності лікування ВІЛ, аргументуючи свою позицію історіями з життя.
Найяскравіші дебати розгорілися на сайті Першого каналу, де викладено неоднозначний фільм.


Спори вже вийшли за рамки звичайної дискусії: в адміністрацію телеканалу надійшов лист від правозахисної організації «Е.В.А.», співробітники якої вимагають зробити ще один, більш «правильний» сюжет. Правозахисники повідомляють, що після виходу передачі хворі на СНІД все частіше стали звертатися в пацієнтські організації з питанням про необхідність лікування.
В якості альтернативної теми для документального фільму керівництву «Первого канала» запропонували назву «Що значить лікування в нашій країні». За задумом Марії Годлевської, керівника пацієнтська організації «Свіча», в цій програмі ВІЛ-інфіковані росіяни повинні буду розповісти, яке лікування вони отримують в Росії.

Читати в Яндекс.Новости Читати в Яндекс.Дзен

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация