ТОП-5 політичних цитат тижні - Кримська Декларація і плани Путіна по Україні

  1. Російські та українські експерти розглянули варіанти подальшої стратегії Путіна по Україні, а Держдеп...
  2. "Кримська Декларація" Держдепу США
  3. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  4. Росія могла б "купити Крим" - Макаревич
  5. Блокада Росією Азовського моря - реакція НАТО
  6. Останню ставку Путіна по Україні назвав Піонтковський
  7. Підступний сценарій Путіна по Україні розкрив Тимчук
  8. Орфографічна помилка в тексті:

28 липня 2018, 16:30 Переглядів:

Російські та українські експерти розглянули варіанти подальшої стратегії Путіна по Україні, а Держдеп США виступив з рішучою декларацією по Криму

28 липня 2018, 16:30 Переглядів:   Російські та українські експерти розглянули варіанти подальшої стратегії Путіна по Україні, а Держдеп США виступив з рішучою декларацією по Криму   Фото: Defence Matters

Фото: Defence Matters.

Держдепартамент США оприлюднив жорстку декларацію про невизнання анексії Росією Криму, відомий російський музикант розповів, як РФ могла б отримати Крим законно, а в НАТО прокоментували блокаду Росією Азовського моря. Головні цитати тижні - в дайджесті "Сегодня".

"Кримська Декларація" Держдепу США

Державний департамент США оприлюднив офіційну декларацію по Криму, в якому вказав, що не визнає анексії півострова Росією. Відповідна декларація 25 липня була опублікована адміністрацією Білого дому з підписом держсекретаря США Майкла Помпео.

Згідно з документом, США ніколи не визнають анексію Криму Росією і вимагають відновлення територіальної цілісності України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

У декларації наголошується, що США дотримуються свого давнього принципу відмови визнати претензії Кремля на територію, захоплену силою, з порушенням міжнародного права. Помпео закликав Росію поважати ці принципи і припинити окупацію Криму.

Президент України Петро Порошенко висловив подяку адміністрації президента США Дональда Трампа за невизнання спроби Кремля анексувати український Крим і закликав партнерів України підтримати "Кримську Декларацію".

"Вітаю історичне заяву Вашингтона про невизнання спроби анексії українського Криму російським агресором . Гідна відповідь гібридним провокацій Кремля після Гельсінкі. Щиро вдячний Адміністрації президента Дональда Трампа за безкомпромісну позицію щодо підтримки територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах ", - заявив Порошенко.

Відзначимо, американську декларацію про невизнання анексії Росією Криму офіційно вітали у зовнішньополітичних відомствах багатьох країн, в тому числі в Литві, Великобританії, Швеції та Норвегії.

Нагадаємо, в березні 2014 роки після введення військ до Криму Росія організувала там псевдореферендум, після чого в порушення міжнародних норм анексувала півострів. У відповідь на таке порушення норм міжнародного права міжнародне співтовариство ввело санкції проти Москви. Санкції були розширені після того, як Росія почала агресію на Донбасі.

Росія могла б "купити Крим" - Макаревич

Російський музикант, лідер групи "Машина времени" Андрій Макаревич заявив, що Росія просто вкрала Крим в України, а могла б "знайти інші шляхи". Макаревич висловив свою точку зору на те, як Росія могла б вирішити проблему, якщо їй так вже й потрібний був український Крим.

"Якщо так був необхідний Крим, ось уже настільки необхідний, що жити без нього Росія не могла, можна було знайти інші шляхи. Ну купити його. Домовитися, купити, я грубо кажу, але знайти спосіб . Взагалі-то домовляються-то дипломати, країни ... І я б туди із задоволенням їздив ... Вкрасти - погано, а купити - добре ", - зазначив Макаревич.

Також музикант висловив надію, що історія з Кримом закінчиться певними домовленостями. Крім цього, Макаревич зазначив, що ні в якому разі не поїде з гастролями в окупований Росією Крим.

Блокада Росією Азовського моря - реакція НАТО

За останні кілька місяців російські прикордонники зупинили десятки суден, що йдуть в українські порти. Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив про загострення ситуації в Азовському морі в зв'язку з нарощуванням військової присутності Російської Федерації.

У свою чергу, командувач Постійної військово-морської групи НАТО Боудевін Бутс заявив, що що Альянс може відповісти на можливу блокаду Росією Азовського моря тільки при наявності політичного рішення керівництва військового блоку.

"Ми виконуємо військові операції відповідно до наказів командування НАТО. А тут знадобиться політичне рішення Альянсу . Зауважу: ми представляємо оборонну організацію і будемо діяти в тому випадку, коли наші кораблі будуть атаковані ", - зазначив Боудевін Бутс.

За словами Бутса, нарощування військової потужності РФ в Чорному морі після незаконної анексії Криму привело до збільшення присутності кораблів НАТО в Чорноморському регіоні.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко доручив керівництву ЗСУ вжити заходів у зв'язку з незаконними зупинками і перевірками українських та іноземних суден, що йдуть в порти Азовського моря.

Останню ставку Путіна по Україні назвав Піонтковський

Україні не варто боятися "референдуму на Донбасі", який нібито запропонував президент РФ Володимир Путін під час зустрічі з президентом США Дональдом Трампом в Гельсінкі, так як в Москві не потрібен Донбас, Москві потрібна тільки вся Україна. Про це розповів російський політолог Андрій Піонтковський.

За його словами, в найближчий рік Росія спробує автівно втрутитися в українські вибори і отримати лояльну до Кремля влада - це, як вважає російських політолог, останній варіант і "остання ствака" Москви в українському питанні.

"Небезпечні не гри Путіна з Донбасом - зараз його ставка більше. Йому Донбас ніколи не був потрібен, йому вся Україна потрібна . В цьому ж і полягає суть його агресії. Тому потрібно побоюватися не ініціатив з Донбасом, а найактивнішого участі у виборчій кампанії у всіх сенсах. В тому числі, в підтримці певних кандидатів. Спроба підтримки промосковських кандидатів буде просто величезною ", - розповів Андрій Піонтковський.

За його словами, ініціатива Путіна щодо референдуму "не є небезпечною, так як вже мертва". Він упевнений, що найнебезпечніший момент для України був в 2014-2016 роках, коли Захід тиснув на Київ з вимогою змінити Конституцію для федералізації країни: тоді Кремль хотів "впихнути" Україна т.зв. "Л / ДНР", щоб розкладати України зсередини.

Підступний сценарій Путіна по Україні розкрив Тимчук

У найближчий рік президент РФ Володимир Путін міцно візьметься за Україну і можлива ескалація ситуації на Донбасі, щоб вплинути на майбутні вибори в Україні для просування прокремлівських кандидатів. Таку думку висловив координатор групи "Інформаційне опір", народний депутат Дмитро Тимчук.

За його словами, бойовики трохи зменшили кількість обстрілів і намагаються зобразити видимість перемир'я для перегрупування сил.

"Якщо не буде серйозних домовленостей між Росією і США з питань України, то цілком очевидно, що військовий фактор буде грати свою роль у передвиборній кампанії в Україні . Тобто Путін, проштовхуючи своїх кандидатів, буде привертати увагу подіями на Донбасі шляхом ескалації конфлікту. Це буде робитися для того, щоб актуалізувати питання так званого світу ", - пояснив Тимчук.

Тимчук бачить найбільш імовірною військову ескалацію на Донбасі під час передвиборної кампанії в Україні - Росія посилить бої, щоб потім просувати своїх кандидатів на виборах за рахунок розмов про досягнення миру.

Раніше президент України Петро Порошенко говорив про можливе втручання Росії в українські вибори. Глава держави зазначив, що Росія використовує також "величезну армію провокаторів і агентів в соціальних мережах".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Пропозиція" купити Крим "і реакція НАТО на блокаду Азовського моря: цитати тижня". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация