Топ-менеджер АрселорМіттал Кривий Ріг розповів, що потрібно робити, щоб робітники не виїжджали до Польщі

На жаль, в розлогих промовах Володимира ТКАЧЕНКО, директора з питань співпраці з держорганами, немає ні слова про те, що адміністрація підприємства має намір платити зарплату на рівні польської ...

На жаль, в розлогих промовах Володимира ТКАЧЕНКО, директора з питань співпраці з держорганами, немає ні слова про те, що адміністрація підприємства має намір платити зарплату на рівні польської

У центрі обговорення "ДС" була трудова міграція. Експерти, підприємці, політики і журналісти зібралися в студії, щоб обговорити позитивні та негативні сторони виїзду наших співвітчизників на заробітки в більш розвинені країни.

На початку дискусії заступник генерального директора з питань співпраці з держорганами ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" Володимир Ткаченко зазначив, що трудова міграція не є одностороннім процесом - люди не тільки виїжджають з України, а й приїжджають сюди працювати.

- У нас визначення трудової міграції сприймається однобічно. Люди їдуть з України - тут злидні, і єдиний вихід їхати за кордон. Я сприймаю це більш широко. Це двосторонній процес. У мене на підприємстві є люди з інших країн, але назвати їх трудовими мігрантами важко. Ми їх запрошували і хочемо їх бачити, - розповів Ткаченко.
Він підкреслив, що є люди, які готові працювати в Україні.
- Можливо, зараз ми не на достатньому рівні розвитку економіки, але якщо вона буде розвиватися, то їх кількість буде збільшуватися, - додав він.

Також Ткаченко вважає, що над зменшенням відтоку кадрів, має працювати не тільки держава, а також самі підприємства.
- Вимоги до держави: зростання економіки, давати можливість будувати нові підприємства, залучення нових інвестицій, все в комплексі має працювати ... Наприклад, на нашому підприємстві плинність кадрів невелика. Ми організуємо комфортні умови, щоб люди не виїжджали. Підприємство - це бізнес, тому воно повинно піклуватися про своїх працівників, але воно не повинно втратити мету свого існування - заробляння грошей, - зазначив представник АрселорМіталл Кривий Ріг.

Також він нагадав, що "Україна не є відрізаним від світу шматком", а міграційні процеси йдуть у всьому світі.
- Люди їдуть з особистих міркувань. Часто їдуть не до когось, а від кого-то. Багато повертаються, тому що не змогли себе знайти. Є дефіцитні професії - може вони тому й стають дефіцитними, що люди їдуть за кордон ... Трудова міграція - це багатогранний процес, багатоаспектний. Не можна його розглядати в чорно-білому ракурсі. Зараз, на жаль, трохи посилилися негативні наслідки міграції, але говорити, що це катастрофа, не можна. Навпаки. Катастрофа була б, якби цього не було і якби зараз все мігранти повернуться в Україну, - заявив Ткаченко.

- Ми зацікавлені в тому, щоб вони поверталися поступово, у міру економічного зростання. Якщо зараз все повернуться, рівень безробіття був би в кілька разів більше. Значна частина - це були б безробітні, які довгий час не могли б знайти роботу. Це була б загроза соціального вибуху, - додав він.
При цьому Ткаченко підкреслив, що в Україні були дві революції, але вони були політичні, соціальних вибухів не було. І одна з причин цього, за його словами, - трудова міграція.

- Всі країни, які переживали такі проблеми, трудова міграція допомагала їм пережити важкі часи. І спочатку вони перетворювалися в реципієнтів людей з бідних країн, а потім повертали своїх мігрантів. Раніше так було з країнами Південної Європи, зараз - з країнами Східної Європи, - зазначив експерт.
Ще одним плюсом ситуації з трудовими мігрантами Ткаченко назвав грошові перекази.
- Це вагомий фактор розвитку економіки для більшості країн світу. Це не тільки рівень життя окремих верств населення, а й фактор росту. Ефективному залученню цих коштів в економіку заважає те, що умови для розвитку бізнесу в Україні далекі від стандартів економічно розвинених країн. Треба будувати бізнес-клімат - тоді будуть повертатися, а також Україна зможе отримати максимальну вигоду від перекладів, - уклав він. Українські компанії можуть поборотися за працівників не тільки збільшенням зарплат, але і поліпшенням умов праці.

Журналіст Олексій Шевнін зазначив:
- На сьогоднішній день $ 9,3 млрд надходжень від трудових мігрантів - це, звичайно, рятує наш платіжний баланс. Це добре, але в майбутньому - чого ми очікуємо? Чого очікує уряд, який говорить, що 5-7% ВВП нам треба збільшувати щорічно. Для цього потрібні робочі руки і мізки. В Україні роботи не замінять більшість робочих рук. Якщо їх не буде, бізнес не зможе нарощувати свій випуск так, як потрібно. Збільшаться виплати до фонду заробітної плати, це буде закладатися в кінцеву ціну продукції і призведе до інфляції. Інфляція розкрутиться і не дасть приросту ВВП бути відчутними для робітників.
При цьому він підкреслив, що брак робочої сили неможливо замінити капіталом:
- Ще один аспект - коли мігранти пересилають гроші в Україну, ми забуваємо, що з того приросту валюти, яка прийшла в Україну, велика частина піде на покупку імпортних товарів. В такому випадку ми ніколи не наздоженемо Польщу ...

Економіст Борис Кушнірук також запропонував методи, як боротися зі зниженням потоку трудових мігрантів:
- Міграція - це не катастрофа і не благо, а даність. При глобалізації економіки відбувається глобалізація ринків. Робоча сила намагається сама шукати, де їй можна продатися дорожче. Саме тому держава повинна боротися за інвесторів, а якщо не буде створювати умови для робочої сили, то в цьому випадку є ризик, що підуть найбільш кваліфіковані фахівці.
- Єдиний позитивний приклад - це українські айтішники. Завдяки оподаткуванню 5% вони не хочуть їхати з України, це їм не вигідно. Тому треба знизити оподаткування.

У свою чергу, віце-президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Микола Александров вважає, що для України міграція це дуже добре, особливо, коли їдуть працювати саме в Європу:
- Не в Америку, не в Росії, не в Австралію. Тому що соцопитування показують, що коли люди їдуть в Європу на три місяці, то повертаються. Дивляться, як там, умови праці, як там люди живуть, - заявив Александров.
При цьому він підкреслив, що в останні роки кількість людей, які їдуть в Росію, зменшується: «Там немає економічного зростання, у нас з ними військовий конфлікт, а також там немає ні привабливості. Європа приваблює людей ».
Також Александров зазначив, що близько 70% українців хочуть, щоб їхні діти навчалися за кордоном:
- Це небезпека. Тому що коли діти поїдуть за кордон, вивчать мову і отримають спеціалізацію, їм буде легко перетворитися в емігрантів ...

- Патріотизм не зупинить міграцію, її може зупинити тільки економічний розвиток країни, - заявив Ткаченко.
Александров зазначив, що на сьогодні немає можливостей залучати мігрантів з Азії на ті зарплати, які є в Україні ...
Говорячи про трудову міграцію в Україну, експерти заявили, що це не є катастрофою, але українці не готові до того, що поряд з ними будуть жити представники інших культур і релігій ...

ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Робота і Вакансії Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Це добре, але в майбутньому - чого ми очікуємо?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация