The Washington Post: Китайський лідер підписав торгові угоди з РФ в страждає від санкцій Москві

"Росія і Китай - геополітична пара, створена на небесах" / kremlin.ru

Про це повідомляє Майкл Бірнбаум в своїй статті, яка називається «Китайський лідер підписав торгові угоди з Росією під час свого візиту в страждає від санкцій Москви», опублікованій в американській газеті The Washington Post .

Ці договори, які охоплюють сфери від енергетики і фінансів до оборони, були останніми угодами в рамках економічного партнерства, яке в цьому році значно посилився на тлі української кризи, оскільки Захід вирішив закрити Росії доступ до фінансових ринків. Путін зустрівся з китайським прем'єром Лі Кецяном у вівторок в Москві, щоб підвести підсумки його триденного візиту, під час якого обидві країни зобов'язалися продовжувати розвивати свої швидко розширюються зв'язку.

Дві країни поділяють авторитарний підхід до інакомислення, взаємні підозри до Сполучених Штатів і 2600-кілометровий кордон, обсяги торгівлі через яку швидко ростуть. Нові угоди були підписані на цьому тижні незабаром після того, як Китай похвалив Путіна за те, як він справляється з українським конфліктом, а китайські лідери повинні були протистояти протестуючим в Гонконзі.

«У нас дійсно великі плани», - сказав Путін Лі Кецянь у вівторок. «Ми - природні партнери, природні союзники. Ми сусіди".

Росія, що володіє багатими запасами нафти, природного газу і вугілля, і Китай, ненаситний споживач енергії, це геополітична пара, створена на небесах, особливо це відчувається зараз, коли західні партнери Росії відійшли в сторону в цьому році після введення санкцій проти неї за участь в українському конфлікті. Але насправді їм завжди було складно укладати угоди один з одним, почасти через жорсткого стилю ведення переговорів, який характерний для обох сторін, кажуть аналітики.

Проте, в цьому році тиск санкцій посилило інтерес Росії до партнерства з її південним сусідом. Китай, прагнучи укласти складну операцію, готовий заповнити недолік. І Росія розкрила двері перед китайськими інвестиціями в нафтові родовища, розстелила червону доріжку перед лідерами Китаю та наполегливо стимулює зайшли в глухий кут переговори про співпрацю в цілій низці секторів.

«Росія має найбільшу в світі територію, а населення Китаю є найчисленнішим», - сказав Лі у вівторок, згідно зі стенограмою, розміщеної на сайті Кремля. «Тільки один цей факт говорить про те, що економіки двох наших країн добре доповнюють один одного».

Читайте також "Антісанкціі" Путіна змусили Росію зняти 10-річну заборону на свинину з Китаю В рамках 38 договорів, які були підписані в понеділок з прем'єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим, китайські банки запропонували більш 4 млрд. Дол. Інвестицій в кредитування російського бізнесу, простягнувши їм такий необхідний рятувальний круг, в той час як санкції закрили доступ до фінансування з заходу. Уряду також остаточно оформили газову угоду на суму 400 млрд. Дол., Укладену в травні, підписали угоди про співпрацю в космосі і заклали основу для того, щоб Китай міг допомогти Росії побудувати ділянку швидкісної залізниці, над чим колись планували працювати європейські виробники .

Дві країни також домовилися більше використовувати свої національні валюти для ведення торгівлі, що повинно нанести удар по долару. Це було б особливо вигідним для Росії, так як рубль впав на 19% по відношенню до долара в цьому році.

«Я ще ніколи не був присутній на церемонії, під час якої було б підписано таку велику кількість документів», - сказав Медведєв в понеділок.

Європейський союз залишається, безумовно, найважливішим торговим партнером Росії, в 2013 р товарообіг між ними становив 410 млрд. Дол. Але китайські інвестиції в Росію тільки за минулий рік збільшилися на 15%. Всього шість років тому товарообіг між двома країнами становив 40 млрд. Дол., А зараз - 90 млрд. Дол. Медведєв сказав, що хоче збільшити ці показники до 200 млрд. Дол. В рік.

Але не всі торгові угоди, укладені між двома країнами, можуть виявитися вигідними для Росії. Деталі газової угоди, підписаної в травні, не розголошуються, але російські ЗМІ припускають, що Китай отримав дуже вигідну для себе угоду, так як Путіну потрібно було показати світові, що Росія може вижити в умовах, коли обсяги торгівлі з Європою значно скоротилися.

Російські переговорники висловили надію на те, що вони зможуть укласти ще одну дуже важливу угоду в сфері енергетики, що передбачає будівництво газопроводу в західний Китай. Але обидві сторони заявили, що будуть продовжувати обговорювати дане питання цієї осені.

«З китайцями дуже складно вести переговори, і вони не збираються допомагати Росії за рахунок своїх власних інтересів», - сказав Олександр Лукін, керівник центру азіатських досліджень при Московському державному інституті міжнародних відносин, який навчає російських дипломатів. «Ми не ідеалізуємо його, але Китай є дружньою країною, Європа показала себе вороже».

У той час як США і Євросоюз об'єднали свої зусилля, щоб зупинити Росію, і немає ніяких ознак того, що найближчим часом вони можуть скасувати санкції, інші азіатські регіони також стали більш важливими для інвестицій в Росію. Південна Корея не вводила ніяких економічних обмежень для Росії. Японія ввела санкції, але не такі жорсткі, як західні країни.

«Гонконг особливо важливий для Росії зараз, тому що це єдиний великий фінансовий центр, який не входить в зону політичного впливу Заходу», - сказав Василь Кашин, експерт по Китаю в московському Центрі аналізу стратегій і технологій.

За його словами, переформатувати партнерські відносини, швидше за все, протримаються досить довго.

«На відміну від будь-яких санкцій, які можуть бути введені або скасовані політиками, це є свого роду незворотнім процесом», - сказав Кашин. «Під час цієї кризи росіяни будуть будувати нові відносини з новими партнерами, і навіть після того як ці нинішні політичні умови зміняться, нові відносини, швидше за все, не повернуться у вихідну точку».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация