Топ 15 замків, палаців і фортець України, які варто відвідати

Ну ось і настало літо - час відпочинку та подорожей. Ще не вирішили куди відправитися? Що ж, ми пропонуємо здійснити подорож по замках України, до сих пір зачаровують своєю красою і казковістю.

Добре, що в Україні збереглося досить свідків минулого, які можуть розповісти свою історію сучасним українцям. За даними істориків, на території України існує понад 5000 замків. Кожен з них по-своєму унікальний і особливий.

Всі фортеці або замки України зібрали легенди і романтичні історії, факти про прекрасних князів, лицарів, козаків, магнатів, і т.д.

На архітектурних конструкціях позначилася багатонаціональність України. Деякі замки зберігають відбитки культури Австро-Угорщини, Польщі, Литви, Росії, Туреччини.

У західній частині України зберігається найбільша кількість замків. Більшість з них свого часу були "кінозірками". Їх знімали режисери Радянського Союзу, іноземні режисери, і не дивно, що сучасні українські митці не можуть відмовитися від ідеї відобразити таку красу.

Обов'язково варто побачити такі замки Західної України.

1. Кам'янець-Подільський замок

Він був споруджений в 11-12 століттях. Основні зміцнення фортеці були добудовані в 16-17 століттях. Фортеця є відмінним чином надійної фортифікації Східної Європи. Фортеця досі приймає відвідувачів.

Цей замок віднесено до "Семи чудес України", що не випадково. Це одне з місць, яке вже роками приваблює відвідувачів і не тільки з України.

Родзинкою фортеці є те, що у вас є можливість взяти участь в нічний театралізованої екскурсії вежами і підземеллями.

2. Меджибізький замок

Замок в стилі Ренесанс розташований в Хмельницькій області. Будівництво замку почалося ще в 16 столітті Миколою Синявським - польським шляхтичем. Це була його резиденція. До цього тут знаходилися різні оборонні споруди, які, на жаль, до наших днів не дожили через постійні руйнувань татарами.

До цього тут знаходилися різні оборонні споруди, які, на жаль, до наших днів не дожили через постійні руйнувань татарами

Сьогодні тут краєзнавчий музей, а, починаючи з 2004 року, в замку проводять Всеукраїнський фестиваль "Стародавній Меджибіж". Якщо ви захоплюєтеся історією часів лицарів, лучників, королів і принцес, приїжджайте сюди - тут історія оживає. Лицарські бої, стрілецькі турніри, конкурси костюмів і менестрелів створюють неповторну атмосферу середньовіччя.

3. Замок Любарта в Луцьку

Замок Любарта - унікальний історико-архітектурний пам'ятник кінця XIII - XIV століття, головна визначна пам'ятка Луцька - обласного центру Волинської області. Це візитна картка міста. Поряд з іншими старовинними спорудами замок Любарта включений до складу державного заповідника "Старий Луцьк".

Поряд з іншими старовинними спорудами замок Любарта включений до складу державного заповідника Старий Луцьк

Замок Любарта ще називають Луцький замок (його зображення є на двохсотгривневі купюрі) - від назви міста, а також Верхній замок. Спочатку існував не один, а два замки - Верхній і Окольний. Від Окольного замку залишилися руїни. Вціліло тільки одне-єдине будова - вежа князів Чарторийських. А Верхній замок чудово зберігся до наших днів.

В даний час замок Любарта відреставрований і відкритий для відвідування. Тут щорічно проводиться фестиваль середньовічної культури "Меч Луцького замку". Лицарі, закуті в лати, як в давні часи б'ються на полі бою з мечами, списами і луками, демонструючи в поєдинках вміння володіти зброєю.

4. Олеський замок

Замок був побудований в 14-17 століттях, на землях Галичини. Точна дата будівництва замку невідома. Вперше про нього згадується в 1837 році. Кажуть, що його побудував син князя Львовича. У 1646 році його зруйнували татари, але в 1682 році його викупив і відбудував, колись народжений в ньому князь Речі Посполитої Ян ІІІ Собеський.

Це був один з перших замків, який відреставрували і відкрили для відвідувачів ще в радянські часи. Його практично відродили з цілковитої руїни, адже він пережив чимало трагічних подій за своє існування.

Сьогодні тут знаходиться музей, відкритий для всіх бажаючих познайомитися з древнім побутом.

5. Замок Паланок

Його назва Мукачівський замок. Видатний історико-архітектурний пам'ятник, родове гніздо трансільванських князів Ракоці. Він був побудований на 68 метровій вулканічній горі. Перша згадка про замок в 11 столітті. Точна дата будівництва невідома. В оборонній системі замку було 14 веж. Його захопили австрійці, і він довгий час був фортецею Австрійської імперії. Місцеві жителі впевнені, що в замку знаходяться привиди колишніх власників.

Місцеві жителі впевнені, що в замку знаходяться привиди колишніх власників

З 1993 р приміщення Мукачівського замку займає історичний музей і картинна галерея. Відпочити і перекусити можна в затишній кав'ярні. У замкових підвалах відкритий дегустаційний зал вин торгової марки "Чизай".

6. Підгорецький замок

Замок знаходиться у Львівській області. Він споруджений в стилі епохи Відродження двома знаменитими архітекторами того часу. Один із замовників замку був гетьман Станіслав Конєцпольський, він викупив його у Підгорецькому. Будівництво замку проходило з 1635 року по 1640.

Будівництво замку проходило з 1635 року по 1640

Замок з усіх боків оточений парком і відрізняється цілісністю художнього задуму, що робить його одним з найкрасивіших замків України. На жаль, багато пам'ятників звідси були вивезені в Санкт-Петербург в радянські часи і вони так і не повернулися додому.

Сьогодні замок входить до Переліку пам'яток світу, які потребують реставрації.

Згідно з розповідями місцевих жителів і відвідувачів, в підвалах замку живе привид жінки. Кажуть, граф Яблонський, який був власником палацу, з ревнощів замучив свою дружину і замурував її в стіні. З тих пір душа бідної жінки не може знайти спокою.

7. Острозький замок

Острозький замок на горі над р. Вілія - ​​колишня резиденція могутніх князів Острозьких, які в XIV-XVII ст. володіли великими землями на Волині.

Замок був побудований на пагорбі. Раніше там знаходилося дерев'яне укріплення, але в 1241 році воно було зруйновано. З 14 по 17 століття він був родовим маєтком Острозьких. У замку є дві вежі. На території замку є Богоявленський собор.

На території замкового комплексу в Острозі зараз діє краєзнавчий музей, наповнений багатьма цікавими експонатами. Відвідавши Острозький замок, можна відчути дух минулих століть, доторкнутися до твердині середньовіччя.

8. Замок Шенборн

Один з наймолодших замків. Був заснований в 1890 році як мисливський будиночок, а також як резиденція для графа Шенборна. Особливостями замку є те, що розташований він за принципом астрономічного року: 365 вікон (365 днів), 52 димоході (52 тижнів на рік), 12 веж (12 місяців), 7 виходів (7 днів тижня). До сих пір на стінах палацу залишилися фамільні герби, що належали колись Шенборнам. Збудований замок в традиціях французького Ренесансу, надає йому витонченої чарівності і шарму. Кожна деталь виступає його своєрідною прикрасою. А ще цікаво те, що у нього є озеро, яке за формою схоже на колишню Австро-Угорську імперію.

Сьогодні це - санаторій "Карпати". Замок діючий.

9. Золочівський замок

Сьогодні це пам'ятник історії і культури, музей-заповідник, який розташовується в Золочеві Львівської області. Але історія його досить цікава. За своє існування він встиг побувати фортецею, королівською резиденцією, панською садибою, тюрмою і навіть навчальним закладом. У 1634 році Якуб Собеський побудував його як оборонну фортецю. Житлові функції виконував замок, розташований всередині. Але особливістю місця є загадкові камені з зашифрованими написами, які можна побачити в музеї. Знахідка датована 14-15 століттям, а викарбувані знаки до цих пір ніхто не може розгадати.

Існує легенда, що таємничі символи були залишені тамплієрами, які можливо володіли замком недалеко від Золочева.

10. Свірзький замок

Свірзький замок з "Золотої підкови Львівщини" - мальовниче середньовічне споруда в стилі ренесанс, унікальний пам'ятник оборонної архітектури XV-XVII ст. Він знаходиться в 40 кілометрах від Львова. Був побудований в 16 столітті, на замовлення магнатів Свіржських. У фортецю його перетворив наступний власник, граф Центнер, в 17 столітті. Замок знаходиться в старовинному парку. Біля нього є костел 15 століття. Кажуть, в замку ходить привид дочки власника замку. Вона зрадила батька, впустивши ворога в замок, і той замурував її живцем в одній зі стін.

У радянські часи Свіржський замок перейшов у власність Союзу архітекторів в якості Будинку творчості, але реставрація так і не була завершена. Планується передача замку приватному інвестору на умовах концесії. Доступ всередину обмежений.

11. Хотинський замок

Біля стін цього замку не тільки проходять середньовічні фестивалі, але ще і знімають кіно. Тисячі туристів щорічно відвідують Хотинський замок. Замок називають 7-м чудом України. Він посідає перше місце серед усіх замків України.

Не дивно, адже фортеці вже 1000 років. Перші будівлі з'явилися тут ще в 11 столітті. Фортеця була свідком безлічі воєн. У фортеці є своя "страшилка". Найвища вежа фортеці, в 65 метрів, прозвана Вежею Смерті. Свого часу з неї скидали засуджених до смерті.

12. Аккерманська фортеця

Ще одна пам'ятна фортеця, розташовується в м Білгород-Дністровський. За однією з версій побудована вона була в 13 століття майстром Федорко. Вона до цих пір залишається однією з найвеличніших і потужних фортець Півдня. Адже протягом століть вона зберегла свої стіни практично в повній цілісності. Існує безліч легенд, пов'язаних з цією фортецею. Вважається, що Пушкін, будучи на засланні, відвідав Одесу і побував в Акермані. Кажуть, що саме тут він написав рядки з послань "До Овідія".

Легенда про вежу Дівочої розповідає, що Олександр Добрий замурував в її стінах свою дочку після того, як дівчина виманила у батька гроші, щоб побудувати власну фортецю. Кажуть, вона проголосила себе царицею і спустошувала навколишні землі грабежами і пожежами. Ще одна легенда розповідає, що придворний поет імператора Августа, Овідій Назон, відбував тут покарання за твір, яке загрожувало моральності римського суспільства. І таких легенд тут безліч. Якщо ви хочете почути їх, вам варто поїхати туди і поспілкуватися з місцевими жителями - розповіді про фортеці передаються тут з покоління в покоління.

13. Замок Даховських

Знаходиться в селі Леськове Черкаської області. На жаль, пам'ятником архітектури його так і не визнали, хоча це й не дивно. У радянські часи він був засекреченим об'єктом, про який так і не згадали сьогодні. Тим не менш, він залишається прекрасним спогадом з 19 століття. Замок був побудований Казимиром Даховських, який зібрав тут дивовижну колекцію старовинних тканин, картин, східної та європейської порцеляни. Даховські славилися тим, що були англоманами, тому замок побудований в кращих традиціях англійської готики. Тут є і іподром з кіньми англійської породи, і парк, розбитий в англійській манері.

Шкода тільки, що на територію палацу вхід закритий, але, за попередньою домовленістю, можна домовитися про відвідування.

За наявною інформацією, військові нібито вже комусь продали будівлю. А в цей час, поки вирішується доля пам'ятника, палац вже почав поступово руйнуватися.

14. Палац Тарновських

Палац і парк Тарновських у Качанівці - прекрасно збереглася поміщицька садиба, унікальний зразок садибного будівництва Лівобережної України. Знаходиться в 170 кілометрах від Києва. Це єдине в Україні маєток, вціліле в комплексі незважаючи на війни і революції.

Палац перебудований на замовлення родини меценатів Тарновських. Він знаходиться на схилі, який із двох боків омивають мальовничі ставки.

У 1981 р створено історико-культурний заповідник "Качанівка". У відреставрованих залах палацу розміщено музейну експозицію, що розповідає про історію палацу, його колишніх власників і знаменитих гостях. У флігелях обладнані готельні номери, є кафе і магазин з прохолодними напоями та морозивом. На території парку дозволено влаштовувати пікніки (здаються в оренду мангали).

Це місце не тільки, безсумнівно, заслуговує бути в списку "7 чудес України". Сюди варто приїхати, щоб побачити, де Михайло Глінка працював над оперою "Руслан і Людмила", а Микола Гоголь вперше на публіці прочитав повість "Тарас Бульба".

15. Митрополичий палац

Митрополичий палац (поширена назва - Резиденція православних митрополитів) знаходиться в списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Це по-справжньому чудовий архітектурний комплекс, який дивує своїми неповторними візерунками і достатком красивих елементів.

Митрополичий палац (Чернівці) був споруджений на місці житла єпископа в 1882 році. Неповторний архітектурний ансамбль палацу був створений з ініціативи єпископа Гакмана, який мріяв звести грандіозну резиденцію, як спорудження, гідне прикрасити б буковинську столицю. Їм особисто був закладений перший камінь в фундамент архітектурного шедевра.

Складається з 3-х корпусів-споруд: головний корпус, семінарія з храмом Трьох Святителів і пресвитерий. Позаду головного корпусу палацу облаштовано мальовничий дендропарк. Він займає більше п'яти гектарів. Парк побудований в красивому ландшафтному стилі. Його прикрашають майстерно висаджені екзотичні дерева, а також липи, дуби та клени. Вхід на територію парку дбайливо охороняє монументальна фігура Йозефа Главки. Поблизу можна побачити ровесницю парку - стару ялину, у якій побудовано 2 басейни і фонтани.

В даний час в його будівлях розташовується головний національний університет міста імені українського пістателя і передвісника національного відродження на Буковині Юрія Федьковича.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її та натисніть Shift + Enter або Натисніть тут що б повідомити нам.

Ще не вирішили куди відправитися?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация