ТОП-5 найцінніших скарбів, знайдених в Білорусі

  1. 1. Золото в горщику
  2. 2. Скарб в стіні замку
  3. 3. Діти знайшли скарбницю Полоцького князівства
  4. 4. Монети і коштовності в глиняному горщику
  5. 5. Екскаватор підняв більше 10 кг срібла
  6. бонус

Згідно з підрахунками археологів і фахівців з скарбів, в світі за весь час існування людства в землю було закопано близько трьохсот тисяч тонн золота і більше двох з половиною мільйонів тонн срібла. Особливе місце тут відводиться Білорусі. На території нашої країни знаходиться безліч скарбів різних епох і народів. Intex-press зробила підбірку найцінніших і знаменитих скарбів, знайдених на території Білорусі.

Взагалі, Білорусь вважається однією з найбагатших на скарби країн Європи. За нашою території проходили торгові шляхи з півночі на південь і з заходу на схід, що, звичайно, вплинуло на кількість залишених тут цінностей. За останні 200 років на території нашої країни було знайдено більше тисячі різних скарбів.

1. Золото в горщику

Глиняний посуд з дукатами європейських держав під час земляних робіт виявив житель села Іллінка Могильовського району в 1936 році. За цю цінну знахідку Рада народних комісарів БССР виплатив чоловіку премію в три тисячі рублів.

В горщику зберігалося 476 золотих монет бельгійської та датської карбування XVI-XVII століть. Золоті дукати - міжнародні монети Західної Європи - направили в Москву, в державне сховище дорогоцінних металів, а потім до Ленінграда. Зараз скарб зберігається в Ермітажі.

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Фото: en.wikipedia.org

2. Скарб в стіні замку

Одним з найцінніших і відомих скарбів, який знайшли біля села Віщін Рогачевского району Гомельської області, вважається Віщінскій грошово-речової скарб. Його знайшли в 1979 році на правому березі Дніпра, де знаходився стародавній замок. Скарб виявили археологи, які досліджували фортечну стіну. Як встановили фахівці, його сховали під час облоги Віщінскій замку в середині XIII століття на глибині 18 сантиметрів.

Грошово-речової скарб загальною вагою близько 2 кг налічує 37 одиниць, що складаються з речовий та грошової частин. Перша представлена ​​жіночими прикрасами:

  • 2 колти з зображеннями птахів на щитках, виконаних в техніці перегородчатай емалі;

  • зоряний 6-променевої колт з зерню і колт з ажурним краєм і зображеннями 2 птахів і Кріна;

  • фрагменти намиста з 3 овальних срібних намистин і 4 кріноподобних підвісок; фрагменти Расен - ланцюжків з витиснених живців-полуціліндріков, на яких подвешивались колти;

    РЕКЛАМА

  • 2 підвіски з канонічними верхівками і прикріпленими до них ланцюжками з круглими бляшками з наскрізними отворами, прикрашені сканью і зерню, вставлені дрібними кільцями;

  • масивний браслет, скручений з 3 джгутів з наконечниками у вигляді стилізованих голів змій;

  • 2-стулковий пластинчастий браслет з рослинним орнаментом і гравірованими зображеннями птахів.

Грошова частина складається з срібних злитків-гривень (18) київського, новгородського і литовських типів.

Грошова частина складається з срібних злитків-гривень (18) київського, новгородського і литовських типів

Фото: ru.wikipedia.org

3. Діти знайшли скарбницю Полоцького князівства

У 1973 році в селі Козьянкі під Полоцькому хлопчики гуляли по свіжозораному полю і помітили кілька монет. Діти почали копати в цьому місці і дістали із землі близько 7600 срібних дирхемів, старовинних арабських монет VI-X століть. Як потім з'ясували вчені, цим скарбом виявилася скарбниця Полоцького князівства, вкрадена розбійницької зграєю і зарита тисячу років тому. В даний час 7599 монет зберігаються в Національному Полоцькому історико-культурному музеї-заповіднику.

В даний час 7599 монет зберігаються в Національному Полоцькому історико-культурному музеї-заповіднику

Фото: ru.wikipedia.org

4. Монети і коштовності в глиняному горщику

Скарб, який знайшли в 1957 році при розрівнюванні вулиці на околиці села Дегтяни Копильського району Мінської області, не має аналогів у всій Східній Європі. У орнаментованому горщику з ручкою перебували срібні ювелірні вироби і монети загальною вагою 7 кг. Збереглися 21 ціле і фрагментовані виріб і 320 монет - денарії Чехії (123), Угорщині (3), Німеччини (165) Англії (10), Данії (1), не визначені денарии (4), наслідування німецьким (9) і англійською ( 3) денаріям. На думку фахівців, скарб заховали після 1050 року. Зараз монети і прикраси зберігаються в Національному історичному музеї Республіки Білорусь.

Зараз монети і прикраси зберігаються в Національному історичному музеї Республіки Білорусь

фото носить ілюстративний характер, torange.biz

5. Екскаватор підняв більше 10 кг срібла

Мінський скарб став останнім з великих, знайдених в СРСР. На початку серпня місяця 1988 року кутку тодішніх вулиць Володарського та Республіканської (нині - Міський Вал) під час риття траншеї для прокладки теплотраси ківш екскаватора зачепив щось незвичайне, повідомляє TUT.by .

В процесі риття траншеї ковш трактора натрапив на скриню, що більше нагадує за формою труну, трохи його пошкодив. З скрині посипалися золоті і срібні монети, тарілки, кубки та ін. Скарб складався з 547 предметів, серед них тільки срібних монет і виробів зі срібла було на тринадцять кілограмів.

У скарбі знаходилися російські і німецькі монети різних номіналів кінця XIX - початку ХХ ст. (Всього - 461), в тому числі - золоті червінці початку ХХ століття.

Речова частина складалася з 25 предметів: ажурні вази, свічники, підноси, шкатулка, кружка і інші вироби московських, мінських, ризьких і західноєвропейських майстрів, що датуються XVII-XX століттями.

Фото: news.tut.by

by

Фото: news.tut.by

by

Фото: news.tut.by

by

Фото: news.tut.by

бонус

У квітні 2018 року під час будівельних робіт в Гродно в будинку №3 на вулиці 2-й Трудовий знайшли єврейський скарб часів Другої світової війни.

На горищі будинку була захована металева коробка з-під тютюну. У ній зберігалися прикраси, монети, в тому числі старовинні, коронки і кілька аркушів паперу. скарб оцінили майже в 20 тисяч доларів . Найціннішим виявився перстень випускника Пажеського кадетського корпусу. Це прикраса коштує 1,5 тисячі доларів. Зараз знахідка зберігається в державному історико-археологічному музеї.

Фото: hrodna.life

Читайте також: Що шукають сучасні шукачі скарбів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация