Топ 10 Найбільші лінкори Другої Світової Війни

  1. 10. Рішельє, Франція
  2. 9. Жан Бар, Франція
  3. 8. Тирпиц, Німеччина
  4. 7. Бісмарк, Німеччина
  5. 6. Вісконсін, США
  6. 5. Нью-Джерсі, США
  7. 4. Міссурі, США
  8. 3. Айова, США
  9. 2. Ямато, Японія
  10. 1. Мусаси, Японія

Друга Світова Війна стала золотим століттям лінкорів. Держави претендували на панування в море, в передвоєнні роки і кілька перших військових років заклали на стапелях кілька десятків гігантських броньованих кораблів з потужними гарматами головного калібру. Як показала практика бойового застосування «сталевих монстрів», лінкори дуже ефективно діяли проти з'єднань ворожих бойових кораблів навіть перебуваючи в чисельній меншості, здатних наводити жах на конвої з вантажних суден, однак практично нічого не можуть протиставити літакам, які кількома влученнями торпед і бомбами можуть нехай багатотонних гігантів на дно. Під час Другої Світової Війни німці і японці вважали за краще не ризикувати лінкорами, тримаючи далеко від основних морських битв, кидаючи в бій в тільки критичні моменти, використовуючи дуже неефективно. У свою чергу американці, в основному використовували лінкори для прикриття авіаносних груп і висадки десантів в Тихому океані. Зустрічайте десять найбільших лінкорів Другої Світової Війни.

10. Рішельє, Франція

Рішельє, Франція

Лінкор «Рішельє» однойменного класу, має вагу 47.500 тонн і довжину 247 метрів, вісім гармат головного калібру калібром 380 міліметрів розміщених в двох баштах. Кораблі цього класу створювалися французами для протидії італійському флоту в Середземному морі. Судно було спущено на воду в 1939 році, було прийнято на озброєння військово-морських сил Франції через рік. «Рішельє» фактично не брав участі в Другій світовій війні, якщо не брати до уваги зіткнення з британської авіаносної групою в 1941 році, під час американської операції проти сил вишистов в Африці. У післявоєнний період лінкор був задіяний у війні в Індокитаї, прикриваючи морські конвої і підтримуючи вогнем французьких війська під час десантних операціях. Лінкор був виведений зі складу флоту і списаний в 1967 році.

9. Жан Бар, Франція

Жан Бар, Франція

Французький лінкор «Жан Бар», класу «Рішельє», був спущений на воду в 1940 році, проте до початку Другої Світової Війни, так і не був введений до складу флоту. На момент нападу Німеччини на Францію судно було готове на 75% (було встановлено тільки одна вежа гармат головного калібру), лінкор своїм ходом зміг дістатися з Європи в марокканський порт Касабланки. Незважаючи на відсутність частини озброєння, «Жан Бар» встиг взяти участь в бойових діях на стороні країн «Осі», відбиваючи атаки американо-британських сил під час висадки десанту союзників в Марокко. Після декількох влучень гармат головного калібру американських лінкорів і авіаційних бомб, судно лягло на дно 10 листопада 1942 року. У 1944 році «Жан Бар» було піднято і відправлено на верфі для ремонту і доворуженія. Судно увійшло до складу ВМС Франції тільки в 1949 році, ніколи не брало участі в жодній військовій операції. У 1961 році лінкор був виведений зі складу флоту і відправлений на злам.

8. Тирпиц, Німеччина

Тирпиц, Німеччина

Німецький лінкор «Тірпіц» класу «Бісмарк», спущений на воду в 1939 році, прийнятий на озброєння в 1940 році, мав водотоннажність 40.153 тонни і завдовжки 251 метрів. Вісім головних знарядь калібром 380 міліметрів були розміщені в чотирьох вежах. Судна цього класу були призначені для рейдерських операцій проти торгового флоту противника. Під час Другої Світової Війни після втрати лінкора «Бісмарка», німецьке командування воліло не використовувати важкі кораблі на морському театрі військових дій, щоб уникнути їх втрати. «Тірпіц» майже всю війну простояв укріплених норвезьких фіордах, взявши участь лише в трьох операціях з перехоплення конвоїв і підтримки висадки десанту на острови. Лінкор пішов на дно 14 листопада 1944 року під час нальоту британських бомбардувальників, після попадання трьох авіаційних бомб.

7. Бісмарк, Німеччина

Бісмарк, Німеччина

Лінкор «Бісмарк», прийнятий на озброєння в 1940 році, єдиний корабель з цього списку, який взяв участь в дійсно епічному морській битві. Протягом трьох діб «Бісмарк», в Північному морі і Атлантиці, протистояв поодинці практично всьому британському флоту. Лінкор зміг в бою потопити гордість британського флоту, крейсер «Худ», і серйозно пошкодив кілька кораблів. Після численних влучень снарядів і торпед, лінкор пішов під воду 27 травня 1941 року.

6. Вісконсін, США

Вісконсін, США

Американський лінкор «Вісконсін», класу «Айова», водотоннажністю 55.710 тонн має довжину 270 метрів, на борту, якого знаходяться три вежі з дев'ятьма 406 міліметровими гарматами головного калібру. Корабель був спущений на воду в 1943 році, був прийнятий на озброєння в 1944 році. У 1991 році судно було виведено зі складу флоту, але залишався в резерві ВМС США до 2006 року, ставши останнім лінкором, хто стоїть в резерві військово-морських сил США. Під час Другої Світової Війни корабель був задіяний для ескорту авіаносних груп, підтримки десантних операцій і обстрілі берегових укріплень японської армії. У післявоєнний період брав участь у війні в Перській затоці.

5. Нью-Джерсі, США

Нью-Джерсі, США

Лінкор «Нью-Джерсі», класу «Айова», був спущений на воду в 1942 році і прийнятий на озброєння в 1943 році. Судно пройшло кілька срьезних модернізацій, в результаті було списано зі складу флоту в 1991 році. Під час другої світової війни використовувався для ескорту авіаносних груп, але толком брало участь ні в одному серйозному морській битві. У наступні 46 років брав участь в корейської, в'єтнамської та лівійській війні як корабель підтримки.

4. Міссурі, США

Міссурі, США

Лінкор «Міссурі» класу «Айова» був спущений на воду в 1944 році, і в цьому ж році увійшов до складу Тихоокеанського флоту. Корабель був виведений зі складу флоту в 1992 році, і перетворений в плавучий корабель-музей, який зараз доступний для відвідування всіх бажаючих. Під час другої світової війни лінкор був задіяний для ескорту авіаносних груп і підтримки висадки десанту, і не брав участі ні в одному серйозному морській битві. Саме на борту «Міссурі» було підписано пакт про капітуляцію Японії, який поставив крапку у Другій Світовій Війні. У післявоєнний період, лінкор брав участь тільки в одній серйозній військовій операції, а саме війні в Перській затоці, під час якої «Міссурі» надавав вогневу підтримку багатонаціональних сил з моря.

3. Айова, США

Айова, США

Лінкор Айова, однойменного класу, був спущений на воду в 1942 році і був прийнятий на озброєння через рік, воював на всіх океанських фронтах Другої Світової Війни. Спочатку патрулював північні широти Атлантичного узбережжя США, після чого був перекинутий в Тихий океан, де прикривав авіаносні групи, надавав підтримку десанту, наносив удари по берегових укріплень супротивника і брав участь в декількох морських операціях з перехоплення ударних груп японського флоту. Під час Корейської війни надавав підтримку артилерійським вогнем дії наземних сил з моря У 1990 році «Айова» був списаний і перетворений в корабель-музей.

2. Ямато, Японія

Гордість японського імператорського флоту лінкор «Ямато» мав довжину 247 метрів, важив 47.500 тонн, мав на борту три вежі з 9 знаряддями 460 міліметровими головного калібру. Корабель був спущений на воду в 1939 році, але був готовий вийти в море в бойовий похід тільки в 1942 році. За весь час війни лінкор взяв участь тільки в трьох справжніх боях, з яких тільки в одному зміг вести вогонь по кораблях противника з гармат головного калібру. Ямато був потоплений 7 квітня 1945 року авіацією противника, після потрапляння 13 торпед і 13 бомб. На сьогоднішній день, судна класу «Ямато» вважаються найбільшими лінкорами в світі.

1. Мусаси, Японія

«Мусасі» молодший брат лінкора «Ямато», має схожі технічні характеристики і озброєння. Корабель був спущений на воду в 1940 році, був прийнятий на озброєння в 1942 році, але був готовий вийти в бойовий похід тільки в 1943 році. Лінкор брав участь тільки в одному серйозному морській битві, намагаючись перешкодити союзникам висадити десант на Філіппіни. 24 жовтня 1944 року і після 16 годинного бою, «Мусасі» затонув в Сібуянском море, після влучань декількох торпед і авіаційних бомб. «Мусасі», на пару зі своїм братом «Ямато», вважається найбільшим лінкором у світі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация