Тілесно орієнтована терапія - ключ до розгадки причин багатьох хвороб

Тілесно орієнтована терапія & mdash; науково обгрунтований спосіб пізнання і відновлення тіла.

Хронічні болі мучать людей роками. Найактивніші громадяни намагаються з ними впоратися і відчайдушно шукають різні способи порятунку, від ліків до йоги, від масажу до тілесних практик. Тілесно орієнтована терапія, яку часто називають просто "телеско" - науково обгрунтований спосіб пізнання і відновлення тіла. Про методи цієї тілесної практики нам розповіла тілесно терапевт Олена Коваленко.

Дихаємо І шукаємо

Завдання тілесно орієнтованої терапії - зняти напругу на рівні м'язів. Починаємо, звичайно, з діагностики. Терапевт розпізнає зону найбільшої напруги за підказками тіла, в якості яких служать, наприклад, напруженість м'язів, посмикування ногою, тремор рук і навіть нервова усмішка. Наступний крок - дихання незвичайним для клієнта способом: інший темп чергування вдихів, видихів і їх затримка. Під час цієї роботи відбуваються м'язові розслаблення. Далі - масажна практика. Спритність рук і ніяких різких рухів: терапевт повільно і плавно пробирається до місця, в якому найбільш чітко виражена напруга. Такий масаж більше схожий на точковий. Тіло розслаблюється, а з глибини душі виринають пригнічені почуття. Так в безпечній обстановці у клієнта з'являється можливість пережити колись травмованого його ситуацію на рівні тіла, усвідомити, відчути і отримати новий досвід. Саме під час тілесних практик плачуть справжні чоловіки, для яких заборона на сльози-головне чоловіче правило.

МИШЧИН СПАЗМ

Тілесно орієнтована терапія працює з різними рівнями напруги в тілі - так званими м'язовими спазмами, які формуються з дитинства. Маленька дитина дуже добре відчуває власне тіло, його потреби і, звичайно, заявляє про них. Але не всі бажання здійсненні. Наприклад, малюк тягне ручку з проханням дати цукерку. Його зупиняють, пояснюючи заборона на солодке або маніпулюючи фразою: "Будеш їсти багато цукерок - Не будемо любити". Можуть і по руках вдарити. Реагуючи на покарання, дитина обсмикує ручку або завмирає - формується м'язовий спазм. Так, з року в рік, стикаючись з необхідністю придушувати свої імпульси, людина неусвідомлено вибирає той чи інший спосіб самоостановкі, а в результаті створюється м'язовий панцир.

ПОСИЛЕННЯ СИМПТОМУ

Один з методів "телеско" - посилення симптомів. Наприклад, людині, що розповідає про сумне подію з радісною посмішкою, пропонують посміхнутися ще ширше. А якщо терапевт помітить, що, вимовляючи фразу: "Моя матуся така добра", - клієнт стискає кулаки або смикає ногою, то запропонує стиснути кулаки ще сильніше і посилити сіпання. Під час подібних вправ людина усвідомлює симптом (це важливо, адже навколишні підсвідомо "зчитують" ту ж інформацію, що і терапевт, і формують своє ставлення до людини, грунтуючись саме на ній), а також замислюється про причини його появи, зазвичай пов'язаних з забороною на вираження своїх почуттів. А після робить усвідомлений вибір - "копати або не копать" проблему глибше.

КАРТА ТІЛА

Проводячи діагностику, тілесно орієнтовані терапевти розглядають клієнтів уважно, вивчаючи кожен "знак" так званої карти тіла.

1. Особа і шия. ось видний чоловік 32 років. Нижня щелепа напружена, м'язи навколо очей як неживі, плечі підняті, через що здається, що шиї немає. Скаржиться на мігрені. Терапевт підливає масла в вогонь: "А шарф на шиї в кінці квітня навіщо? Тонзиліти замучили?" Відповідь швидкий і чіткий: "Хронічний". Від терапевта ще одне питання: "А в дитинстві часто так було: хочеться кричати і плакати, та не можна, матуся заматюкався?". Миттєво у чоловіка починається напад кашлю. Терапевт пояснює:

- Коли людина пригнічує сльози, він напружує м'язи навколо очей, їх спазм веде до мігрені. Напружена нижня щелепа, хронічні захворювання горла - наслідок тривалого стримування плачу і крику. Підняті, що ховають шию плечі - теж симптом придушення плачу. Коли нас лають, ми утискує голову в плечі, грудна клітка напружується, очі стискаються щосили. В голові думки: "Страшно. Я, плаче, нікому не потрібний, мене будуть лаяти і бити". Такі регулярні "вправи" призводять до того, що м'язовий панцир надаватися намертво. Роботу з цим симптомом добре проводити на підлозі. Спочатку розслаблюючу дихання, потім робота з тілом. Іноді досить підвести руки під спину, щоб викликати сильну емоційну реакцію - ридання, кашель, або навіть крик.

2. Плечі. Блондинка з картинки 35 років: "Плечі болять, хоч травм ніколи не було. Що це може бути?" Терапевт дивує прямотою: "А в морду часто хочеться кому-небудь дати?" Жінка зізнається: "Дуже! Тільки куди ж з моїми Силенко?"

- Це можна обговорити, але для початку треба зрозуміти, що саме стримування удару призводить до спазму м'язів плечового пояса. Прийміть це не як рада бити всіх підряд, а як пояснення проблеми.

3. Живіт. Мадам 48 років. Прекрасна фігура, стрункі ноги, а попереду стирчить живіт. Для вагітності запізно. Після діагностики з'ясовується, що там живе малюк на ім'я страх. Інтуїтивно відчуваючи небезпеку, ми підтискаємо м'язи живота. Чим більше страхів, тим більше дивним стає живіт - або кам'яним, або кулястим. Порушується метаболізм, травлення, починаються проблеми з шлунково-кишкового тракту. Для розслаблення терапевт рекомендує черевний подих.

4. Область тазу. Нервова дамочка 42 років. Прийшла зі скаргами на хронічні інфекції. Затиснуті м'язи тазу розповідають про заблоковану сексуальної енергії. Зазвичай ця проблема формується на дуже ранніх стадіях життя: заборона на отримання задоволення через тіло призводить до спазму м'язів таза, хронічних запальних процесів, простатиту і навіть до фригідності та імпотенції. Спосіб позбутися - навчитися розслабляти таз за допомогою спеціальних дихальних вправ.

5. Ноги. Чоловік-циркуль 55 років, дивиться скоса, ходить, практично не згинаючи ніг в колінах. Ставлення до життя: "Все погано, стабільності немає. Жити страшно".

- Ноги - це наш фундамент. Люди, які не отримали в дитинстві підтримку від близьких, мають дивну ходу і часто страждають від варикозу і суглобових болів в ногах. Виною всьому м'язовий спазм, викликаний страхом втратити опору або почуття небезпеки, що змушує бігти. Бачили людей, які ходять на напівзігнутих ногах? Здається, вони готові зірватися в будь-яку хвилину. А "хода моряка" на широко розставлених, негнучких ногах - лише наслідок внутрішнього відчуття нестійкості. Робота зі страхами через розслаблення тіла нівелює ці симптоми.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Терапевт підливає масла в вогонь: "А шарф на шиї в кінці квітня навіщо?
Тонзиліти замучили?
Від терапевта ще одне питання: "А в дитинстві часто так було: хочеться кричати і плакати, та не можна, матуся заматюкався?
Що це може бути?
Quot; Терапевт дивує прямотою: "А в морду часто хочеться кому-небудь дати?
Тільки куди ж з моїми Силенко?
Бачили людей, які ходять на напівзігнутих ногах?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация