Типовий розрахунок по теорії ймовірності та математичної статистики (ТВіМС)

  1. Історична довідка
  2. Початок: страхування і азартні ігри
  3. додатково

Невеликий екскурс в історію розрахунків теорії ймовірностей, а потім корисні посилання на вирішені приклади по ТВіМС.

Дякую за ваші закладки та рекомендації

Історична довідка

Невеликий екскурс в історію розрахунків теорії ймовірностей, а потім корисні посилання на вирішені приклади по ТВіМС

Як і інші математичні науки, теорія імовірності народилася і розвивалася виходячи з потреб практики. Початок був покладений в XVII столітті, коли знаменитий фізик Галілей намагався з наукової точки зору досліджувати помилки фізичних вимірювань, оцінюючи їх ймовірність і розглядаючи ці помилки як випадкові. Уже тоді виник типовий розрахунок по теорії ймовірності . Подальше виникнення і розвиток теорії ймовірності належить Паскалю (1623-1662 рр.), Фермі (1601-1665 рр) і Гюйгенсу (1629-1695 рр). Саме вони сформували і встановили, наприклад, такі важливі поняття, як ймовірність і математичне очікування, а також встановили їх основні властивості і правила обчислення.

Початок: страхування і азартні ігри

В цей же період часу виникли перші спроби створити загальну теорію страхування. Цю теорію намагалися вивести на підставі аналізу таких закономірностей, як смертність, захворюваність, статистика нещасних випадків і т.д. До того ж необхідність створення такого математичного апарату назрівала з кожним днем ​​у всіх областях науки, так вона витікала з потреб обробки і аналізу накопиченого великого статистичного матеріалу.

Зробити типовий розрахунок по математичній статистиці , Виходячи з приватних вирішених завдань, було важким і непосильним завданням. Для початку потрібно було вивчити закони, які управляють випадковими явищами, і лише грунтуючись на них, переходити до розрахунків математичної статистики.

Одним з відповідних об'єктів вивчення виявилися «азартні ігри». Адже азартні ігри не піддаються точному прогнозу, результат гри випадковий. Схеми азартних ігор дають досить прості і прозорі моделі випадкових явищ, що дозволяє спостерігати і вивчати специфічні закони. До того ж можна безліч разів повторювати один і той же досвід, і це дозволяє зробити експериментальну перевірку знайдених закономірностей. Навіть сьогодні азартні ігри застосовуються для вивчення теорій ймовірності як спрощені моделі випадкових явищ.

Вперше на практиці типові завдання з теорії ймовірності були сформовані і вирішені для страхування і азартних ігор. Сьогодні ж різні галузі виробництва, сільського господарства і сфери послуг (і взагалі економіки, фізики та інших наук) застосовують результати теорії ймовірностей на практиці.

додатково


Детально вирішимо ваші завдання з теорії ймовірностей

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация