The Banner Saga 3 - пагорби з наших кісток. рецензія

Жанр

Рольова гра / Стратегія Видавець Versus Evil Видавець в Росії Відсутня Розробник Stoic Мінімальні вимоги Windows 7 і вище або Mac OSX 10.7.5 і вище, процесор Intel Celeron E1400 Dual-Core 2 ГГц або AMD Athlon 64 4000+, 2 Гбайт оперативної пам'яті, відеокарта NVIDIA GeForce GT 720 або AMD Radeon X1900 GT з 256 Мбайт відеопам'яті , 4 Гбайт на жорсткому диску Рекомендовані вимоги Процесор Intel Core 2 Duo E4400 2 ГГц або AMD Athlon II X3 425, 4 Гбайт оперативної пам'яті, відеокарта NVIDIA GeForce GT 640 v2 або AMD Radeon HD 6670 з 1 Гбайт відеопам'яті, 6 Гбайт на жорсткому диску Дата виходу 26 липня 2018 року Віковий ценз Немає Платформи PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch Офіційний сайт

Гра протестована на PC

Чотири роки тому вихідці з Bioware, які об'єдналися в невелику інді-студію Stoic, створили The Banner Saga - дивовижну гру, один з найбільш потужно вистрілив проектів «золотої ери» Kickstarter - і початок задуманої трилогії. Незважаючи на певну турбулентність, пов'язану з виходом що другий частини (команду покинув ключовий сценарист Алекс Томас), що третій (Томас в команду повернувся, але у Stoic, незважаючи на великий успіх першої частини, не вистачило коштів для створення гри - довелося знову звертатися до допомоги Kickstarter), - триптих все-таки закінчений.

Stoic створила цікавий рецепт, змішавши воєдино road-game , Книгу-гру, повну складних виборів, для яких часто неможливо передбачити результат, і просту, але витончену покрокову тактику. Все це - з опорою на скандинавську міфологію, шалено красиві декорації і з величною атмосферою нордичної саги. Рецепт вийшов настільки апетитним, що хтось вирішив, майже не змінюючи інгредієнтів, створювати по ньому свої власні ігри . Але The Banner Saga славна не сумою складових її елементів, а захоплюючим сюжетом і чудовою роботою над персонажами, з якими так легко було зріднитися в першій частині - щодо камерної та особистої, де йшлося нехай і про кінець часів, але побачене через призму окремих доль .

У другій масштаб помітно збільшився, кількість дійових осіб зросла, а рівень співпереживання їм пропорційно знизився - класична проблема епосів. До цього додалася Проте класична проблема середніх частин, які найчастіше кілька «провисають». Вся надія була на те, що Stoic зможе потужним помахом розрубати заплутаний вузол, одночасно повернувши напруження першої частини.

Вся надія була на те, що Stoic зможе потужним помахом розрубати заплутаний вузол, одночасно повернувши напруження першої частини

Титул героя можна привласнити кожному персонажу, котрий досяг 11-го рівня, і потім розвивати - у нього є п'ять ступенів

Технічно в трилогії від частини до частини майже нічого не змінювалося - візуально це одна і та ж гра, механічно вона приростала тільки парою нових рас (до людей і Варлам додалися кентаври-конерожденние і драги) і невеликими збільшеннями до системи прокачування бійців. Те ж саме відбулося і в The Banner Saga 3 - чіпати те, що і так чудово працює, в Stoic не стали. Але оскільки численні персонажі до моменту початку гри виявилися «розгойдані» до максимуму або близько того, ввели новий параметр - титул героя. На манер додаткових параметрів, доданих у другій частині до характеристик, тут ми можемо підкреслити певні властивості: додати очок переміщення наймобільнішим або очок захисту Варлей, перекривають своєю потужною спиною прохід до стрільцям.

Як би там не було, механіка залишилася недоторканою - розвиваємо героїв за очки слави, зароблені в битвах, екіпіруємо їх речами, знайденими на полі брані або купленими за ті ж окуляри на ринку, і б'ємося за вже давно звичною схемою з фіксованим порядком і черговістю ходів і життєвою силою, яка визначає як здоров'я, так і шкоди.

Як би там не було, механіка залишилася недоторканою - розвиваємо героїв за очки слави, зароблені в битвах, екіпіруємо їх речами, знайденими на полі брані або купленими за ті ж окуляри на ринку, і б'ємося за вже давно звичною схемою з фіксованим порядком і черговістю ходів і життєвою силою, яка визначає як здоров'я, так і шкоди

Покінчимо з ними швидко - і рухаємося далі, часу залишилося мало!

Битв стало не більше, але й не менше, ніж в попередніх серіях, однак якщо вам ця складова The Banner Saga особливо до душі, то ви можете взяти від неї побільше. Більшість боїв складається з декількох частин: у вас є певна кількість ходів, щоб закінчити перший сегмент - якщо встигли, то можете спокійно йти з поля битви або ж перегруповуватися, набираючи свіжих бійців замість травмованих або побитих, і битися з другою хвилею, заробляючи зайві очки слави і предмети. Якщо не встигли, то варіанти з втечею вам не запропонують - але все одно дадуть зробити заміни в команді.

Бійки ці як і раніше виглядають необов'язковою приправою до основної страви - руху через творилась прямо на ходу історію, - але приправою, яка вдало урізноманітнює ігровий процес. Здорово, що її тепер можна дозувати на свій розсуд.

Все це ми в тій чи іншій мірі бачили і раніше - трилогія The Banner Saga нероздільна, сенсу грати в другу або третю частину, не торкаючись до першої, ні. Нехай навіть в головному меню є пункт з коротким переказом минулих подій, він потрібен скоріше для освіження пам'яті тих, хто грав давно. Важливо лише те, чи вийшло у Stoic поставити потужну точку в настільки дивно розпочатої чотири роки тому історії?

Історія закінчується знову відразу двома шляхами. З одного боку - небувало розрослося плем'я Рука або Алетті, яке тепер нікуди не йде, а кидається в стінах обложеного Арберранга - вам належить забруднитися в деколи дуже неприємних політичних справах. З іншого - група найманців-Воронов з двома чарівниками-валками Юноной і Ейвінд; лідер в ній - легендарний переможець сундрі Івер, за нього і доведеться приймати рішення в страшному краю, займане Темрявою. Саме там вирішується доля світу.

Саме там вирішується доля світу

Всі три частини The Banner Saga приголомшливо красиві

У мистецтві дати своїй історії катарсичне фінал, який залишиться в пам'яті, мабуть, на все життя, Stoic відмовити не можна. Перша частина - одна з вершин такого мистецтва, в ньому творці схопили саму суть північній саги, в якій не можна забувати, що в житті є і дещо дорожче, ніж життя. Але при такому прекрасному початку було дуже важливо не розплескати це почуття при постійному нарощуванні градуса трагізму і масштабу відбувається.

І художники, які створили справді прекрасну Виворіт, серце світу, в якому нам належить зіткнутися з відповідями на всі раніше виниклі питання, і композитор Остін Уінторі, що створив свій великий шедевр в трьох частинах, зробили все, щоб дати нам доторкнутися до грандіозності задуму.

І деталі історії написані знову здорово - турбота про їжу остаточно поступається місцем ряду тяжких сюжетних виборів, де часом навіть «по совісті» надійти вже не можна, а залишається тільки довіритися Року.

І зав'язується вся "Сага" на прекрасній по-своєму історії кохання і її наслідків - початку і кінці всього тут, як хорошого, так і поганого.

І зав'язується вся Сага на прекрасній по-своєму історії кохання і її наслідків - початку і кінці всього тут, як хорошого, так і поганого

Знала б ти як, Оддлейф ...

Але фокус у якийсь момент змістився з приватного на загальне - з долі окремих людей на порятунок світу, яким ми його впізнали раніше. Друга частина здавалася в якійсь мірі вдихом перед тим, як видати фінальну пісню. У ній градус трагедії піднімається до межі і сяйво в результаті обрушується вниз - але кілька зім'ятою і квапливо. Замість коди - симфонія просто закінчується. Сказитель заспіває свою баладу, наші імена не будуть забуті, а стяги повісять в тронному залі, і нащадки їм зможуть поклонитися.

Але серце цієї історії все одно в її початку. The Banner Saga вийшла триптихом, в якому емоційним піком виявилася кінцівка першої частини. У Stoic вистачило терпіння і сил, щоб розповісти "Сагу" до кінця, і зробити це добре. Однак витримати рівень на одній і тій же позамежної висоті не вийшло.

Графіка

Той випадок, коли за чотири роки гра не постаріла ні на йоту - і навряд чи постаріє коли-небудь. Залишалося тільки в заданих рамках знову зробити красиво - і художники Stoic більш ніж впоралися зі своїм завданням. Етюд в фіолетових тонах. Звук Черговий шедевр Остіна Уінторі - хотів написати, що це найкраща ця робота, а потім переслухав звукові доріжки до Journey і минулим «саг» ... Ні, просто черговий - на найвищому рівні. Одиночна гра У The Banner Saga 3 майже зникли турботи про каравані, а битви через розгойдати до межі героїв ще спростилися, так що залишається тільки займатися найголовнішим - просуватися через суворий і повний відкриттів сюжет. Колективна гра Не передбачена. Загальне враження Завершальна частина прекрасної трилогії, емоційним піком якої так і залишилася, на жаль, кінцівка першої частини. Весь триптих цілком заслуговує тільки схвальною оцінки, але планка очікувань виявилася задерта зависоко.

Оцінка: 8,0 / 10

переваги:

недоліки:

Якщо Ви помітили помилку - виділіть необхідний текст і натисніть CTRL + ENTER.

Важливо лише те, чи вийшло у Stoic поставити потужну точку в настільки дивно розпочатої чотири роки тому історії?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация