ТОП-10 сувенірних ринків і музеїв Закарпаття

  1. Закарпатті для туриста-новачка часто нагадує один великий сувенірний ринок, а для кого-то - суцільний...
  2. Музей лісу і сплаву в Міжгір'ї
  3. Екологічний візит-центр НПП «Синевир» на Міжгірщині
  4. Музей екології гір в Рахові
  5. Колиба-музей, с. ДИЛОВА на Раховщене
  6. Сувенірний ринок в м Ужгород
  7. Сувенірний ринок в с. Іза на Хустщене
  8. Сувенірний ринок в с. Вишково на Хустщене
  9. Сувенірні ринки Рахівщини
  10. Сувенірний ринок на Яблуницькому перевалі

Закарпатті для туриста-новачка часто нагадує один великий сувенірний ринок, а для кого-то - суцільний музей. Срібна Земля дійсно багата сувенірами і старожитностями. Однак досвідчені туристи знають: головні «сувеніри», які треба звідси привезти, це щирість і відкритість, так властиві цьому краю. Ну і, звичайно, бринза і пляшка вина!

Цікаво, що оригінальні тайники старовини зазвичай ніколи не називають музеями. А чи не кожна закарпатська господиня (корінна мешканка села тим більше) може запропонувати оглянути такі речі, передані від бабусі-прабабусі, що й не снилися ніякої експозиції. Так само і з сувенірами: найцікавіше рідко вдається знайти акуратно складеним на прилавку в наметі. Тому цей перелік - лише орієнтир і заохочення до справжніх пригод і знаходиться 🙂

Село-музей Колочава в Міжгір'ї

Музей архітектури та побуту Старе село (фото взято з www.sendflowers.ua)

Є музеї в селі, а ось Колочава - це справжнє село-музей. Це село 20 пам'ятників, 10 музеїв, безлічі фестивалів і туристичних маршрутів. Старовинна церква Святого Духа, музей Івана Ольбрахта та «Старе село», «Радянська» та «Чеська» школи ... Так, все це сьогодні - музеї. Прокотить по селу «Колочавська вузькоколійка», сховає «Бункер Штаєра», а бойовий дух відродять Музей воїнів-інтернаціоналістів та «Лінія Арпада». І це тільки маленька частина всього того, що кожен день чекає туристів в Колочаві!

Музей лісу і сплаву в Міжгір'ї

Музей лісу і сплаву (фото взято з www.synevyr.org.ua)

Унікальний для Європи Музей лісу і сплаву - частина Національного природного парку «Синевир». Він знаходиться поруч з селом Синевир на річці Озерянці, званої також Чорної річки. У давнину по цій річці сплавляли ліс на угорські землі. Від Музею стартує туристична стежка на високогірне озеро Озерце. Адреса музею: с. Синевир, 1 626, урочище Остріки. Їхати треба по дорозі в напрямку с. Сіневірcька Поляна. Орієнтовний час роботи музею: 9: 00-18: 00. На території є гостьові будиночки.

Екологічний візит-центр НПП «Синевир» на Міжгірщині

Озеро Озеро Синевир та водоспад Шипіт (фото взято з www.kapitoliy.net.ua)

Поруч з Музеєм лісу і сплаву є ще одна цікава експозиція, відноситься до природного парку «Синевир». Це екологічний візит-центр, один з репрезентантів Закарпаття. Його ідеально відвідати саме перед підкоренням цього краю. Візит-центр пропонує віртуальну подорож екостежкою і науково-пізнавальні маршрути, відкриває туристичні можливості Межигір'я і секрети підйомів на високі місцеві вершини - це Стримба, Негровець і Кам'янка.

Музей екології гір в Рахові

Повна назва установи - Музей екології гір та історії природокористування в Українських Карпатах. Знаходиться музей на вул. Червоне плесо, 77. Це унікальний для України експозиційний комплекс, одночасно еколого-освітній та історико-культурний центр Карпатського біосферного заповідника. Відділи музею ( «Природа Карпат», «Природокористування в Українських Карпатах») працюють з 8:00 до 16:45, обід - з 12.00 до 13.00. Тут є цікаві діорами (карстова печера і букові ліси) і експозиції, присвячені етнічним народностям Карпат: бойків, лемків та гуцулів. Поруч, в урочищі «Підд», знаходиться джерело води.

Колиба-музей, с. ДИЛОВА на Раховщене

Колиба-музей, село Ділове (фото взято з dreamfood.ua)

Якщо проїхати 15 км від Рахова, ви опинитеся в с. Ділове, відомому як «Географічний центр Європи». Тут і знаходиться дерев'яна Колиба музей, де можна не тільки набратися нових вражень, а й смачно поїсти. Закарпатська та гуцульська кухня, великі зали (на 100 і на 150 чоловік) - і водночас велика експозиція автентичного одягу і стародавніх предметів побуту чекають вас щодня з 8:00 до 23:00.

Сувенірний ринок в м Ужгород

Якщо хочете придбати сувеніри та твори закарпатського мистецтва в Ужгороді, вирушайте на Театральну площу. Відразу за пішохідним мостом починаються сувеніри, картини, одяг. Все це пропонують як продавці на вулиці (там розташувалася якась експозиція на продаж), так і продавці в довколишніх сувенірних крамничках.

Сувенірний ринок в с. Іза на Хустщене

Іза - ще одне своєрідне село-музей і сувенірний ринок одночасно. Це центр українського лозоплетіння, де можна як навчитися цій справі, так і придбати вироби з лози. І не тільки декоративні предмети, а й справжню меблі, предмети побуту, домашні прикраси - і все це, до речі, виключно ручної роботи!

Сувенірний ринок в с. Вишково на Хустщене

Лозоплетіння, врешті-решт, сьогодні не так вже й рідкість. А ось поруч, в селі Вишково, не тільки роблять гарне пиво, а й виготовляють унікальні сувеніри з ... обгорток кукурудзяних качанів! Виходять насправді оригінальні речі: не тільки сувеніри, але і кошики і навіть жіночі сумки. Як стверджують фахівці, для того, щоб сплести такі шедеври, потрібно близько шести-семи мішків висушених кукурудзяних «обгорток».

Сувенірні ринки Рахівщини

Майже кожен ринок на Рахівщині можна в певному сенсі назвати сувенірним. Рахів, Ясиня, Драгобрат, Ясна Поляна, Чорна Тиса завжди пропонують очікувані і несподівані «сувеніри», багато хто з яких можна не тільки їсти, а й пити;) А ось в селі Богдан можна зустріти навіть сувенірні міні-ринки в туристичних садибах. Не вірите? Загляньте, наприклад, до Марії Рибак на вул. Шевченка 123, і відпочинок в Карпатах заграє новими фарбами! Тут господар сам виробляє сувеніри і предмети з дерева, запрошуючи всіх на оглядини.

Сувенірний ринок на Яблуницькому перевалі

Сувенірний ринок на Яблуницькому перевалі (фото взято з www.smile-tour.com.ua)

Ринок на Яблуницькому перевалі - класичне місце, з якого дуже часто починається або закінчується знайомство туристів із Закарпаттям. Тут можна купити те, що не встигли раніше, або, навпаки, запланувати покупки, вперше ознайомившись з асортиментом. Головне - не забудьте, між тим усім, озирнутися на красу самого перевалу: враження від неї варто того, щоб стати фінальним подарунком від Закарпаття для вас. І запрошенням приїхати знову!

ukraine.1001idea.info

Не вірите?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация