Термін служби в армії Росії

  1. Збройні сили сьогодні
  2. Коли почнеться заклик?
  3. Про службу за контрактом
  4. Рік - це мало?
  5. Чи здорові наші призовники?
  6. Служити стало легше?
  7. Термін служби в армії Росії за контрактом
  8. А як було раніше?
  9. Термін служби в наші дні
  10. Термін служби в армії України
  11. Про причини змін

Останні роки Збройні сили нашої країни перебувають в ході військової реформи. Це неспроста - саме життя показує, що необхідність даних перетворень давно назріла. Правильність обраної стратегії багаторазово підтверджується результатами проведених перевірок готовності підрозділів і військових частин, а також результатів бойових навчань.

Збройні сили сьогодні

Багато що змінилося в армії за останні роки. Наприклад, введено нове зручне сучасне обмундирування, комплектами якого військові частини забезпечені в потрібному обсязі. Поліпшилася забезпеченість Збройних сил бойовою технікою і сучасним озброєнням. Безліч керівних посад зайнято генералами та іншими офіцерами-професіоналами високого рівня.

Позитивні зміни спостерігаються і в сфері виконання неминучою військовий обов'язок. Зокрема, як відомо, скорочено термін служби в армії Росії. Хоча в останні роки засобами масової інформації періодично піднімається тема повернення до колишніх двох років. І багатьох молодих людей, а також батьків цікавить питання, збільшиться термін служби в армії найближчим часом чи ні. Президентом РФ В. В. Путіним офіційно заявлено, що про збільшення нинішнього терміну в 2016 році мова не йде.

Путіним офіційно заявлено, що про збільшення нинішнього терміну в 2016 році мова не йде

Коли почнеться заклик?

У російських Збройних силах заклик буває два рази в кожному році - восени і навесні. Терміни весняного призову щорічно укладаються в рамки між 1 квітня і 15 липня, осіннього - з 1 жовтня до кінця календарного року.

У 2016 році кардинальних змін в датах і порядку проведення даного заходу, швидше за все, чекати не доводиться. Міністерство оборони, за наявною інформацією, не планує будь-яких масштабних змін або нововведень.

В останні роки призовними кампаніями виявляється хронічна нестача висококваліфікованих кадрів, необхідних у різних видах військ. Саме це послужило підставою для численних чуток про те, що можливе збільшення терміну служби в армії до колишніх двох років або більше.

Про службу за контрактом

Більш оптимальним варіантом вирішення питання бачиться поступове переведення армії на контрактну основу. Такий шлях відповідає основному напрямку проводиться в країні військової реформи, мета якої - створити професійну, мобільну і боєздатну армію.

Начальником Генерального штабу Миколою Макаровим було оприлюднено заяву, що містить прогноз про можливу кількість надійшли служити за контрактом військових, число яких до кінця 2016 року може скласти близько 425 000 чоловік.

Рік - це мало?

Одночасно з цим фахівці стверджують, що термін служби в армії довжиною в рік категорично недостатній для навчання військовослужбовців основним військовими спеціальностями.

Недосвідченим призовникам належить як засвоїти серйозні теоретичні знання, так і закріпити їх у бойових умовах на навчальних полігонах. У таких серйозних елітних військах, як ракетні або повітряно-десантні солдатам не встигають дати навіть азів потрібних спеціальностей, не кажучи вже про впевнене володіння зброєю або вмінні поводитися з бойовою технікою.

Чи здорові наші призовники?

Масовий рівень стану здоров'я знову призваних молодих людей також залишає бажати кращого. Хоча за останні роки цей показник дещо зріс, не менше третини сьогоднішніх призовників не в змозі відповідати вимогам, що пред'являються по ряду найрізноманітніших причин.

Найчастіше виявляються захворювання, при яких страждає кістково-м'язова система або органи травлення. Обстеження з виявленням відхилень від відповідності нормам стали виконуватися більш ретельно завдяки кілька посилилося в останні роки контролю.

Служити стало легше?

У більшості військових округів в наші дні практикується супровід подібних заходів як громадськими організаціями, так і батьками самих призовників. Тепер військкомат не пізніш як через тиждень після моменту призову зобов'язаний поставити батьків до відома про військової частини, в яку відправляють служити їх сина.

Термін служби в армії за призовом для молодих людей нашої країни почав скорочуватися з 2007 року. Для покликаних в тому році він зменшився з колишніх двох до півтора років. У 2008 році термін служби скоротили до 1 року, це положення діє і до цього дня. Дане правило поширюється на всі категорії призовників. На строк не впливають такі фактори, як наявне вищу освіту або звання офіцера.

Термін служби в армії Росії за контрактом

А на скільки ж років йдуть в армію на добровільній основі? Термін служби в армії в цьому випадку обговорюється в укладається контракті. І тут можливі варіанти. Згідно із законом перший контракт з стають на службу особою може бути укладений на 5 років в разі надходження в званні офіцера або мічмана. Якщо ж призовник йде служити солдатом, матросом або сержантом, контракт укладається на 3 або на 2 роки за його самостійного вибору.

Після закінчення первинного контракту при обопільній згоді сторін може бути укладений наступний - на будь-який термін за вибором, від року до десяти, а також до того моменту, коли військовослужбовець досягне максимального для проходження служби віку.

У більшості випадків цей вік дорівнює 50 рокам. Виняток становлять полковники і капітани 1 рангу - для них служба закінчується в 55 років, для володарів вищих військових звань - в 65 років.

Згідно із законом новий контракт може бути укладений і після того, як настане граничний вік. Але максимальною позначкою у всіх випадках служить дата 65-річчя.

А як було раніше?

Давайте повернемося в минуле і подивимося, який термін служби в армії існував в нашій державі в колишні часи. Для призовників різних епох він дуже і дуже відрізнявся. Були періоди, коли заклик залишався безстроковим (наприклад, під час воєн).

Також не мала офіційно фіксованого терміну військова служба в царській Росії до 1793 року. Потім термін служби в армії все ж стали обмежувати 25-річним періодом (небувало величезним за нинішніми мірками).

Починаючи з 1874 року в сухопутні війська почали закликати на 15 років, в морські - на 10. З 1906 року в нашій країні служили протягом трьох років, а з 1925 - в протягом двох. Винятком була служба у флоті і в авіації, яка як і раніше залишалася трирічний.

Термін служби в наші дні

З 1949 року продовжили термін служби в армії. Він зріс в сухопутних військах до 3 років, у флоті - до чотирьох. У 1967 році він знову повернувся до колишніх показників (2 і 3 роки відповідно). У 1993 році навіть скоротився до півтора років в сухопутних військах і до 2-х років у флоті. Але з 1996 року відбулося нове збільшення терміну служби в армії - він став знову дворічним.

І лише з початку 2008 року тривалість його склала рекордно низький за всі роки і десятиліття існування російської армії період, рівний одному року.

Термін служби в армії України

Цікаво дізнатися, а скільки ж становить термін військової служби в найближчих суміжних державах, зокрема, в Україні. Як відомо, президентом Порошенко в на початку 2015 року був підписаний закон, який регулює зміни в законодавстві України, що стосуються проходження військової служби, а також завдань соціального захисту проходять службу в особливий період громадян.

В результаті цієї акції призовний вік, раніше обмежений 25-річчям, підвищився до 27 років. Крім того, скоротилася кількість підстав для відстрочки і відбулася зміна терміну служби в армії - його встановили рівним півтора року. До цього в збройних силах Української держави служба тривала 12 місяців.

Громадяни, на момент призову мали диплом про вищу освіту зі ступенем магістра раніше в українській армії призивалися на 9 місяців. Тепер цей термін продовжено до року.

Про причини змін

Українська Рада проголосувала за даний закон 15 січня 2015 року. Як було заявлено, прийняти його змусила необхідність врегулювати процедуру військового призову громадян, вирішити питання введення кримінальної відповідальності для офіцерського складу, поміченого в ухиленні від проходження служби, розширити можливий перелік категорій тих, хто може бути покликаний за контрактом в умовах особливого періоду.

Крім того, метою прийняття даного законодавчого акту стала необхідність підвищення рівня бойової підготовки військовослужбовців-строковиків по кожній з військово-облікових спеціальностей, а також потреба в заходах щодо їх соціального захисту.

Крім того, метою прийняття даного законодавчого акту стала необхідність підвищення рівня бойової підготовки військовослужбовців-строковиків по кожній з військово-облікових спеціальностей, а також потреба в заходах щодо їх соціального захисту

Закон передбачає певні пільги для тих, хто був мобілізований під час особливого періоду або має право на звільнення в зв'язку з демобілізацією, але прийняв рішення продовжити службу за контрактом. За ними повинна зберігатися місце роботи на підприємстві, в організації та установі, а також середній заробіток.

Це правило стосується роботодавців будь-якої форми власності і підпорядкування та поширюється на період більше року. Підприємців на час служби звільнили від сплати податків і зберегли за ними реєстрацію.

Чи здорові наші призовники?
Служити стало легше?
Коли почнеться заклик?
Рік - це мало?
Чи здорові наші призовники?
Служити стало легше?
А як було раніше?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация