Титри «Хранителів» - звідки все це взялося?

У титрах «Хранителів» зашифровано стільки ключових для ХХ століття подій і персонажів, що розбирати їх можна нескінченно. Ми спробували знайти першоджерела деяких з них.

Згодом до фільму «Хранителі» / Watchmen / (2009) напишуть багатотомні коментарі, як, припустимо, до «Євгенія Онєгіна». Вдумливі дослідження розберуть фільм на кадри, і з'ясується, що кожен з них - цитата, або оммаж, або політичний натяк, історичний анекдот, арт-кунштюк або щось зовсім інше. «Хранителі» - це не просто кіно про супергероїв, і навіть не просто деконструкція жанру фільму про супергероїв. Це скоріше деконструкція нашого світу і нашої культури за допомогою чуваків, закутих у латекс. Це вони кинули бомбу на Хіросіму і спалили напалмом В'єтнам, покінчили з бутлегерами і знищили вуличні банди Чикаго. Ми ж поки розберемо перші кілька хвилин - титри, що йдуть під The ​​Times They Are A'Changin Боба Ділана , В яких перероблені великі знаки минулого століття.

1. Шовковий Привид на літаку, що знищив Хіросіму

Шовковий Привид на літаку, що знищив Хіросіму

Прикрашати військові літаки почали як тільки вони з'явилися, але до сорокових років склалася дуже мила традиція малювати пін-апи на носі бомбардувальників. Це називалося «Nose-art» і тривало не дуже довго: розквіт традиції від Другої світової крізь корейську і до початку в'єтнамської. Керівництво ВВС вважало, що це піднімає бойовий дух. Пілоти малювали (або перемальовували з класичних зразків, наприклад Альберто Варгаса) жінок зовсім голими і потім воювали з військовою цензурою за право не домальовувати їм купальник. Однак населення окупованих територій, а також різні жіночі організації почали тиснути на військових ще з кінця Великої війни: пинап принижують гідність жінки, а їх фривольність ображає громадян Пакс Американа. Досить швидко традиція зійшла нанівець, щоб відродитися в дев'яностих в першій Іракської.
У фільмі нам показують бомбардувальник B-29 під назвою Enola Gay, тільки тут він називається, зрозуміло, «Шовковий Привид» і на копку у нього намальована однойменна героїня в вініловому корсеті і панчохах. 6 серпня 1945 року «Шовковий Привид» у супроводі «неминуче зла» з фотоапаратурою і «Великого артиста» з вимірювальною апаратурою пролетіли над Хіросімою і скинули на неї першу в світі атомну бомбу - «Малюка». Так Шовковий Привид виграла війну.

Так Шовковий Привид виграла війну

2. Поцілунок

Фотографію Альфред Ейзенштадт зробив 14 серпня 1945 року. Увечері він прогулювався по Таймс-Сквер, коли по радіо оголосили про капітуляцію Японії. Ейзенштадт пізніше згадував, що ходив, фотографуючи радіють людей, коли помітив матроса, який «носився по площі і цілував без розбору всіх жінок поспіль: молодих і старих, товстих і тонких. Я спостерігав, але бажання сфотографувати не з'являлося. Несподівано він схопив щось біле. Я ледве встиг підняти камеру і сфотографувати його, цілує медсестру ».

Фотографія «Беззастережна капітуляція» стала для американців символом перемоги у Другій світовій війні. У нашому випадку медсестру цілує лесбіянка-супергероїня Силует.

Шістдесят три роки по тому дев'яносторічна Едіт Шейн відтворила цей поцілунок на святкуванні річниці перемоги у парку Медісон Сквейр з актором, що грає морячка в бродвейському мюзиклі. У Сан-Дієго є пам'ятник цьому поцілую.

Особистість моряка виявилася закадкой - в 1980 році Life Magazine опублікував список одинадцяти чоловіків, які стверджували, що саме вони тоді поцілували медсестру.

Особистість моряка виявилася закадкой - в 1980 році Life Magazine опублікував список одинадцяти чоловіків, які стверджували, що саме вони тоді поцілували медсестру

3. День народження Шовкового Примари

Вагітна Саллі святкує вихід на пенсію невеликий вечіркою з друзями. Вона сидить за столом і дивиться направо (від нас, від неї ліворуч). Так, це саме та сама композиція: Таємна вечеря, євхаристія, найдивовижніша таємниця християнства. Ті, хто стоїть на столі великодня маца і вино повинні перетворитися в плоть і кров Шовкового примари. Цікаво, хто з тих, хто сидить за столом відречеться від Саллі тричі, перш ніж заспіває півень? Але прочитується тут й інший, не менш канонічекій сюжет - «Благовіщення».

4. Віджая

Віджая

Ми вважаємо, що сцени з упаковкою людини-метелика в божевільню, вбивство Долар Білла та очікування в приймальні повії - матері Роршаха навіяні фотографіями Віджая, першого і головного кримінального фоторепорепортера. Віджая звали насправді Артур Феллінг, він був поліцейським фотографом-супергероєм. Спочатку він звіриним чуттям опинявся на місці злочину раніше поліції, а потім вже він обзавівся справжнім фото-супер-мобілем. Поліція дозволяла йому слухати свою частоту, в багажнику у нього була фотолабораторія, на задньому сидінні темна кімната. Він завжди фотографував з витримкою 1/200 зі спалахом, власне, його головним художнім прийомом була можливість опинитися в самому огидному місці в саме зло час. Тобто там, де Хранителі.

Тобто там, де Хранителі

5. Вбивство Кеннеді

Вбивство Кеннеді

Джон Ф. Кеннеді, 35-й президент Сполучених Штатів був убитий двома кулями, в голову і шию в Далласі 22 листопада 1963 року в 12.30. Його дружина, Джекі Кеннеді (згодом Джекі Кеннеді Онассіс) їхала з ним у відкритому автомобілі, коли її чоловікові вибили мізки зі снайперської гвинтівки. Охоронець кинувся з іншого автомобіля до них на допомогу, а Перша леді чи вилізла на багажник кадиллака, щоб допомогти йому залізти, то чи спробувала покинути екіпаж таким чином. Вбивцю звали Лі Харві Освальд (хоча як він міг встигнути вистрілити двічі? Чи був другий вбивця?), А замовників його так і не знайшли: Освальда застрелив Джек Рубі, власник нічного клубу в Далласі. Ну, це якщо не брати до уваги версію, що його застрелив Комедіант.

6. Палаючий монах

Тіч Куан Дюк був буддійським ченцем у південному В'єтнамі. Правитель цього проамериканського маріонеткової держави Зьем був католиком, і придушував свободу буддійського віросповідання, забороняючи нові обігу та чернечі подвиги. Ченці зробили кілька самоспалень, але першим був Тіч Куан Дюк. Він сів на асфальт на жвавому перехресті, залив себе бензином і підпалив. До самої смерті він не ворухнувся і не змінив просвітленого виразу обличчя. Коли цей сюжет показують по телевізору, на «ящику» стоїть «зимова казка» - кулька з будиночком і сніжинками, майже такий же, як в «Громадянина Кейна» / Citizen Kane / (1941) . Чи є у Шовкового Примари свій рожевий бутон?

7. Мертві журналісти

Мертві журналісти

Карл Бернстин і Боб Вудворд були журналістами газети Washington Post на початку сімдесятих, коли в нашому світі якісь люди проникли в офіс Демократичного національного комітету в Уотергейті (Фактично, передвиборний партійний офіс). Люди ці працювали, як показало розслідування, на радників Ніксона, і вони ставили обладнання для прослуховування телефонних розмов. Бернстин і Вудворд зробили кілька важливих речей: вони почали подзревать, що за всім цим стоїть особисто Ніксон, і як слід роздули цей скандал. Це, в свою чергу, призвело до того, що Ніксон сам пішов у відставку, не дочекавшись процесу про імпічмент і не став великим американським диктатором.

Але то в нашому світі. У світі Хранителів на уряд працює безпринципний супергерой по імені Комедіант. Вудворд і Бернстин були знайдені мертвими, зі слідами тортур, прив'язані до пожежного гідранта як до ганебного стовпа. Добре що в Америці, по крайней мере, для цього потрібен супергерой. У країнах третього світу, на кшталт нашої, цілком обходяться гопниками з обрізками водопровідних труб і пістолетами.

8. Фідель Кастро в Москві

Фідель Кастро в Москві

Фідель Кастро, вождь кубинської революції, дійсно був в Москві в 1964 році, зустрічався з Хрущовим і брав разом з ним першотравневий парад з трибуни Мавзолею. Ернесто Че Гевара був в Москві і в Ленінграді чотирма роками раніше і стояв на трибуні мавзолею 7 листопада 1960-го року, чому існує також маса фотопідтвердження. У світі Хранителів все трохи зрушила вперед і перемішалося, і тому Фідель на Червоній площі взимку, замість Хрущова демонічний Суслов, і справа відбувається після того, як Комедіант вб'є двох журналістішек, які намагалися роздмухати Вотергейтський скандал і скинути Ніксона. Чому, до речі, Комедіанта НЕ висадили в Затоці Свиней? Можна було б перетворити всю Кубу в одне суцільне Гуантанамо.

9. Літо любові

В літо любові 1967 року по всій Америці проходили антивоєнні демонстрації. Для підтримки порядку довелося викликати Національну гвардію. Під стінами Пентагону у Вашингтоні химерно одягнені пораженці обох статей намагалися деморалізувати особовий склад, і, зокрема, страшна, як смерть єврейка Джан Роза Касмір придумала засунути дуло гвинтівки М14 квіточку. У нашому світі диверсія пройшла успішно, наказу стріляти не було, демонстрацію не розігнали, В'єтнамську війну програли. У світі Хранителів до цього моменту править вже мабуть Ніксон, так що демонстрацію розігнали кулями. Два зауваження: по-перше, антивоєнні протести скінчилися хоч і не кулями, а всього лише поліцейськими черевиками, палицями і сльозоточивим газом, але все ж в 1968 році під час демократичної конвенції в Чикаго міська влада показали зуби так, що мало не здалося. І друге: зверніть увагу, на фотографії з квіточкою з нашого світу у гвардійців багнети зачохлені, вони в піхвах. Ніхто не дасть гарантії, що у них і гвинтівки заряджені. У той час, як у світі Хранителів гвардійці готові стріляти в будь-яку секунду. Це трохи випереджає події: антивоєнні демонстранти встигли дістати публіку (а Національна гвардія - це і є публіка, резервісти) тільки через рік.

10. Енді Уорхол

Енді Уорхол, до цього дня головний сучасний художник, намалював в шістдесятих серію портретів кислотної Мерлін Монро і настільки ж неприємного Мао Цзе Дуна. А також револьвер, суп «Кемпбелл» і многе інше. У «Хоронителях» нам показують кислотний портрет супергероя Сови. Це психологічно дуже достовірно. По-перше, Сова був медіагероем, завсідником перших шпальт міських газет, а такі люди Уорхола порушували, він заробляв на них гроші. Можна сказати, що він досліджував феномен популярності, але це буде неабияка применшення. По-друге, Уорхол дійсно любив комікси про супергероїв. Є навіть фотографія, в якій він разом з Ніко, що співав у «Velvet Underground», переодягнувся в костюми Бетмена і Робіна.

11. Люди на Місяці

Люди на Місяці

21 липня 1969 року Нейл Армстронг ступив на Місяць. Зробивши крок, він сказав: «Маленький крок для однієї людини, величезний стрибок для всього людства». Далі починається найцікавіше. Зрозуміло, що на Місяці він зустрів Доктора Манхеттена, величезного, синього і голого, а крім того сказав «Удачі вам, містер Горскі». Це міська легенда і анекдот з нашого світу: нібито Армстронг сказав таке на Місяці відразу після «Маленького кроку», і потім багато років не пояснював, що це означає. І тільки недавно розповів, що в дитинстві грав у бейсбол під вікнами у сусідів, і регулярно чув, як місіс Горскі кричала містеру Горскі: «Оральний-таки секс тобі буде, коли сусідський хлопчисько буде ходити по Місяцю».

Насправді всі розмови Армстронга в космосі і на Місяці записані і опубліковані, і нічого подібного він не говорив. Містера Горскі прямо навіть шкода. Питання тут лише ось у чому. Позаду Армстронга колишеться прапор, на місячному ґрунті видно його сліди. Однак атмосфери на Місяці немає, тканина повинна висіти нерухомо. І вологи, до речі, теж немає, тому сліди формуватися не можуть. Є, як відомо, версія, що все це зняв Стенлі Кубрик на замовлення уряду США. Літали чи Армстронг і Доктор Манхеттен на Місяць, або все це фейк, щоб позлити Поради - питання це так само відкрито в світі Хранителів, як і в нашому.

Залишайтеся з нами на зв'язку і отримуйте свіжі рецензії, добірки і новини про кіно першими!
Яндекс Дзен | Instagram | Telegram | Твіттер

Цікаво, хто з тих, хто сидить за столом відречеться від Саллі тричі, перш ніж заспіває півень?
Оча як він міг встигнути вистрілити двічі?
Чи був другий вбивця?
Чи є у Шовкового Примари свій рожевий бутон?
Чому, до речі, Комедіанта НЕ висадили в Затоці Свиней?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация