The Sims Medieval

  1. Звався він Луї Другий
  2. Хрестовий похід дітей
  3. колесування
  4. Чорна смерть
  5. Не може жоден, жоден король
  6. * * *

Вихід The Sims: Medieval - подія набагато важливіше, ніж можна було б подумати. Після gamescom 2010 року ми порівнювали її з збитковим спін-оффом Stories для The Sims 2, але все-таки Medieval виявилася не просто набором примітивних і лінійних завдань, замаскованим під квест. Все це дозволяє говорити про те, що розробники намагаються намацати для серії новий вектор розвитку: вирішують, що ж ще можна зробити з опинилися у них на руках електронними людьми.

Засмучує лише те обставина, що поки фантазії у The Sims Studio вистачило тільки на те, щоб позбавити своїх підопічних останніх залишків розуму і відправити їх в досить примітивну версію Середньовіччя. В результаті вийшла рольова гра для самих маленьких і ліниво.

Звався він Луї Другий

Вихід The Sims: Medieval - подія набагато важливіше, ніж можна було б подумати

Яким би великим не здавався замок, придворним і королю доступні лише два поверхи і всього кілька кімнат.

Несподіваним чином в Medieval розробники досить чітко визначили роль гравця в sim-світі: як ми і підозрювали всі ці роки, нам відведена роль бога, якого тут, на тюремний манер, називають Наглядати. Бог, на жаль, не здатен безпосередньо керувати всіма персонажами, він може лише на деякий час втручатися в життя симов-героїв: монархів, лицарів, знахарів - словом, тих, хто не селянин, що не воротар і не золотар. Всього таких «класів» десять штук, і майже всі досить сильно різняться - кожному належить унікальне житло і набір доступних занять. Крім цього, за успішне виконання квестів Сіми отримують досвід, ростуть в рівнях і стають все більш майстерними ремісниками. Таким чином, The Sims обертається справжнісінькою рольовою грою.

Це, втім, не означає, що у кожного сіма є купа числових характеристик і благородна місія по порятунку всесвіту. Навпаки, параметрів в порівнянні з канонічними іграми серії стало менше. При генерації дозволяють вибрати три риси характеру, а з біологічних потреб залишилося всього дві: підопічного потрібно вчасно нагодувати і вкласти спати. На додаток до цього у героя щодня з'являються рутинні обов'язки, пов'язані з професійною діяльністю: магу може раптом знадобитися винайти заклинання, лікареві - вилікувати двох осіб від чумки, барду - сходити на морський скеля в пошуках натхнення. Чим сумлінніше виконуються доручення, тим впевненіше в собі стає сім - а від рівня його самооцінки, в свою чергу, залежить результативність під час виконання завдання.

Чим сумлінніше виконуються доручення, тим впевненіше в собі стає сім - а від рівня його самооцінки, в свою чергу, залежить результативність під час виконання завдання

Очікуваним чином, жахи Середньовіччя в грі гідного відображення не отримали: чума тут - хвороба не страшніше нежиті, а релігійні війни зведені до незручному обміну зуботичинами між священиками двох ворогуючих конфесій.

Саме система квестів, а не сеттинг і класи найбільше відрізняють Medieval від звичайних The Sims. На початку гри потрібно вибрати глобальну місію - зайнятися, наприклад, просвітою народу і повністю ліквідувати неписьменність серед селян. Щоб казку зробити бувальщиною, потрібно виконувати квести і отримувати в нагороду «бали королівства». На них, в свою чергу, будуються нові будівлі і гільдії. Від того, як саме ви будете розвивати королівство, залежить стиль проходження: кожне завдання, як правило, можна виконати одним з декількох класів героїв (іноді - не нижче заданого рівня розвитку), і кожен підходить до вирішення проблеми по-різному. Припустимо, вашій тридев'ятому державі загрожує дракон. Воїн або маг без зайвих роздумів вб'ють змія, а ось, скажімо, бард може піти іншим шляхом і спробувати схилити злобного ящера до співпраці. Ну а якщо з якоїсь причини у вас не буде жодного з необхідних типів персонажів, квест просто не можна буде виконати.

Три середньовічних кошмару, яких ви ніколи не побачите в The Sims: Medieval

Хрестовий похід дітей

У XIII столітті величезна маса людей з Німеччини та Франції несподівано зібралася в похід до Святої землі. Серед новоявлених хрестоносців було приблизно двадцять тисяч дітей, за що він і отримав в багатьох хроніках того часу назва Хрестового походу дітей. Вони кинулися до Середземного моря, яке, як їм нібито було передбачено, повинно було розступитися перед натовпом. Правда, незважаючи на щоденні молитви про диво, воно так і не сталося. Зрештою, над нещасними зглянулися два французьких купця, надавши в їх розпорядження кілька кораблів.

Після цього про учасників походу довго не було нічого відомо, поки нарешті не з'ясувалося, що купці замість Палестини відвезли хрестоносців чи в Туніс, то чи в Алжир, де і продали в рабство.

колесування

Середньовічні уми придумали чимало способів закатували людину до смерті. У той час взагалі вважалося, що чим більше нелюдяно покарання, тим краще ефект. Наприклад, засудженого могли прив'язати до великого колеса, а потім ударами важкої дубини, палиці або молота переламати кістки і роздрібнити суглоби. Причому кількість ударів і навіть їх послідовність встановлювалася безпосередньо судом - в тексті вироку. Чим серйозніше було злочин, тим довше тривало катування. Після цього покаліченого злочинця в кращому випадку добивали, в гіршому - ще живого (хоча, звичайно, і не завжди) піднімали на все тому ж колесі на високий жердину і залишали на поживу воронам.

Чорна смерть

Чума в масовій свідомості настільки щільно пов'язана зі Середніми століттями, що зовсім її проігнорувати розробники Medieval не могли, але те, що ви побачите в грі, за масштабами абсолютно незрівнянно з тим, що відбувалося в реальності.

У другій половині XIV століття по Великому шовковому шляху до Криму, а потім на торгових кораблях - в порти Європи прийшла епідемія бубонної чуми. За деякими даними, за два роки загинуло до 60% населення Європи. Смерть була буквально всюди, і ніхто не міг відчувати себе в безпеці. Спроби боротися з заразою, природно, робилися, але толку від них було мало - про існування мікроорганізмів людство дізналося лише в 1675 році, тому більша частина придуманих під час пандемії XIV століття способів лікування і профілактики чуми не працювала. Чи не допомагало ні обкурювання пахощами (існувала думка, що сморід поширює хвороба), ні розтину бубонов і прикладання суміші з масла, цибулі та часнику. Хвороба так налякала Європу, що навіть породила новий художній стиль - Danse Macabre (танець смерті).

Не може жоден, жоден король

У sim-середньовіччя час ніби застиг: персонажі не ростуть, що не старіють і вмирають тільки в особливих випадках.

На виконання квестів і нехитрих буденних завдань і будується весь геймплей The Sims: Medieval. Треба визнати, що доручення зробили різноманітними і іноді вкрай нестандартними: так, одного разу, з сусідніх земель до нашого королю завітала ні багато ні мало благородна лесбійська пара. Відносини дівчат зайшли в глухий кут, і тільки государю було під силу їм допомогти. Для цього на допомогу одній з осіб слід було найняти приватного викладача для навчання етикету, а другу умовити дати бідоласі ще один шанс. У таких завданнях часто є право вибору, яке, втім, зазвичай зводиться до «доброму» і «злого» шляху: дамочок, скажімо, можна не мирити, а нахабним чином підставити.

Однак, якими б екзотичними не були обставини, все квести так чи інакше представляють собою ланцюжок елементарних дій: піти, поговорити, зібрати інгредієнти. Більшість завдань, таким чином, зводиться до найпростіших маніпуляцій з предметами, розмов або пасивного очікування (деякі внутрішньоігрові дії не вимагають втручання гравця - знай милуйся на повільно заповнюється шкалу). Як не дивно, виконувати такі нехитрі квести буває набагато цікавіше, ніж просувати по кар'єрних сходах менеджера з продажу або розмовляти цілий день з відображенням у дзеркалі, щоб підвищити чарівність і в півтора рази швидше кадрити дівчат.

Як не дивно, виконувати такі нехитрі квести буває набагато цікавіше, ніж просувати по кар'єрних сходах менеджера з продажу або розмовляти цілий день з відображенням у дзеркалі, щоб підвищити чарівність і в півтора рази швидше кадрити дівчат

Тужливий чарівник швидше навчиться грати на лютні, ніж полагодить розбиту віз поруч зі своєю баштою.

Інша справа, що завдання в Medieval теж починають рано чи пізно набридати. У цей момент гравець починає рефлекторно шукати собі побічні заняття, яких в «великий» The Sims завжди була прірва. Але тут він приречений уткнуться в бетонну стіну - у відриві від місій персонажі не тільки не займаються нічим цікавим, але і взагалі не підкоряються гравцеві: контролювати можна тільки героїв, безпосередньо пов'язаних з поточним квестом. Ті, хто мріє побудувати свій власний замок або хоча б невелику віллу в готичному стилі, також будуть сильно розчаровані - всі будови нагадують лялькові будиночки, а перепланування в них робити заборонено, допускається тільки декорувати царський чертог меблями, половина назв якої - не дуже акуратні пародії на продукцію однієї відомої шведської компанії.

* * *

The Sims: Medieval зробила сміливий крок в невідомому напрямку: квестовая система надає сенс існуванню сіма і хоч якесь виправдання дій гравця - не бігати ж за віртуальними чоловічками вічно. А далі починаються суцільні незручні моменти: гра начебто стала різноманітніше, але в той же час встановлює дивні обмеження і всіляко намагається зробити з соціального експерименту, замаскованого під відеогру, недоепос з туманними цілями і безглуздим подобою сюжету. На виході виходить примітивна RPG для тих, хто в RPG не грає.

Зверніть увагу, що всі матеріали по грі доступні в нашому « центрі запуску ».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация