«Точка неповернення»: В Єкатеринбурзі створена інсталяція про розстріл царської сім'ї

17 липня. ПРАВМІР. У підземному переході в центрі Єкатеринбурга з'явилася присвячена сторіччю розстрілу царської сім'ї стріт-арт робота «Точка неповернення».

Перехожі в цьому переході виявляються між Романовими і їх вбивцями. На одній стіні переходу зображені Микола II, царська сім'я і їх супутники, на інший - що розстрілюють їх уральські чекісти і охорона «Будинку особливого призначення». Між двома зображеннями великий червоний круг з написом «Точка неповернення».

Між двома зображеннями великий червоний круг з написом «Точка неповернення»

Фото: znak.com

Інсталяція встановлена ​​на замовлення єкатеринбурзького інтернет-видання Znak.com . Підготувало її рекламне агентство GREAT (Санкт-Петербург).

«Ідея належить агентству Great. Нам вона сподобалася, ми її відразу взяли. Ця робота - бажання нагадати про трагедію конкретних людей і всього народу. Розстріл в підвалі Іпатіївського будинку, в тому числі і вбивство безневинних дітей і слуг, - став символом трагедії всієї Росії, великої трагедії ХХ століття. Цей розстріл дійсно став точкою неповернення. І нам здається важливим, щоб людина могла відчути цю точку, буквально опинитися на ній, нехай на мить », - розповів замшеф-редактора Znak.com Дмитро Колезев.

com Дмитро Колезев

Фото: znak.com

Місцем розміщення арт-об'єкту став перехід недалеко від Храму-на-Крові, побудованому на місці вбивства царської сім'ї. Зображення виконано на плівці - його можна зняти, не зіпсувавши стіни переходу.

«Ми хотіли без всяких гаджетів і технологій, простими і доступними засобами дати людям відчути, що таке опинитися перед обличчям своїх убивць. Спробувати в буквальному сенсі зануритися в трагічний момент, стати його частиною, встати між беззахисною царською сім'єю і людьми з револьверами », - зазначають представники агентства GREAT.

Святі Царствені страстотерпці імператор Микола Олександрович, імператриця Олександра Теодорівна, цесаревич Олексій, великі княжни Ольга, Татіана, Марія, Анастасія прийняли мученицьку кончину 100 років тому, в ніч з 16 на 17 липня 1918 року, в підвалі Іпатіївського будинку. У 2000-2003 роках на місці знесеного в 1977 році Іпатіївського будинку був побудований Храм-пам'ятник на Крові.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация