Ти все ще в асьці?

  1. ICQ -Спілкування
  2. Скажи «Так / Ні» онлайнової зв'язку!
  3. Аліми про «асьці»
  4. Наслідки?

«Я шукаю тебе» - так розшифровується програма (ICQ), створена чотирма студентами в 1996 году «Я шукаю тебе» - так розшифровується програма (ICQ), створена чотирма студентами в 1996 году.Современний людина живе в дивовижному світі, де кожен день відбуваються нові відкриття і з'являються всілякі винаходи, а досягнення високих технологій вражають розум. Аллах створив людину і звеличив його, обдарувавши всіма ці благами, давши йому розум і знання, якими він підноситься над іншими творіннями.

Всі технології та досягнення людської думки спрямовані на те, щоб полегшити наше життя, допомогти заощадити час. Адже час - найцінніший ресурс, який людина витрачає, і не можна повернути або зупинити його хід. Велику частину часу він проводить саме у витратах часу на спілкування і обмін інформацією.
Для цілей спілкування Всевишній нам дав різні засоби зв'язку і обміну інформацією, такі, як телефонна мережа, Інтернет, GSM-оператори і так далі, якими сьогодні користується людина. Але питання в тому, як ними користуватися - з користю для себе чи на шкоду?
Пусті балачки, спілкування в Інтернеті, блукання в мережі, комп'ютерні ігри, перегляд телевізора - все це трата часу, замість якої людина отримує на деякий час задоволення (або щось ще), але ця віддача разова.
Ми не можемо обійтися без того, щоб не витрачати час. Подібно до того, як неможливо уникнути настання завтра, до цього слід ставитися як до накладних витрат, які будь-яка комерційна компанія хотіла б скоротити, щоб збільшити прибуток, але не можна позбутися від них зовсім. Втрату часу необхідно контролювати і не дозволяти йому превалювати. Навчитися користуватися часом так, щоб витягти з нього максимальну вигоду для релігії і свого життя мирської - велике щастя, до якого треба прагнути, бо це ключ до успіху в обох світах.

ICQ -Спілкування

Розглянемо один з дуже поширених методів спілкування, який пожирає наш час в божевільних кількостях.
Спілкування через ICQ та інші інтернет-пейджери стало надзвичайно популярним в сучасному суспільстві, серед молоді і серед дорослих, у всіх куточках земної кулі, на роботі і вдома - тепер часто люди спілкуються таким способом.
Інтернет-пейджером ICQ і його аналогами - QIP, Miranda, Odigo і MSN - щодня користуються мільйони людей. Мережевий пейджер дозволяє миттєво, в режимі реального часу, через Інтернет обмінюватися інформацією з будь-яким абонентом, на чиєму комп'ютері або мобільному телефоні встановлена ​​та ж програма. І це безумовний плюс.
З іншого боку, не менш, ніж ігри на роботі, інтернет-пейджер викликає залежність і моторошно відволікає.

Скажи «Так / Ні» онлайнової зв'язку!

Часто можна побачити таку картину, коли, на перший погляд, може здатися, що працівник просто горить на роботі: його не відірвати від комп'ютера. Завжди зосереджене обличчя, пальці, що літають по клавіатурі, ніби щось доленосне для всієї компанії створює. Але немає! Він в цей час активно обговорює з приятелем вчорашній похід по злачних місцях, знайомиться з новими дівчатами або просто базікає, з ким попало, адже серед мільйонів власників ICQ по всьому світу завжди знайдеться хоча б кілька бажаючих щось обговорити.
Тут багато що залежить від самої людини, його сприйняття такого спілкування. Якщо він повністю віддається захопленню і самозабутньо базікає з віртуальними співрозмовниками, витрачаючи даремно безцінний час, навіть забуваючи про намаз або під час робочого дня, замість того щоб виконувати прямі обов'язки, тоді можна говорити про наявність залежності.
Але коли «аська» використовується як робочий інструмент для вирішення ділових питань, пошуку роботи або інших цілей, користувач може бути досить ефективним і складно говорити про залежність від неї.
У багатьох великих компаніях заборонено використання співробітниками ICQ під час робочого дня, через те, що «аська» пожирає робочий час. Вона вимагає уваги і моментального реагування: потрібно відриватися від справ і приділяти увагу співрозмовника незалежно від того, чим працівник зайнятий в поточний момент, причому, не завжди є можливість відмовити. Коли на онлайнових співрозмовників доводиться відволікатися щохвилини, то робота, виконувана за день, розтягується на тижні.
Все багатогранно і дати однозначну оцінку цьому явищу дуже складно, оскільки ICQ або будь-який інший інтернет-пейджер сам по собі ні хороший, ні поганий. В принципі, він мало чим відрізняється від телефону, який при вмілому використанні допомагає вирішувати безліч справ, але так само може і вбити левову частку безцінного часу.
Але при цьому у «аськи» є перевага - спілкування в ній коштує копійки, і тому просто провокує на нескінченну балаканину.
У кожного другого, якщо подивитися, можна знайти в стільниковому телефоні мобільну версію ICQ. Серйозних ділових чоловіків і жінок часто можна побачити зайнятих спілкуванням через ICQ за допомогою мобільного телефону, на роботі, вулиці і в транспорті.
Школярі та студенти на заняттях навіть не чують викладачів, обмінюючись миттєвими повідомленнями. Зазвичай все проходить за таким сценарієм:
• заходять в «аську»,
• вибирають критерії для пошуку співрозмовника - підлогу, віковий діапазон і місце проживання,
• ставлять галочку only online (мир йому) sers - хоча це за бажанням,
• в вивалився списку дивляться і вибирають відповідного співрозмовника.

приклад:

katrin (10:00 10.06.08): привіт
xmen (10:00 10.06.08): як справи?
katrin (10:00 10.06.08): все відмінно. А ти звідки?
xmen (10:00 10.06.08): як тебе звати?

Знайомляться, інтернет-пейджер спрощує спілкування, а загальні теми для обговорення зближують, далі обмінюються фотографіями та номерами телефонів, зустрічаються, закохуються ...
Не можна забувати, що Ібліс в цей час не спить і намагається всіляко збити людину зі шляху істинного і привести до гріха.
Мережа та життя - речі кардинально різні: в мережі людина іноді навіть підсвідомо прагне видати себе не за того, ким є, тому що тут така можливість надана, як ніде.

Аліми про «асьці»

Якщо хлопець спілкується з дівчиною або навпаки, щоб один з них прийняв Іслам або щоб просвітився в ісламських знаннях, або щоб дізнався якусь новину, або подібного роду спілкування -то в цьому немає нічого забороненого. А якщо вони просто базікають знічев'я або ведуть непристойну розмову - то це забороняється, бо сприяє відміні до гріха або, як мінімум, до поганих думок.

Наслідки?

Треба звернути увагу на те, до яких наслідків може призвести таке спілкування. Двоє людей, що не були раніше знайомі, починають спілкуватися в Мережі. Спочатку вони пізнають один одного ближче і через деякий час в результаті такого спілкування з'являється взаємне звикання. Вони не бачать один одного, і почуття сорому, яке може виникнути при реальному спілкуванні, відсутня в ICQ і інших інтернет-пейджерах.
Люди долають психологічний бар'єр і починають писати те, про що не посміли б сказати при звичайному спілкуванні. У текстах починають відбиватися почуття і таємні бажання людей. Молоді хлопець та дівчина за певний час вже можуть перейти всі мислимі перешкоди і почати обговорювати реально інтимні теми. Все, що можна сказати, вони вже написали і залишається тільки зустрітися і втілити в реальність написане.
Не можна заперечувати, що є випадки, коли люди, познайомившись за допомогою ICQ, створюють сім'ї. Але і нерідкі випадки, коли люди після такого спілкування зустрічаються і здійснюють страшний гріх перелюбу, заборонений Всевишнім.
Напевно, чимало тих, які скажуть, що вони знайомляться в Мережі з мусульманами і через ICQ розповідають іншим про Іслам. Можливо, знайдуться і такі, хто дізнався про релігію за допомогою такого спілкування.
Чимало й дотримуються радикальних поглядів і ваххабитских ідей, які, не маючи можливості відкрито закликати і поширювати свої ідеї, використовують інтернет-ресурси для цих цілей на повну потужність.
Інтернет, телефон та інші види обміну інформацією при правильному використанні є благами, якими обдарував нас Аллах. Це дозволяє економити час при вирішенні багатьох важливих проблем.
Листуватися в чатах, інтернет-пейджерах, так само, як і говорити по телефону без необхідності, займатися балаканиною, вести марні розмови, довго жартувати, турбувати інших - не відповідає етики користування ресурсами обміну інформацією та етики життя. І це є проявом невдячності Всевишньому за все ті блага, якими Він обдарував нас.
Аллах не стримав нам нічого, що не приносить шкоди відразу або через деякий час нам або нашим домочадцям, або суспільству в цілому. Також Він не поклав на нас нічого, що не приносить нам користь. Щоб Творець ні заборонив або ж ні поклав на нас - це милість.
Молодість - це пора, коли людина повна сил і енергії, коли пристрасті і бажання нафс сильні, а принади цього тлінного світу найбільше притягують погляд. Проклятий шайтан, користуючись всім цим, проявляє особливу старанність, щоб збити людину зі шляху Аллаха і залучити його на свій шлях. І багато молодих, та й дорослі, не відаючи про його підступність і підступи, можуть впасти в гріх.
Так наставить нас Всевишній на шлях істинний! Амін.

Але питання в тому, як ними користуватися - з користю для себе чи на шкоду?
А ти звідки?
Xmen (10:00 10.06.08): як тебе звати?
Наслідки?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация