Тестування школярів на куріння - опитування священнослужителів

  1. Протоієрей Олександр Ільяшенко: Тестування школярів не допоможе, боротьба з курінням повинна бути всенародною...
  2. Протоієрей Олексій Уминський: Тестувати школярів на куріння безглуздо
  3. Ієрей Андрій Постернак: Тестування дітей на куріння допоможе виправити ситуацію в школі

МОЗ затвердило новий порядок диспансеризації школярів, згідно з яким починаючи з 10 років їх будуть тестувати на куріння. Чи ефективно виявлення юних курців і як боротися зі згубною звичкою в школі і сім'ї? Коментують священики.

Протоієрей Олександр Ільяшенко: Тестування школярів не допоможе, боротьба з курінням повинна бути всенародною

Настоятель храму Всемилостивого Спаса колишнього Скорбященского монастиря, директор порталу «Православие и мир»

Коли говорять про такі рішення, стає соромно за тих, хто їх прийняв Коли говорять про такі рішення, стає соромно за тих, хто їх прийняв. Абсолютно відірвані від життя рішення, неясно, чого хочуть ними добитися. Адже всі курці в школі відомі, не так уже й хлопці і бояться, що про них дізнаються, особливо старшокласники. Ми ж не поліцейські - так чому всі ініціативи зводяться до того, що треба щось виявити, що щось заборонити, когось покарати? Як показує досвід, заборонні заходи мало кому допомагають. Але, звичайно, треба вживати всіх можливих заходів, щоб створювати умови, в яких дітям не хотілося б курити, і було б легше подолати цю згубну пристрасть.

Потрібна продумана, ефективна, всенародна боротьба з курінням тютюну.

Якщо тютюн буде продаватися, його будуть купувати. Щоб скоротити торгівлю, зі всіх виробників тютюнових виробів необхідно стягувати високий податок, щоб займатися цим бізнесом було невигідно. Але якщо його просто заборонити, люди будуть якийсь самосад курити.

Але ж тютюн не тільки труїть людей, а й підвищує інфляцію. Маса працівників зайнята в тютюновій промисловості, але вони виробляють не необхідний товар, а щось шкідливе, але гроші вони за свою шкідливу роботу отримують. А люди, замість того, щоб витрачати гроші на поліпшення здоров'я, купуючи тютюн, гроблять його. Тому більше хворих, більше лікарняних листів. Смертність значно вище.

Тютюн відкриває дорогу наркотиків. Хто не курив, швидше за все, їх не та пробував. А серед наркоманів багато тих, хто курив, або курить - думаю, що зв'язок тут є.

Якщо дитина закурив, то вже пізно, як то кажуть, «пити боржомі». Необхідно створювати умови, які перешкоджають тому, щоб дитина закурив. Застосовується багато способів, якими батьки намагаються вирвати дитину з цієї залежності, але щось погано виходить. Тому боротьба повинна вестися не в окремо взятій родині, вона повинна бути всенародною.

Необхідно моральне відторгнення цього бізнесу з боку народу. Щоб працювати в цій сфері було ганебно, бо ці люди сприяють розвитку пороків і вимирання нації.

Сьогодні і перед ЗМІ, і перед політиками, і перед мистецтвом, перед медициною, наукою, школою стоїть завдання донести до свідомості людей, що, купуючи тютюн, ти забезпечуєш надприбутки тим, хто наживається на твоє здоров'я, щоб не з примусу, а добровільно люди відмовилися від цієї згубної звички.

Протоієрей Олексій Уминський: Тестувати школярів на куріння безглуздо

Настоятель храму Трійці Живоначальної в Хохлах, духівник Свято-Володимирській православної гімназії

- Мені здається, тестувати школярів на куріння безглуздо - Мені здається, тестувати школярів на куріння безглуздо. Як безглуздо лаяти їх або читати детальну лекцію про шкоду куріння. Майже нікого це не зупинило. За межами школи і після її закінчення більшість продовжує палити.

Найефективніше, на мій погляд, сімейне рішення проблеми. Коли я в 8 класі почав курити, батьки поговорили зі мною серйозно, але без загроз, а по-людськи - вони сказали, що якщо я хочу курити, треба домовитися, що вони дозволять мені курити тільки після закінчення школи. З моїм сином історія повторилася. У старших класах православної гімназії він теж закурив, я йому розповів про свій досвід, і він дав слово не курити, поки не закінчить школу. Слово стримав, але зараз курить, хоча періодично кидає.

Чому діти курять? Напевно, дорослій людині - курцеві зі стажем - куріння може приносити задоволення: після їжі, для зняття стресу, ще в якихось ситуаціях. Але підлітку, тільки початківцю курити, саме куріння подобатися не може. Закурюють підлітки, наслідуючи дорослим - так вони самостверджуються. З цієї ж причини вони п'ють пиво, роблять напоказ інші брутальні речі.

Підліткове куріння - в першу чергу педагогічна проблема. У російській церковному середовищі склалося ставлення до куріння як до серйозного морального проступку, мало не гріха. Зрозуміло, це неправильне ставлення. Куріння - не гріх, а шкідлива звичка. Шкідлива для фізичного здоров'я, але морально вона людини ніяк не змінює. Курець не стає аморальності через те, що курить, а некурящий не стає нравственнее, тому що не має або залишив цю шкідливу звичку.

У всьому православному світі, крім Росії, куріння не вважається гріхом, в кафе можна побачити кращих єпископів і священиків . Більш того, є святі, про яких точно відомо, що вони були курцями. Все це не виправдання куріння, але в нашій російського життя перебільшено ставлення до куріння і применшити ставлення до алкоголізму. Коли російська жінка бачить грецького священика з сигаретою в руці за чашкою кави, це її шокує. Коли ми бачимо злегка напідпитку російського батюшку, розчулюємось: «Батюшка втомився».

Звичайно, куріння - це пристрасть, а всяку пристрасть позбавляє людину свободи, і тому будь-яке пристрасть - гріх. Але, може бути, рятівний для душі кинути фейсбук, ніж сигарету?

Ієрей Андрій Постернак: Тестування дітей на куріння допоможе виправити ситуацію в школі

Директор Православної Свято-Петровської школи

Те, що зараз такий захід вводиться, на мій погляд, дуже добре Те, що зараз такий захід вводиться, на мій погляд, дуже добре. Тому що куріння і, на жаль, куріння наркотичних речовин - дуже широко поширене явище серед молоді. Те, що це буде фіксуватися і доводитися до відома батьків - дуже правильна і здорова міра. І якщо вона буде в обов'язковому порядку введена, це стане кроком до виправлення негативних явищ, які є в школі.

Поки неясно, як з цією інформацією можна працювати, тому що ніякі санкції не передбачені для школярів, які курять. Але те, що батьки про це знатимуть, знатиме адміністрація, громадськість, яка пов'язана з цією школою - це крок до того, щоб ситуацію виправити.

Для практичних кроків необхідна певна нормативна база. У наш час без цього діяти ніяк не можна. Очевидно, що наступним кроком має бути внесення змін до статутів шкіл. Такі порушення загальних правил, як куріння, повинні бути в них прописані разом з заходами впливу на порушників.

У статуті нашої школи куріння є грубим порушенням поведінки учня, яке може привести навіть до виключення зі школи. Якщо з медичної точки зору буде зафіксовано, що дитина палила, то для нас це буде підставою для адміністративних дій. Відповідно, якщо в статуті це не прописано, то зробити адміністрація школи нічого не може. Якщо зміни внести, то наслідком може стати не тільки доведення інформації до відома батьків, але і певне покарання.

Що стосується роботи з курцем в школі - це та робота, яку школа веде з порушниками дисципліни. У всіх школах є психологи, педагоги, які проводять з дітьми якісь бесіди. У якихось випадках це може бути певна ізоляція дитини, виділення групи курців в особливий клас, де є не тільки бесіди, а й певний режим, можливо з ними необхідно проводити оздоровчу роботу, пов'язану з їх фізичним здоров'ям в цілому. Тут може бути багато різних варіантів. Школа володіє цим інструментарієм.

Але для цього, звичайно, потрібна згода батьків, бажання цю ситуацію виправити. Тому що якщо батьки палять, звичайно, це має дитину до поганою звичкою, але навіть в цьому випадку вона може бути подолана. Боротьба з будь-звичкою - це, в першу чергу, питання волі людини, питання його власних бажань. І, як правило, куріння є більше наслідком того, що дитина хоче це робити, а волі у нього ще недостатньо. Допомогти знайти волю і бажання боротися з цією звичкою - завдання педагогів і батьків.

Чи ефективно виявлення юних курців і як боротися зі згубною звичкою в школі і сім'ї?
Ми ж не поліцейські - так чому всі ініціативи зводяться до того, що треба щось виявити, що щось заборонити, когось покарати?
Чому діти курять?
Але, може бути, рятівний для душі кинути фейсбук, ніж сигарету?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация