Тевтонський Орден в наші дні

REX LUPUS DEUS
В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, амінь.
Після закінчення Другої Світової війни почалося поступове відродження Тевтонського Ордена, забороненого націонал-соціалістичним режимом Адольфа Гітлера в 1938-1945 рр. - спочатку в Австрії (вже в 1945 році), і одночасно - після 145-річної перерви - в Німеччині, а після "оксамитових революцій" в Східній Європі - також в Чехії, Словаччині, Хорватії і Словенії. В даний час він носить офіційну назву "Брати Німецького (Тевтонського) Cтраннопріімного Будинки Святої Марії що в Єрусалимі" (Fratres domus hospitalis Sanctae Mariae Teutonicorum in Jerusalem), скорочено "Німецький (Тевтонський) Орден" (Ordo Teutonicorum або просто OT).
Резиденція Верховного магістра (Гохмейстера, Hochmeister) Тевтонського Ордена знаходиться у Відні за адресою: Штернгассе, д. 7. Сьогодні колишнє духовно-лицарське братство "тевтонів" представляє собою чисто клерикальний (духовний) Орден, кістяк якого складають клірики, або священики. У цю чоловічу гілку інкорпорована конгрегація "сестер Тевтонського Ордена", повна назва якої - "Сестри Німецького (Тевтонського) Будинки Св. Марії що в Єрусалимі". Вищими керівниками обох гілок Ордена Діви Марії є одні й ті ж особи. В орден афілійованих і складається з мирян інститут "Фаміліарі" ( "членів орденської родини").
Після Другого Ватиканського собору папа римський Павло VI дарував Верховному магістру Тевтонського ордена право носити в особливо урочистих випадках єпископську митру і посох, зрівнявши його "по честі" з кардиналами-архієпископами римсько-католицької Церкви. На урочистих процесіях перед Гохмейстером несуть церемоніальний хрест, увінчаний навершием у формі чорного, облямованого сріблом, лапчастого орденського хреста і прикрашений девізом "В хресті - порятунок" (лат .: "Ін Круць Салюс", In cruce salus) / 1 /, а також гербами Тевтонського ордена, який править Верховного магістра, "фаміліарского" баллея Німеччини і комтурії Верхнього Рейну (нім .: Ам Оберрейн, Am Oberrhein). Цей церемоніальний хрест був виготовлений в 1994 р златокузнецов Ліхтентальськой абатства Цистерціанського ордена (Баден-Баден) спільно з ювеліром Петером Бюккеном з Герцогенрат-Кольшейда.
У звичайний час Верховний магістр "тевтонів" носить чорну сутану з металевим Тевтонським гохмейстерскім гербовим хрестом навпроти серця, поверх якої в дні дванадесятих церковних свят і на різних офіційних заходах (наприклад, при освяченні орденських лікарень, госпіталів, навчальних та благодійних закладів і т.д .) Гохмейстер надягає білий орденський плащ зі своїм посадовим гербовим хрестом на лівому плечі. Це чорний лапатий (з розширюються на кінцях променями) хрест, облямований сріблом; на цей чорний лапатий хрест накладено більш вузький золотий хрест з геральдичними ліліями на кінцях, на перехресті якого поміщений золотий щит з чорним одноголовим орлом.
Чорний хрест (спочатку прямий) на білому полі є древній герб Тевтонського Ордена. В епоху хрестових походів до гербу його Верховного магістра був доданий чорний орел Священної Римської імперії (німецької нації) на золотому полі (дарований Верховним магістрам тевтонів римсько-німецьким імператором Фрідріхом II Гогенштауфеном разом з гідністю імперських князів - "рейхсфюрстов", яким вони володіли у володіннях Тевтонського Ордена, що входили в Священну Римську імперію), золотий костильного хрест Єрусалимського королівства, заснованого в 1099 в Святій Землі хрестоносцями) і обтяжують поперечини цього хреста золо Перші лілії (даровані тевтонам за доблесть у боях з мусульманами французьким королем-хрестоносцем
Людовіком Святим).
Зовсім недавно, в 2008 році, був знайдений вважався втраченим з 1938 року парадний шийний хрест Гохмейстера Тевтонського лицарського Ордена, прикрашений діамантами і перлами - подарунок австрійського імператора.
Організаційна структура сучасного чернечого Тевтонського Ордена (Братів Німецького Дому Святої Марії, що в Єрусалимі, нім .: Brueder vom Deutschen Haus St. Marien in Jerusalem) виглядає наступним чином.
На чолі Ордена Діви Марії стоїть Верховний магістр чернечого звання.
Дорадчим органом при Верховному магістрі є Генеральна рада (Генеральрат).
Крім Верховного магістра, постійними членами Генеральної ради Тевтонського Ордена є:
1) Генеральний прокуратор:
2) 4 Генеральних радника;
3) Генеральний секретар:
4) Генеральний економ:
5) Генеральна асистентка;
6) асистентка;
7) експерт від інституту "Фаміліарі" Тевтонського Ордена.
Генеральний прокуратор постійно перебуває в Римі в якості посла Тевтонського Ордена при Римському Апостольському (папському) престолі.
Генеральний секретар є адміністративним уповноваженим Верховного магістра по поточній управлінській роботі і заступником Гохмейстера "тевтонів" в разі хвороби останнього.
Генеральний економ відповідає за фінансові питання та питання логістики.
Генеральна асистентка і асистентка представляють в Генеральній раді інтереси
"Сестринської служби" ( "сестринства") Тевтонського Ордена.
Генеральні радники представляють інтереси орденських провінцій.
Експерт від інституту "Фаміліарі" представляє інтереси "Фаміліарі" Тевтонського Ордена.
Поряд з Генеральною радою, в орденської структурі існують Літургійна комісія і Комісія власного права Тевтонського Ордена.
Інституту "братів-лицарів" в сучасному Тевтонський орден не існує. У рідкісних випадках Гохмейстер присвячує в "почесні лицарі", або "лицарі честі" ( "еренріттери", Ehrenritter) Тевтонського Ордена - осіб, які мають особливі заслуги перед Орденом, з числа "Фаміліарі". Так, наприклад, 10 березня 1958 в базиліці святого Андрія німецького міста Кельна був присвячений в почесні лицарі Тевтонського Ордена Федеральний канцлер Федеративної Республіки Німеччини Конрад Аденауер (ставши 12-м за рахунком Тевтонським "еренріттером" і будучи одночасно лицарем папського Верховного Ордена Христа, лицарем Ордена Святого Гробу Господнього і магістральним лицарем Мальтійського Ордену). "Лицарем честі" Тевтонського Ордена був також доктор Отто фон Габсбург, спадкоємець Імператорського Престолу Австрії і Королівського престолу Угорщини, і ін.
"Лицарі честі" Тевтонського Ордена, як і "брати-священики", носять білий плащ (але не з чорним лапчастого хрестом, обрамленим срібною облямівкою, що прикрашає білі плащі орденських священиків, а з білим гербовим щитом Ордена Діви Марії, прикрашеним прямим чорним хрестом, обрамленим вузькою чорною облямівкою, напроти серця).
В даний час існують 5 "тевтонських" орденських провінцій:
1) Італія
2) Німеччина
3) Австрія
4) Словенія
5) Чехословаччина (об'єднує членів Ордена в Чехії і Словаччині).
"Орденські сестри" також розподілені по всіх 5 провінціях:
У нідерландському королівстві існує окремий Утрехтський балів (Ballei Utrecht) Тевтонського Ордена (члени якого ще 1582 р перейшли з католицької віри в протестантську і з тих пір не підкоряються Верховному магістра Ордена).
Крім того, на італійському острові Сицилія існує окрема автономна коменда Тевтонського Ордена, яка не входить в орденську провінцію Італія, під назвою "Автономна коменда Cвятой Марії Німецькій" (італ .: Commenda Autonoma di Santa Maria degli Allemani).
Субкомменди Ордена існують в Австралії, Бельгії, Венесуелі, Італії, Канаді, Колумбії, Намібії, Південній Африці та США.
Скажімо кілька слів і про історію орденського "чину" Фаміліарі.
У Середні віки, в епоху Відродження та Нового Часу "Фаміліаров" іменувалися члени Тевтонського ордена, що стояли в орденської ієрархії "тевтонів" нижче "полубратьев" ( "Димид"). "Фаміліаров" були афілійованих в Тевтонський орден мирянами, тобто членами орденської родини "(" прізвища "), іменувалися у свій час - в XIX столітті -" Маріанна "або" маріанцев "- на той час цей термін уже перестав вживатися в своєму первинному значенні , як синонім поняття "член Тевтонського ордена Святої Діви Марії"). На відміну від перших трьох категорій членів Тевтонського ордена - "братів-лицарів", "братів -священніков" ( "братів-кліриків") і "братів-саріантов" ( " услужающим братів ")," Фаміліарі "(подібно" полубратьям ", або" Димид ", ТЕВ Онський ордена) не приймали чернечий постриг, вели звичайне мирське життя за межами орденських "Комменда" ( "комтури". "командорств", "коммендатур", тобто замків-монастирів), не виходячи зі свого світського стану, але повинні були виконувати певні обов'язки по відношенню до ордену Діви Марії. у число "Фаміліарі" входили орендарі орденських земель, зобов'язані з'являтися за призовом орденських влади "людно, кінно і оружно" в разі війни, управителі орденських млинів, прочан будинків, заїжджих дворів і ін.
В знак своєї приналежності до ордену Діви Марії "Фаміліарі" (а не "услужающим брати", як часто неправильно думають і пишуть!), Подібно до "полубратьям" ( "Димид") Тевтонського ордена, носили чорний «половинчастий (половинний) хрест» в формі літери "Т", або "Тау", ( "хрест святого Антонія", часто іменований в геральдиці просто "милицею").
Якщо "полубрат" - "дімідіус", або "Фаміліарі", вмирав, не залишивши спадкоємців, його майно успадковував Тевтонський орден.
В даний час "Фаміліарі" Тевтонського Ордена розподілені по 4 баллеям (бальяжей) - Німеччина, Австрія і Південний Тіроль, а також по 2 комтури (КомментУРА, комментурствам, комтурство, комтури, Комменда) - Рим і Альтенбізен (Бельгія). У Німеччині існує 6 комтури (КомментУРА, комментурств, комтурств, Комменда), в Австрії - 2.
"Фаміліаров" Тевтонського Ордена в Німеччині з юридично-економічних міркувань заснували і зареєстрували як самостійну громадську організацію "Союз німецьких (тевтонських) панів - друзів і спонсорів Німецького (Тевтонського) Ордени" (Deutschherrenbund der Freunde und Foerderer des Deutschen Ordens).
"Фаміліаров" в Німеччині при прийомі в тевтонське "орденську сімейство" одночасно приймаються і в цю громадську організацію. Але друзі Тевтонського Ордена можуть вступити в неї і не будучи "Фаміліаров".
Як уже згадувалося вище, "Фаміліаров" Тевтонського Ордена носять не білі, а чорні плащі, скріплені на грудях шнурами в чорно-білу смужку і прикрашені навпаки серця тим же старовинним орденським гербом, що і "почесні лицарі" (білий щит з прямим чорним хрестом ), поверх чорного костюма з білою сорочкою і чорним метеликом (або краваткою в діагональну чорно-білу смужку).
Свого часу "Фаміліарі" Тевтонського Ордена був такий відомий німецький політичний і громадський діяч, як міністр оборони ФРН, лідер "Християнсько-Соціального Союзу" (ХСС) і багаторазовий прем'єр-міністр Баварії Франц-Йозеф Штраус. Збереглося чимало фотографій Ф.-Й. Штрауса в тевтонському орденському плащі).
Регулярно виходить у світ кольоровий ілюстрований журнал тевтонського клерикального Госпітальєрський братства "Дейчер Орден" (Deutscher Orden).
1 травня 2002 р німецький аристократ принц Карл-Фрідріх Саксен-Альтенбургского (оголосивши себе Імператором Німецьким "де-юре") під ім'ям "Його Імператорської і Королівського (?) Величності Карла-Фрідріха Німецького (фон Дейчланд)" проголосив себе 60-м Верховним магістром Тевтонського Ордена, відновивши лицарський (кавалерський) характер останнього. Його Тевтонський Орден, гербом якого служить двоголовий орел Священної Римської Імперії, увінчаний габсбурзької короною імператорів Австрії над чорним, зі срібною облямівкою, лапчастого Тевтонським хрестом, офіційно іменується "Імперським Тевтонським Орденом" (англ .: The Imperial Teutonic Order). Папський престол поки що цей Орден не визнав, чернечий Тевтонський Орден також не підтримує з лицарським братством "Карла-Фрідріха Німецького" ніяких відносин (по крайней мере, офіційно) ...
Нещодавно Тевтонський Орден прочан Будинки Святої Марії що в Єрусалимі - Deutscher Orden -, з метою інтернаціоналізації своєї діяльності, розробив програму "Міжнародне членство" (International Membership program of the Teutonic Order - Deutscher Orden), в рамках якої проводить кампанію по залученню до своїх лав в індивідуальному порядку зацікавлених у вступі до нього осіб обох статей з багатьох зарубіжних країн.
Тут кінець і Господу нашому слава!
ПРИМІТКА
/ 1 / По-німецьки: "Im Kreuz ist Heil".
На фотографії, вміщеній в заголовку справжньою мініатюри, відображена сучасна урочиста процесія в зв'язку з присвятою (инвеститурой) чергового "Фаміліарі" в "лицарі честі" ( "почесні лицарі") Тевтонського Ордена. На чолі процесії йдуть запрошені на церемонію в якості почесних гостей комтур (командор) католицького Суверенного Рицарського Ордена Святого Іоанна Єрусалимського (Мальтійського) Ордена (зліва, в чорному капелюсі з білим страусовим плюмажем і в парадній формі під чорним, з білим контурним восьмикутним хрестом орденським плащем ) і лицар (прусського протестантського) Ордена іоаннітів (праворуч, в чорному орденському плащі з білим восьмикутним хрестом поверх цивільного костюма), за ними - тільки що присвячений "лицар честі" Тевтонського Ор ена (зліва, в білому орденському плащі з вписаним в білий щит чорним хрестом навпроти серця), ліворуч поруч з ним і за ним - "Фаміліарі" Тевтонського Ордена в чорних плащах з вписаним в білий щит чорним хрестом навпроти серця, за якими слідують гусари почесного варти (з групи військово-історичної реконструкції) і "брати-священики" Тевтонського Ордена.


рецензії

Все це дуже цікаво, але я б порадив Вам, вибачте за таку зухвалість, систематизувати свою сторінку. Варто було б створити блоки / збірники по темам / або нехай папки. У наше століття багато хто користується телефонами, тому просто читають короткі речі, мініатюри, невеликі оповідання. Це дуже зручно, відкрив, прочитав, порекомендував іншому.
Так, Для віршів є Стихи.ру.
З великою пошаною.
Ігор Афонський 16.11.2014 6:41 Заявити про порушення Велике Вам спасибі за пораду. Я присутній на Прозе.ру (як, до речі кажучи, і на на Стихи.ру) з 2008 року. Але до систематизації якось руки не доходять. До числа рекомендацій я абсолютно байдужий, бо ні в яких рейтингах і змаганнях на обох літературних сайтах не брав участі і не беру участі, не до того. Прочитає хто - слава Богу, немає - теж не біда. Публікацію віршів на Проза.ру вважаю цілком допустимою - не дарма ж самі власники сайту ввели на Проза.ру графу "вірші" (як, втім, і на Стихи.ру - графу "прозові твори"). Бережи вас Бог! З повагою,
Вольфганг Акунов 17.11.2014 14:14 Заявити про порушення
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация