Тесака «закатали по-серйозному»: націоналіста посадили на десять років

Максим Марцинкевич на прізвисько Тесак отримав значний термін за напад на торговця Спайс. Захист вважає, що вирок побудований на припущеннях, а алібі засудженого було фактично проігнороване Максим Марцинкевич на прізвисько Тесак отримав значний термін за напад на торговця Спайс

Оголошення вироку Максиму Марцинкевичу в Бабушкінському районному суді. Фото: Сергій Кисельов / АГН «Москва»

Бабушкінський суд Москви 29 грудня засудив до десяти років позбавлення волі Максима Марцинкевича, відомого як Тесак. Лідера націоналістичного руху «Реструкта» (однойменна книга заборонена) визнали винним у розбійному нападі на торговця Спайс і хуліганстві.

П'ятьох його прихильників засудили на терміни від двох років і 11 місяців ув'язнення до 9,5 року. Захист вважає справу націоналіста сфабрикованими і має намір оскаржити вердикт у апеляції.

Це був повторний процес над Тесак: 27 липня 2017 року Бабушкінський суд засудив Марцинкевича до аналогічного терміну, а дев'ять його послідовників сіли на терміни від трьох років і чотирьох місяців до десяти років. Однак вирок не «встояв» в апеляції: в травні 2018 Мосміськсуд його скасував і повернув справу на перегляд .

Вдруге, крім Максима Марцинкевича, перед судом постали п'ятеро учасників створеного ним неформального об'єднання «Оккупай-наркофіляй»: Євдоким Князєв, Олександр Шанкін, Єлизавета Симонова, Михайло Шаланкевіч і Дмитро Шельдяшов. За версією слідства, в 2013-2014 роках вони здійснили кілька нападів на продавців заборонених курильних сумішей, так званих Спайс, інсценуючи у них закупівлю зілля. В ході одного з таких нападів в червні 2014 загинув громадянин Азербайджану Заур Алишев. У зв'язку з цим Дмитру Шельдяшову поставили ч. 4 ст. 111 КК РФ (навмисне заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю, що призвело з необережності смерть).

Самому Марцинкевичу осудним один епізод. За версією звинувачення, 17 серпня 2013 року він разом з Шанкіним і Князєвим напав на торговця Спайс Хамідулло Мухтарова в районі Білоруського вокзалу. Борці з поширенням наркотиків побили його, змусили з'їсти курильну суміш, облили фарбою та здали поліції. Ці дії слідство кваліфікувало за статтями «хуліганство» і «розбій» (ч. 2 ст. 162 КК і ч. 2 ст. 213 КК РФ).

Алібі Тесака

Марцинкевич свою провину заперечував. Його захисник Володимир Краснов представив суду алібі , Яким став відповідь авіакомпанії "Уральські авіалінії». З нього випливало, що Тесак в зазначений день не міг брати участь в нападі, оскільки в той час відпочивав з декількома приятелями на Байкалі: 11 серпня 2013 року Марцинкевич полетів з Москви в Улан-Уде і повернувся тільки 19 серпня.

Адвокат стверджував, що для звинувачення Марцинкевича в розбої і хуліганстві потрібно було довести наявність у нього прямого умислу. Доводи прокурорів про те, що Тесак діяв, виходячи з корисливої ​​мети і хуліганського мотиву, він назвав «огульними». «У суді виступили свідки, які заявили, що Марцинкевич заробляв пристойно, до 10 тисяч доларів на місяць, і нападати на якусь людину, щоб викрасти у нього півтори тисячі рублів і старий телефон, у нього не було сенсу», - прокоментував Business FM звинувачення захисник.

Краснов додав, що факт затримання Мухтарова ніхто не заперечував. Однак Марцинкевич в ньому участі не брав, і це сталося явно в інший день. Крім того, захист наполягав, що Мухтаров був затриманий на місці злочину при скоєнні злочину - нелегальний продаж заборонених курильних сумішей. Заподіяння шкоди особі, яка вчинила злочин, при його затриманні відповідно до статті 38 КК РФ не є злочином.

За словами захисника, всі дії Мухтарова свідчили про те, що він діяв протиправно. «Він привіз« клієнтам »зовсім не курильні суміші для кальянів, як говорив, а саме спайс. Все це було знято на відео і відбувалося, як у шпигунському кіно », - сказав адвокат. За його словами, захист пред'явила суду справжній тютюн для кальяну, упакований в барвисті коробочки. Він коштував в 250 разів дешевше, ніж те, чим торгував Хамідулло Мухтаров.

інший затриманий

Коли учасники «Оккупай-наркофіляй» ловили на живця торговців Спайс, вони кожен раз доставляли їх в поліцію. Адвокат зазначає, що 17 серпня 2013 року Князєв з Шанкіним дійсно затримали і допомогли доставити наркоторговця в ОВД «Беговой». Ось тільки це був не Мухтаров, а якийсь Меджидов, ім'я якого зафіксували в поліцейському журналі.

Краснов переконаний, що справа проти націоналіста сфабрикували. «Правоохоронцям потрібно було посадити Марцинкевича і закатати його по-серйозному, адже екстремістські справи, за якими його до цього судили, закінчувалися невеликими термінами», - зауважив адвокат.

Однак суд не прийняв ці доводи і визнав провину Марцинкевича і інших фігурантів доведеною. Тесака суд відправив у колонію суворого режиму на десять років, мінімальне покарання на два роки і 11 місяців в колонії загального режиму було призначено Єлизаветі Симонової. Михайло Шаланкевіч був засуджений на шість, Євдоким Князєв на вісім, а Олександр Шанкін - на дев'ять років ув'язнення в колонії загального режиму. Дмитру Шельдяшову доведеться відсидіти дев'ять років і шість місяців в колонії суворого режиму.

Оскільки Михайло Шаланкевіч відсидів призначений йому покарання у ході слідства і судового процесу (один день перебування в СІЗО йому був зарахований за півтора), то після оголошення вироку його звільнили. Також за вироком суду Шельдяшову і Шанкіну доведеться відшкодувати моральну шкоду батькові загиблого Заура Алишева - 500 тисяч і 100 тисяч рублів відповідно.

Потерпілому Мухтарова також вдалося домогтися компенсації від своїх кривдників. Так, суд зобов'язав Марцинкевича і Князева заплатити йому трохи більше 7 тисяч рублів за зниклий телефон і зіпсовані речі і ще 30 тисяч за моральну шкоду в солідарному порядку.

Володимир Краснов заявив, що вважає вирок незаконним і має намір оскаржити його в апеляції. На його думку, суд проявив корпоративну солідарність із звинуваченням. «Якщо був би винесений виправдувальний вирок, то звинуваченням було б завдано серйозної репутаційний удар», - сказав захисник. За його словами, суд необґрунтовано відкинув алібі Марцинкевича, побудувавши свої висновки на припущеннях.

Максим Марцинкевич відомий як активіст ультрарадикальних організацій правого крила, лідер об'єднання «бритоголових» «Формат-18» (визнано екстремістським і заборонено). Він також творець рухів «Оккупай-педофіляй» і «таким, що окупається-наркофіляй», учасники яких ловили на живця в соціальних мережах педофілів і наркоторговців (в основному продавців так званих курильних сумішей - Спайс).

До цієї справи Марцинкевич був тричі судимий за екстремізм. У 2008 році його засудили до трьох років позбавлення волі за те, що він зірвав політичні дебати за участю Олексія Навального в клубі «Білінгва», вигукуючи нацистські гасла. У 2009 році він отримав судимість за розміщення в інтернеті відеозапису з інсценуванням страти «таджицького наркоторговця».

За сукупністю двох вироків Тесак отримав 3,5 роки колонії. Він звільнився в 2011 році, а коли проти нього завели чергову справу, втік на Кубу, звідки було депортовано в 2014-му. 15 серпня 2014 року Кунцевський суд столиці засудив Марцинкевича до п'яти років ув'язнення за те, що він розмістив на своїй сторінці в «ВКонтакте» два екстремістських відеоролика. пізніше Мосміськсуд знизив Тесак термін до двох років і десяти місяців ув'язнення.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация