Топ-3 російські фільми на кінофестивалі в Торонто

У рамках міжнародного кінофестивалю в Торонто (Toronto International Film Festival) вперше пройде "Тиждень російського кіно". З 6 по 14 вересня будуть показані такі стрічки, як "Географ глобус пропив" Олександра Велединського, "Інтимні місця" Наталії Меркулової і Олексія Чупов, "Кококо" Авдотьї Смирнової, альманах "Розповіді" Михайла Сегала, "Духless" Романа Пригунова, "Легенда №17 "Миколи Лебедєва та багато інших. Ми вибрали три найбільш знакових російських фільму з програми:

"Духless"
Режисер: Роман Пригунов
У ролях: Данило Козловський

В основу фільму Романа Пригунова "Духless" ліг однойменний роман російського публіциста Сергія Мінаєва. Стрічка, головний герой якої ( Данило Козловський ) Спочатку "йде в усі тяжкі", а потім прокидається на смітнику і починає жити заново, практично повністю відображає суть книги, що стала бестселером 10 років тому. При цьому автор практично не втручався в знімальний процес, наосліп обмінявши свої слова на кіноформи Пригунова. Режисер, по завіреннях самого Мінаєва, виправдав очікування, хоча у фільмі з'явилися нові сюжети - плоди вигадки кінематографістів в ім'я "осучаснення" нашумілої історії. Наприклад, епізод з Путіним-бетменом, який виглядає не так злободенно, як це було б ще рік тому, але все ж актуально (глядачам по той бік Атлантики сподобається); або кульмінаційна сцена з мітингом, схожа на фінал "Мечтателей" Бертолуччі.

"Кококо"
Режисер: Дуня Смирнова
В ролях: Анна Міхалкова, Яна Троянова

Дві жінки, доктор наук, співробітниця Кунтскамери Ліза (Анна Михалкова) і працівниця нічного клубу в Єкатеринбурзі Віка (Яна Троянова) їдуть в одному купе в поїзді, де вночі їх обох обкрадають. Після написання заяви в поліції Ліза пропонує Віке піти до неї в гості - почекати, поки рідні з Уралу зроблять грошовий переказ. Після першого спільної вечері стає зрозуміло, що Віка затримається тут надовго. Пересічний глядач скаже, що фільм "Кококо" - щось соціальне, щось про стани і стратифікацію в російському суспільстві, і частково він має рацію. Ліза - представітельца пітерської інтелігенції, вона знає "як треба". Віка для Лізи - той самий російський народ, неписьменний, але з життєвою мудрістю, бідний, але з широкою душею. І їй, з закритими очима відрізняє класицизм від бароко, необхідно зайнятися освітою подруги, змінити гостю Північної Пальміри, зробити її краще. Проте, картину можна вважати історією соціального конфлікту. Сіль "Кококо" - в різниці, але не станової, а мовної. Героїні Михалкової і Трояна говорять різними словами про одне й те ж. Конфлікт лексики і є головна тема фільму Дуні Смирнової, комедії про центр і периферії, влади і опозиції, жінці і ... жінці, між якими виникло почуття сильніше любові.

"Любов з акцентом"
Режисер: Резо Гігінешвілі
В ролях: Надя Михалкова, Анна Михалкова, Микита Єфремов, Світлана Бондарчук, Філіп Янковський

Героїня з Литви прилітає до Грузії, щоб знайти "другу половинку", але це лише одна з новел, задуманих режисером. У картині глядачі побачать і сором'язливого романтика-грузина, і молоду закохану пару, яка рятує свою любов за допомогою втечі від суворого тата дівчини, і успішних кінематографістів з Москви, які вирішили розлучитися після десяти років шлюбу ... За іронією долі, всі дороги, обрані героями " любові з акцентом ", приведуть до Грузії, яка, до слова, залишилася для російського глядача такою ж рідною, як і за радянських часів. І, правда, якщо відволіктися від аналізу реалій і задуматися: що стоїть за політичним цензом? Який вплив робить розрив дипломатичних відносин двох держав на взаємини звичайних людей? На жаль, інформаційні війни впливають на самих розважливих і вдумливих громадян обох країн, але мистецтво, кінематограф зокрема, здатне змусити людей розмовляти однією мовою. На щастя, такі режисери, як Резо Гігінешвілі, ігнорують політичні перипетії та об'єднують російську і грузинську культури. А якщо сприймати Росію і Грузію як єдиний культурний простір, може, акценти зміняться і на інших рівнях?

Організаторами "Тижня російського кіно" виступили студія "МИ" і Міністерство культури РФ.

Фестиваль в Торонто був заснований в 1976-му році. Його називали фестивалем фестивалів, оскільки основну програму складали фільми з інших кінопоказів. Зараз Toronto Film Festival (TIFF) можна сміливо називати фестивалем класу "A", прем'єра на якому вважається якщо не честю для режисера, то відмінним стартом для прокату. Кіноогляд почне свою роботу 5-го вересня, в перший четвер після Дня праці в США, і буде тривати десять днів. Особливість TIFF полягає в тому, що переможець буде обраний за результатами голосування глядачів, ііз будь-якої програми, в рамках якої картина була показана.

І, правда, якщо відволіктися від аналізу реалій і задуматися: що стоїть за політичним цензом?
Який вплив робить розрив дипломатичних відносин двох держав на взаємини звичайних людей?
А якщо сприймати Росію і Грузію як єдиний культурний простір, може, акценти зміняться і на інших рівнях?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация