ТОП-5 експериментів, які могли знищити Землю

Вчені вважають, що внаслідок експерімет атмосфера Землі могла спалахнути. Графіка: & nbsp; sfw.so

Представляємо 5 експериментів, які могли знищити Землю. З огляду на, скільки ризикованих експериментів над собою довелося пережити нашій багатостраждальній планеті, дивно, що вона досі жива, пише news-smi.ru .

Кольська надглибока свердловина

Кольська надглибока свердловина знаходиться в зоні Північного полярного кола в самій північно-західній точці Росії і є найглибшим підземним ходом, прориті в товщі Землі.

Радянські вчені ініціювали буріння свердловини ще в 1970 році і до 1989 року досягли позначки в 12 262 метра.

Вони хотіли повністю пробурити земну кору і дійти до верхнього шару мантії, проте поняття не мали, що чим це могло загрожувати. Проте, страхи з приводу утворення масштабних землетрусів або появи демонів з Пекла виявилися безпідставними.

А роботи над проектом були згорнуті через те що в крайній точці проходу температура досягала 177 градусів за Цельсієм, через що розплавлені породи стікали назад в свердловину, не дозволяючи вченим збільшити глибину буріння.

випробування Трініті

Випробування Трініті було частиною американської програми "Проект Манхеттен" по розробці ядерної зброї. Це випробування, яке відбулося 16 липня 1945 року, було першим в світі вибухом атомного пристрою.

Первісна розробка зброї нової ери трохи затримувалася через побоювання вченого Едварда Теллера, який брав участь в проекті. Він припускав, що детонація плутонієвого заряду такої потужності може привести до ініціювання самоподдерживающейся хімічної реакції за участю азоту, яка теоретично могла б привести до неконтрольованого займання атмосфери Землі.

Однак подальші розрахунки показали, що можливість здійснення такого сценарію вкрай мала, тому роботи продовжили. Новоутворена в результаті першого ядерного випробування вибухова потужність оцінюється в 21 кілотонн у тротиловому еквіваленті.

Вибух цього пристрою нагадав керівнику проекту Роберту Оппенгеймеру рядок з індуїстського священного манускрипту: "Нині я подібний до Смерті, руйнівницею світів".

Великий адронний колайдер

Коли вчені 10 вересня 2008 офіційно заявили про створення проекту Великого адронного коллайдера, деякі стали вважати, що цей пристрій призведе до знищення всього світу.

Проект прискорювача частинок за 6 мільярдів доларів було створено для розгону протонних пучків по 27-кілометровій тунельної петлі з подальшим зштовхування, що призводить до утворення мікроскопічних чорних дір, які, як вважається, з'явилися відразу ж після Великого вибуху.

Деякі вважали, що утворилися в результаті експерименту чорні діри будуть безконтрольно збільшуватися, поки не поглинуть Землю. Однак вчені відкидають ці чутки, так як вже підраховано, що кожна чорна діра має межею, після якого вона випаровується. Даний феномен відомий під назвою Випромінювання Хокінга.

"СтарФіш Прайм"

Магнітосфера Землі є важливим захисним шаром, в якому знаходяться заряджені частинки, що оберігають земну атмосферу від згубного впливу сонячного вітру. А щоб буде, якщо велика ядерна бомба вибухне в цій магнітосфері?

Сполучені Штати і вирішили це з'ясувати в 1962 році. Ну і, крім усього іншого, метою експерименту було знайти можливий спосіб перехоплювати радянські ракетно-ядерні заряди ще на космічній орбіті.

Тому і був ініційований вибух термоядерної боєголовки на висоті 400 кілометрів над атолом Джонстона в Тихому океані.

Вибух потужністю 1,4 мегатонни було видно з відстані в 1450 кілометрів на Гавайських островах, де електромагнітний імпульс пошкодив лінії освітлення і телефонний зв'язок.

Також на нижній земній орбіті утворився штучний радіаційний пояс, який тримався протягом п'яти років і пошкодив більше третини усіх, хто був у той час супутників.

проект SETI

Даний проект пошуку контактів з "позаземним розумом" ( "Search for Extraterrestrial Intelligence") включає в себе комплекс заходів по виявленню і спробам зв'язку з представниками позаземної цивілізації.

Ще в 1896 році Нікола Тесла припустив, що радіозв'язок може бути використана для встановлення контакту з інопланетянами. У 1899 році, як йому здавалося, він навіть прийняв сигнали з Марса. У 1924 році уряд Сполучених штатів проголосило "Національний день радіо" в період з 21 по 23 серпня 1924 року, коли вчені могли сканувати ефір у пошуках радіочастот з червоної планети.

Сучасні методи дослідження за програмою SETI включають в себе використання наземних і орбітальних телескопів, великих радіотелескопів з розподіленою обробкою даних.

Однак деякі боязко ставляться до таких спроб людства зблизитися з представниками позаземної цивілізації - адже це може залучити непотрібну увагу до нашої планети.

Так, космолог Стівен Хоукінг нагадує, що історія людства вже знає випадки і результати, коли менш розвинена в технічному плані цивілізація стикається з більш просунутою.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

А щоб буде, якщо велика ядерна бомба вибухне в цій магнітосфері?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация