Топ-10 кращих літаків часів Другої світової війни

  1. Супермарин Спітфайр (Supermarine Spitfire)
  2. Heinkel He 111
  3. Ла-5
  4. Норт Амерікен Р-51 Мустанг (North American P-51 Mustang)
  5. Boeing B-17 Flying Fortress
  6. Як-9
  7. Юнкерс Ю-87 (Junkers Ju 87)
  8. Mitsubishi A6M Zero
  9. Messerschmitt Bf.109
  10. Іл-2

Просто історія:

Бойові літаки - хижі птахи неба. Ось уже більше сотні років вони блищать в воїнів і на аерошоу. Погодьтеся, складно відірвати погляд від сучасних багатоцільових апаратів набитих електронікою і композитними матеріалами. Але в літаках часів Другої світової війни є щось особливе. То була епоха великих перемог і великих асів, який боролися в повітрі, дивлячись один одному в очі. Інженери і авіаконструктори з різних країн придумали безліч легендарних літаків. Сьогодні представляємо вашій увазі список десяти найвідоміших, найбільш впізнаваних, найпопулярніших і кращих літаків часів Другої світової війни.

10

Супермарин Спітфайр (Supermarine Spitfire)

Супермарин Спітфайр (Supermarine Spitfire)

Список найкращих літаків Другої світової війни відкриває британський винищувач «Супермарин Спітфайр». Вигляд у нього класичний, але трохи незграбний. Крила - лопати, великоваговий ніс, ліхтар у формі міхура. Однак саме «Спитфайр» виручив Королівські військово-повітряні сили, зупинивши німецькі бомбардувальники під час битви за Британію. Німецькі пілоти-винищувачі, з великим невдоволення виявили, що британські літаки нітрохи їм не поступаються, а в маневреності навіть перевершують.

«Спитфайр» був розроблений і поставлений на озброєння дуже вчасно - в акурат перед початком Другої світової війни. Правда, з першої битвою вийшов казус. Через збій радара «Спітфайри» були відправлені в бій з фантомним ворогом і обстріляли свої ж британські винищувачі. Зате потім коли англійці розсмакували гідності нового літака його, як тільки не використовували. І для перехоплення, і для розвідки, і навіть як бомбардувальники. Всього було випущено 20 000 «Спитфайров». За все хороше і в першу чергу за порятунок острова під час битви за Британію цей літак займає почесне десяте місце.

9

Heinkel He 111

Heinkel He 111

Heinkel He 111 якраз той літак, з яким боролися англійські винищувачі. Це найбільш впізнаваний німецький бомбардувальник. Його неможливо сплутати ні з яким іншим літаком, завдяки характерній формі широких крил. Саме крила забезпечили Heinkel He 111 прізвисько «літаюча лопата».

Створювався цей бомбардувальник задовго до війни під видом пасажирського літака. Він дуже добре проявив себе ще в 30-х роках, але до початку Другої світової війни почав застарівати, і по швидкості, і по маневреності. Якийсь час він протримався через здатність витримувати великих втрат, але коли небо завоювали союзники, Heinkel He 111 був «розжалуваний» до звичайного транспортника. Цей літак втілює в собі саме визначення бомбардувальника Люфтваффе, за що і отримує дев'яте місце нашого рейтингу.

8

Ла-5

Ла-5

На початку Великої Вітчизняної війни німецька авіація робила в небі СРСР що хотіла. Тільки в 1942 році з'явився радянський винищувач, який міг вести з «Мессершмиттами» і «Фокке-Вульф» бій на рівних. Це був «Ла-5» розроблений в конструкторському бюро Лавочкіна. Створювався він у величезній поспіху. Літак влаштований настільки просто, що в кабіні немає навіть найелементарніших приладів на зразок авіагоризонту. Але льотчикам «Ла-5» відразу сподобався. У перших же пробних польотах на ньому збили 16 ворожих літаків.

«Ла-5» виніс на собі основний тягар боїв в небі над Сталінградом і Курською дугою. На ньому бився ас Іван Кожедуб, саме на ньому літав з протезами знаменитий Олексій Маресьєв. Єдина проблема «Ла-5» перешкодила йому піднятися в нашому рейтингу вище - зовнішній вигляд. Він абсолютно безликий і невиразний. Коли німці вперше побачили цей винищувач, то відразу дали йому прізвисько «нова щур». А все, тому що він сильно схожий на прозваний «щуром» легендарний літак «І-16».

7

Норт Амерікен Р-51 Мустанг (North American P-51 Mustang)

Норт Амерікен Р-51 Мустанг (North American P-51 Mustang)

У американців у Другій світовій війні брало участь безліч типів винищувачів, але найзнаменитішим серед них був, звичайно ж, Р-51 Мустанг. Історія його створення незвичайна. Англійці вже в розпал війни в 1940 році замовили літаки американцям. Замовлення було виконано і в 1942 перші «Мустанги» в числі Британських королівських ВПС вступили в бої. І тут виявилося, що літаки настільки гарні, що стануть у пригоді і самим американцям.

Найпомітніша особливість літака Р-51 Мустанг - величезні паливні баки. Це робило їх ідеальними винищувачами для супроводу бомбардувальників, ніж вони успішно займалися в Європі і в Тихому океані. Їх також використовували для розвідки і для штурму. Вони навіть трохи бомбили. Особливо дісталося від «Мустангів» японцям.

6

Boeing B-17 Flying Fortress

Boeing B-17 Flying Fortress

Найвідомішим бомбардувальником США тих років вважається, звичайно ж, Boeing B-17 «Літаюча фортеця». Четирехдвігательний, важкий, обвішаний з усіх боків кулеметами бомбардувальник Boeing B-17 Flying Fortress породив чимало героїчних і фанатичних історій. З одного боку, льотчики любили його за легкість в управлінні і живучість, з іншого боку втрати серед цих бомбардувальників були непристойно великі. В одному з вильотів, з 300 «Літаючих фортець» не повернулися 77. Чому? Тут можна згадати повну і беззахисність екіпажу від вогню спереду і підвищений ризик загоряння. Однак головною проблемою стало переконання американських генералів. На початку війни думали, що якщо бомбардувальників багато і вони летять високо, то можна обійтися без всякого ескорту. Винищувачі Люфтваффе спростували це помилка. Уроки вони давали суворі. Американцям і британцям доводилося вчитися дуже швидко, міняти тактику, стратегію і конструкцію літака. Стратегічні бомбардувальники внесли свій вклад в перемогу, але ціна виявилася високою. Третина «Літаючих фортець» не повернулася на аеродроми.

5

Як-9

Як-9

На п'ятому місці нашого рейтингу кращих літаків Другої світової війни розташувався головний мисливець на німецькі літаки «Як-9». Якщо «Ла-5» був робочою конячкою виніс тягар боїв переломного періоду війни, то Як-9 »це літак перемоги. Створений він був на основі попередніх моделей винищувачів «Як», але в конструкції замість важкого дерева використовувався дюралюміній. Це зробило літак легше і залишило місце для модифікацій. Що тільки не робили з «Як-9». Фронтовий винищувач, винищувач-бомбардувальник, перехоплювач, ескорт, розвідник і навіть кур'єрський літак.

На «Як-9» радянські пілоти на рівних билися з німецькими асами, яких сильно лякали його потужні гармати. Досить лише сказати, що кращу модифікацію «Як-9У» наші льотчики ласкаво прозвали «Вбивцею». «Як-9» став символом радянської авіації і наймасовішим радянським винищувачем часів Другої світової війни. На заводах в день іноді збирали по 20 літаків, а всього за час війни їх було випущено майже 15 000.

4

Юнкерс Ю-87 (Junkers Ju 87)

Юнкерс Ю-87 (Junkers Ju 87)

Юнкерс Ю-87 «Штука» - німецький пікіруючий бомбардувальник. Завдяки здатності вертикально падати на меті «Юнкерси» укладали бомби з ювелірною точністю. Підтримуючи винищувальне наступ на меті все в конструкції «Штуки» підпорядковано одній меті - потрапити в ціль. Повітряні гальма не давали розігнатися під час пікірування, особливі механізми відводили скидається бомбу подалі від гвинта і автоматично виводили літак з піке.

Юнкерс Ю-87 - головний літак Бліцкригу. Він відзначався в самому початку війни, коли Німеччина йшла переможним маршем по Європі. Правда, потім з'ясувалося, що «Юнкерси» дуже уразливі для винищувачів, так що їх використання плавно зійшло нанівець. Правда, в Росії завдяки перевазі німців в повітрі «Штуки» все-таки встигли повоювати. За характерні не вбирається шасі їх прозвали «лаптёжнікамі». Додаткову популярність «Штука» приніс німецький льотчик ас Ганс-Ульріх Рудель. Але незважаючи на свою всесвітню популярність Юнкерс Ю-87 виявився на четвертому місці в списку кращих літаків Другої світової війни.

3

Mitsubishi A6M Zero

Mitsubishi A6M Zero

На почесному третьому місці в рейтингу кращих літаків Другої світової війни перебуває японський палубний винищувач Mitsubishi A6M Zero. Це найвідоміший літак війни на Тихому океані. Історія цього літака дуже показова. На початку війни він був, чи не найбільш просунутим літаком - легким, маневреним, високотехнологічним, з неймовірною дальністю польоту. Для американців Zero став вкрай неприємним сюрпризом, він на голову перевершував все, що у них було на той момент.

Однак японське світогляд зіграло з Zero злий жарт, ніхто не подумав про його захист в повітряному бою - бензобаки легко горіли, пілоти не прикривала броня, та й про парашути ніхто не подумав. При попаданні Mitsubishi A6M Zero спалахували як сірники, і у японських льотчиків не було шансів врятуватися. Американці, врешті-решт, навчилися боротися з Zero, вони літали парами і атакували з висоти, йдучи від бою на віражах. Вони випустили нові винищувачі Chance Vought F4U Corsair, Lockheed P-38 Lightning і Grumman F6F Hellcat. Американці визнали свої помилки і пристосувалися, а горді японці - немає. Застарілий до кінця війни Zero став літаком-камікадзе, символом безглуздого опору.

2

Messerschmitt Bf.109

109

Знаменитий Messerschmitt Bf.109 - головний винищувач Другої світової. Саме він безроздільно панував в радянському небі до 1942 року. Виключно вдала конструкція дозволила «Мессершмитту» нав'язувати свою тактику іншим літакам. Він відмінно набирав швидкість в пікіруванні. Улюбленим прийомом німецьких льотчиків став «соколине удар», при якому винищувач пікірує на ворога і після швидкої атаки знову йде на висоту.

Недоліки у цього літака теж були. Завоювати небо Англії йому завадила невисока дальність польоту. Супроводжувати бомбардувальники «Мессершмитту» теж було нелегко. На невеликій висоті він втрачав перевагу в швидкості. До кінця війни «Мессер» міцно діставалося і від радянських винищувачів зі сходу і від союзних бомбардувальників із заходу. Але Messerschmitt Bf.109, проте, увійшов в легенди як кращий винищувач Люфтваффе. Всього їх було виготовлено майже 34 000 штук. Це другий за масовістю літак в історії.

1

Іл-2

Іл-2

Отже, зустрічайте переможця в нашому рейтингу найбільш легендарних літаків Другої світової війни. Штурмовик «Іл-2» він же «Горбатий», він же «літаючий танк», німці найчастіше називали його «чорна смерть». «Іл-2» особливий літак, він відразу задумувався як добре захищений штурмовик, так що збити його було в рази важче, ніж інші літаки. Був випадок, коли штурмовик повернувся з вильоту і на ньому нарахували понад 600 влучень. Після швидкого ремонту «Горбаті» знову вирушали в бій. Навіть якщо літак збивали він частенько залишався в цілості, броньоване черево дозволяло, йому без проблем приземляться в чистому полі.

«Іл-2» пройшов через всю війну. Всього ж було виготовлено 36 000 штурмовиків. Це зробило «Горбатого» рекордсменом, наймасовішим бойовим літаком всіх часів. За свої видатні якості оригінальну конструкцію і величезну роль у Другій світовій війні знаменитий «Іл-2» по праву займає перше місце в рейтингу найкращих літаків тих років.

https://decem.info/top-10-luchshih-samolyotov-vremyon-vtoroj-mirovoj-vojny.html

77. Чому?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация