Тест Nikon D3100 - дизайн і управління. Звичайний і Графічний формат відображення на моніторі, зручність роботи, інтерфейс фотоапарата Nikon D3100.

Кнопок на задній панелі досить мало

Кнопок на задній панелі досить мало. Тому, щоб налаштувати навіть базові параметри, на зразок балансу білого або чутливості ISO, доводиться або включати INFO-меню на екрані, або занурюватися в основне камерне меню. Правда, є програмована кнопка Fn, але вона лише одна.
Зверху є кнопка фіксації експозиції та / або автофокусу AE / AF. Новачок навряд чи зможе уявити, наскільки вона корисна, але з часом розбереться і оцінить її можливості. Праворуч знаходиться коліщатко управління, яке обертається, поклацуючи, з оптимальною жорсткістю.

Комплексний орган управління, що складається з кнопки з червоною крапкою і важеля навколо неї - це одне з головних нововведень в моделі D3100, що випливає від зміни у функціональності камери. Важіль включає режим живого виду, червона точка - відеозапис. Обидві ці функції у D3000 були відсутні.

Важіль виглядає так переконливо, немов з його допомогою вручну виробляються якісь механічні переміщення деталей (подібне ми бачили в зеркалках Sony). Однак немає - зачепивши важіль великим пальцем, відхиляємо його вправо легко і м'яко, при цьому автоматично включається режим живого виду. Важіль діє просто як кнопка, що віддає команду.

Відзначимо, що хоча з'явився режим живого виду, монітор залишився неповоротним. Це дещо обмежує можливості зйомки з складних ракурсів, але не забуваємо, що D3100 - все ж молодша модель.

На чотири кнопки навіпада ніякі функції не призначені (наприклад, режими замірювання, баланс білого, таймер автоспуску, ISO). Однак ці кнопки не завжди діють - вони використовуються при пересуванні по екранному меню, при роботі з внутрікамерним меню, для вибору точки автофокусу і т.д.

У самому низу розташована кнопка Вилучення. Щоб стерти знімок або відеоролик, її потрібно натиснути двічі, оскільки камера спочатку запитує підтвердження (як і у всіх моделях в подібному випадку - майже завжди). На мій погляд, повторне натискання тієї ж кнопкою - невдала ідея. Якщо вже стоїть завдання захистити знімки від випадкового видалення, то яке підтверджує натискання повинно робитися інший кнопкою (або навіть декількома), а не повторним натисканням тієї ж самої кнопки.

Якщо вже стоїть завдання захистити знімки від випадкового видалення, то яке підтверджує натискання повинно робитися інший кнопкою (або навіть декількома), а не повторним натисканням тієї ж самої кнопки

На лівій бічній грані розташований блок роз'ємів. Комунікаційні можливості Nikon D3100 дуже широкі.

Перший роз'єм дозволяє підключити опціональний блок GPS-навігації. Через цей же роз'єм апаратом можна керувати за допомогою проводового пульта дистанційного керування.

Далі йде стандартний міні-USB роз'єм, який використовується для зв'язку з комп'ютером або принтером.

Наступний роз'єм - міні-HDMI, що дозволяє переглядати зроблені знімки і записані відеоролики на телевізорі з високою роздільною здатністю. На жаль, відповідний кабель в комплект не входить - що, загалом-то, звичайна ситуація, за рідкісними винятками. Однак що набагато менше зазвичай, так це ВІДСУТНІСТЬ взагалі яких би то ні було кабелів в комплекті D3100 - немає ні USB, ні AV.

Нарешті, останній роз'єм - традиційний вихід A / V.

Зауважимо, що можливості підключення зовнішнього мікрофона немає, так що при відеозйомці звук пишеться вбудованим мікрофоном, причому монофонічним. Втім, для аматорської зйомки якість звуку цілком прийнятне.

Інформація про параметри зйомки може виводитися на екран в одному з двох форматів - Звичайному, у вигляді прямокутних зон з чисельними значеннями параметрів, або графічні, де велика увага приділена анімованими зображенню діафрагми, яка стискається і розкривається, наочно відображаючи встановлене значення діафрагмового числа. Навколо розташовується пунктирна доріжка, яка символізує тривалість витримки.

Графічний режим покликаний зробити настройку параметрів більш наочною, однак реалізація викликає питання - в тому, що стосується витримки. Подовження витримки супроводжується не подовженням зафарбованою частини шкали, а навпаки - її укороченням. У міру ж укорочення витримки довжина зафарбованою смужки збільшується. Ця логіка мені незрозуміла.

Навіть якщо поглянути на індикатор з іншого боку, інтерпретувати помаранчеву зафарбовані як кількість що надходить на матрицю світла, все одно результат вийде не зовсім правильним. Було б логічно показати початківцю, що якщо діафрагма розкривається (площа помаранчевої частини збільшується, надходить більше світла) - то для забезпечення правильної експозиції це розкриття повинно супроводжуватися скороченням витримки, з відповідним укорочением помаранчевої смужки. «Що вибуло за частиною діафрагми, має компенсуватися витримкою» - такий принцип збереження експозиції. А тут зроблено навпаки.

Список параметрів, що йде по правому і нижньому краях екрану, однаковий в обох форматах відображення.

Список параметрів, що йде по правому і нижньому краях екрану, однаковий в обох форматах відображення

При повороті камери в вертикальну орієнтацію зображення на моніторі розгортається - причому як в графічних, так і на Середньому варіанті відображення.

Налаштувати колір можна задати в меню, вибравши один з трьох варіантів - синій, чорний, помаранчевий - причому окремо для Звичайного і Графічного режимів.

У графічному режимі обертання диска режимів супроводжується відповідною анімацією.

У графічному режимі обертання диска режимів супроводжується відповідною анімацією

Якщо в лівому нижньому кутку екрану присутній піктограма зі знаком питання (а таке буває на більшості сторінок), то натискання відповідної кнопки - третій в лівому вертикальному ряду - виводить підказку з поясненням суті даного режиму, параметра, функції, ефекту обробки і так далі.

За замовчуванням монітор пасивно відображає інформацію. Натискання кнопки «i» перемикає його в режим панелі управління, коли можна змінювати значення параметрів. Обраний параметр виділяється жовтим кольором.

Доступно досить багато параметрів, однак переміщення по ним виходить повільним. Справа в тому, що меню, по-перше, зроблено не у вигляді матриці, а лінійним списком. По-друге, цей список не зациклений в кільце, так що нерідко доводиться бігати туди-сюди через весь екран, а для пересування по списку чомусь не використовується коліщатко управління, доводиться багаторазово натискати навігаційні кнопки.

Гаразд, нехай для пересування по пунктах використовуються виключно кнопки навіпада. Але тоді було б розумним доручити коліщатка управління параметром. Щоб можна було, пересуваючи жовтий прямокутник, вибирати активний параметр, а обертаючи коліщатко, ізменяеть його значення. Однак коліщатко не задіяне і для цього. Для зміни параметра потрібно спочатку натиснути кнопку ОК.

І більш того, навіть коли кнопкою ОК відкривається спеціальна сторінка для зміни значення параметра, то і тут коліщатко, знову ж таки, не використовується.

В цілому зміна параметрів вимагає багаторазових натискань навіпада і виходить повільним. Звичайно, такий метод управління добре знайомий користувачам компактів, що допоможе їм легко освоїтися при переході на D3000. Можливо, вони і зовсім не помітять тут будь-якої проблеми. Однак ми таке спрощення прівествовать не можемо - вже коли коліщатко фізично присутній, чому б його не задіяти?

Однак ми таке спрощення прівествовать не можемо - вже коли коліщатко фізично присутній, чому б його не задіяти

Виняток стосується параметра, призначеного на програмовану кнопку Fn (в прикладі зліва - чутливість). В цьому випадку при натисканні кнопки Fn обраний параметр виділяється жовтим кольором і відразу стає активним, тобто його значення можна змінювати обертанням коліщатка управління, без необхідності занурюватися в які б то не було меню або відкривати додаткові сторінки.

Автор: Дмитро Крупський

Повернутися до списку оглядів
Перейти до обговорення на форумі

Однак ми таке спрощення прівествовать не можемо - вже коли коліщатко фізично присутній, чому б його не задіяти?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация