Тест-драйв вертольота Ка-27ПЛ | Журнал Популярна Механіка

  1. Великі вуха
  2. час розкидати
  3. залізний птах

Захід на Балтійському узбережжі дуже гарний, але в Донському майже ніхто не звертає уваги на призахідне сонце. Льотчикам і технікам окремої корабельної протичовнової вертолітної ескадрильї морської авіації Балтійського флоту не до красот природи: починається підготовка до нічних польотів.

Зовні вертоліт Ка-27ПЛ виглядає не дуже елегантно. У нього немає «хижих» або «швидкісних» обводів. За сучасними мірками його крейсерська швидкість не особливо висока - всього 250 км / ч. Але, як влучно сказав один з льотчиків, «ніхто не їздить на риболовлю на гоночній машині». Тим часом саме «рибалка», а точніше «підводне полювання», і є основним завданням цих вертольотів.

«Наші вертольоти, які можуть базуватися навіть на відносно невеликих кораблях, значно розширюють їх можливості в плані протичовнової оборони, - пояснює помічник штурмана авіабази« Донське »майор Ігор Висоцький. - На далеких рубежах розтин підводної обстановки забезпечують протичовнові літаки, а на частку вертольотів залишаються ближні рубежі ».

Риболовля з повітря Злегка грайлива, але дотепна емблема протичовнових сил ВПС Балтійського флоту вельми точно відображає стоїть перед ними завдання - виловити з води потенційних «хижаків» Риболовля з повітря Злегка грайлива, але дотепна емблема протичовнових сил ВПС Балтійського флоту вельми точно відображає стоїть перед ними завдання - виловити з води потенційних «хижаків».

Великі вуха

Основне «зброя» Ка-27ПЛ - це пошуково-прицільна система «Восьминіг». Вона забезпечує автоматизовану обробку інформації, що надходить від гідроакустичної станції (ГАС), радіолокаційної станції, систем навігації і тактичної обстановки. Зависнувши над водою на висоті близько 30 м, вертоліт спускає на кабель-тросі гідрофони ГАС, яка може працювати як в пасивному режимі, так і в активному, з круговою або секторної спрямованістю.

«Заглиблення гідрофонів залежить від гідрології моря, температури, солоності, погоди та інших факторів, - пояснює Ігор Висоцький. - Оскільки глибини на Балтиці досить невеликі, тут вистачає кількох десятків метрів. Для розкриття підводної обстановки в радіусі декількох кілометрів потрібно зазвичай від 3 до 10 хвилин, хоча все залежить від умов.

Командир вертольота капітан Олексій Кутєпов готується до зльоту Командир вертольота капітан Олексій Кутєпов готується до зльоту. Помаранчевий морський рятувальний костюм МСК-3М, підключений до системи опалення та вентиляції, в разі аварійної посадки на воду дає шанс протриматися на плаву в холодній воді протягом 12 годин.

Наприклад, мілководді полегшує пошук, а ось велика кількість усілякого заліза (остови кораблів, баржі, вантажі) на дні сильно ускладнює, особливо в активному режимі - вони дають нерегулярну акустичну картину, так що доводиться звірятися з картами, де позначені такі особливості. Власне, з цієї ж причини на Балтиці не надто ефективний пошук за допомогою магнітометра, хоча в інших морях можна використовувати і цей метод. Багато проблем створює також вітер, який відхиляє кабель від вертикального положення, спотворюючи спрямованість гідрофонів ».

Орієнтуватися по наземних об'єктах для льотчика досить просто, а от рівна поверхня заважає візуально оцінювати висоту польоту і тим самим створює серйозні проблеми Орієнтуватися по наземних об'єктах для льотчика досить просто, а от рівна поверхня заважає візуально оцінювати висоту польоту і тим самим створює серйозні проблеми.

час розкидати

Крім ГАС, Ка-27ПЛ може нести комплект з 36 скидаються гідроакустичних буїв. «Буї скидають з горизонтального польоту на великій висоті, щоб охопити достатню територію, - каже штурман-оператор протичовнового вертольота, старший лейтенант Каміль Сібагатов. - Кожен буй спускається на парашуті, заглиблюється і, працюючи в пасивному режимі, контролює обстановку в радіусі кількох сотень метрів.

А в разі виявлення шумового сигналу починає передавати ці дані по радіоканалу. В результаті за один бойовий виліт Ка-27ПЛ дозволяє розкрити підводну обстановку в радіусі приблизно 20 км (без скидання буїв - трохи менше). Радіус виявлення підводного човна коливається в досить широких межах - від десятків метрів до декількох кілометрів. Це значення залежить від гідрології, хвилювання, розміру човна, наявності кораблів і суден, які створюють серйозні перешкоди, і металевих частин на дні, особливо в активному режимі ».

«Очі» на бороді «Очі» на бороді. Виступ в нижній частині вертольота - обтічник РЛС, яка використовується для радіолокаційного огляду і виявлення надводних цілей.

залізний птах

Втім, Ка-27ПЛ може нести не тільки безліч «вух» (гідроакустичних буїв) в пошуковому варіанті завантаження, але і (в ударному варіанті) «кийок» - 800 кг бойового навантаження: протичовнові торпеди, ракети або 50- і 250-кілограмові авіабомби . Існує і спеціальна пошуково-рятувальна модифікація вертольота Ка-27ПС, оснащена лебідкою для підйому постраждалих з води.

Співісна схема з двома несучими гвинтами протилежного обертання, відмітна ознака машин КБ Камова, вибрана не випадково - така конструкція дозволяє зробити вертоліт більш компактним, що важливо для розміщення на невеликих кораблях. Лопаті корабельних вертольотів зроблені складними, щоб додатково зменшити габарити машини.

Хоча автопілот дозволяє здійснювати висіння в автоматичному режимі в будь-який час доби, вночі більш безпечний метод пошуку - скидання гідроакустичних буїв з горизонтального польоту на висоті кількох сотень метрів Хоча автопілот дозволяє здійснювати висіння в автоматичному режимі в будь-який час доби, вночі більш безпечний метод пошуку - скидання гідроакустичних буїв з горизонтального польоту на висоті кількох сотень метрів.

«Керованість і маневреність у машин з співісними гвинтами відмінна, - говорить командир вертольота, капітан Олексій Кутєпов. - Основна специфіка польотів над морем? Складно орієнтуватися над однорідною поверхнею і зависати на невеликій висоті, утримуючи машину нерухомо, поки штурман-оператор вивчає обстановку за допомогою ГАС. А найскладніше, звичайно, - це посадка на корабель. З вертольота посадочний майданчик виглядає приблизно як сірникову коробку з висоти людського зросту ... »

Стаття «Полювання на велику рибу» опублікована в журналі «Популярна механіка» ( №7, Грудень 2013 ).

Основна специфіка польотів над морем?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация