ТОП-5 найбільш загадкових картин світу

Одні твори мистецтва немов б'ють вас по голові, ошелешуючи і дивуючи Одні твори мистецтва немов б'ють вас по голові, ошелешуючи і дивуючи. Інші змушують задуматися, шукати прихований сенс. Деякі картини наповнені таємницями і містичними загадками. Чи знали великі художники, що створені ними полотна стануть не тільки всесвітньо відомими шедеврами, а й матимуть погану славу? Сьогодні «Телеграф», вивчивши думку критиків, знайомить читачів з найбільш загадковими картинами світу.

1
1. Знаменита «Джоконда» Леонардо да Вінчі. Працівники Лувру в один голос твердять, що картина доводить до знемоги, пригніченості і депресії. Вона незрозумілим чином впливає на людей, які довго її розглядають. Наприклад, письменник ХІХ століття Стендаль втратив свідомість. Також працівники Лувру запевняють, що картина змінює колір залежно від того, хто біля неї знаходиться. Якщо до полотна довго не підходять відвідувачі, воно тьмяніє. І навпаки: якщо картиною захоплюється безліч поціновувачів мистецтва, кольори стають набагато яскравіше.

2
2. «Звідки ми прийшли? Хто ми? Куди ми йдемо? »- глибоко філософська картина постімпрессіоніста Поля Гогена була написана на Таїті, куди художник втік з Парижа. По завершенні він хотів навіть покінчити життя самогубством. «Я вірю, що це полотно не тільки перевершує всі мої попередні, я ніколи не створю щось краще або навіть схоже», - сказав він. За вказівкою самого Гогена, картину слід читати справа наліво: три основні групи фігур ілюструють питання, поставлені в назві. Жінки з дитиною представляють початок життя, середня група символізує щоденне існування зрілості, в заключній групі, за задумом художника, «стара жінка, що наближається до смерті, здається примирити і віддані своїм роздумам» - у її ніг «дивна білий птах ... представляє марність слів ». Ця картина також надає дивне впливу на людей, викликаючи різні почуття і емоції: від захоплення до повної апатії.

3
3. І знову в наш рейтинг потрапляє Леонардо да Вінчі і його «Таємна вечеря». З цим твором пов'язана цікава історія. «Коли художник писав фреску, він надав особливого значення двом постатям: Христа та Юди. Він дуже довго не міг підібрати натурщиків для них. Нарешті йому вдалося знайти модель для образу Христа серед юних півчих. Натурника для Іуди Леонардо шукав протягом трьох років. Одного разу він наткнувся на вулиці на п'яницю, який валявся в стічній канаві. Це був молодий чоловік, якого зостаріло безпробудне пияцтво. Леонардо запросив його в трактир. Коли п'яниця отямився, він сказав художнику, що одного разу вже позував йому. Це було кілька років тому, коли він співав у церковному хорі - Леонардо писав з нього Христа », - говорить один з відомих мистецтвознавців.

4
4. Величезна фреска «Герніка», написана Пікассо в 1937 році, розповідає про наліт добровольчого підрозділу люфтваффе на Гернику, в результаті якого шеститисячного місто було повністю знищене. Цей твір художник створив буквально за місяць: спочатку Пікассо працював по 10-12 годин, і вже в перших начерках можна було побачити основну ідею. Це одна з найкращих ілюстрацій кошмару фашизму, а також людської жорстокості і горя. «Герніка» являє сцени смерті, насильства, звірства, страждання і безпорадності, без вказівки безпосередніх причин, але вони очевидні. Розповідають, що в 1940 році Пабло Пікассо викликали в гестапо в Парижі. Мова відразу зайшла про фресці. «Це зробили ви?» - «Ні, це зробили ви». Люди, яким вдалося побачити роботу в живу, в один голос твердили, що вона викликає почуття страху і паніки.

5
5. Картина Едварда Мунка «Крик»

ніби мстить всім своїм кривдникам. Співробітники музею кажуть, що один робітник, випадково упустив полотно, потім довго страждав від нестерпних головних болів, які довели його до самогубства. Інший робітник, також упустив картину, через кілька днів потрапив в реанімацію після страшної автомобільної аварії: зламано у нього було практично все - руки, ноги, ребра, тазові кістки ... Один з відвідувачів музею, чіпати картину, незабаром живцем згорів будинку під час пожежі. Існують десятки історій про те, як люди, що мали контакт з картиною, потім сильно боліли, впадали у важку депресію і навіть вмирали. Багато хто пов'язує такий вплив полотна з життям самого художника. «Я йшов по стежці з двома друзями, сонце сідало. Несподівано небо стало криваво-червоним, я призупинився, відчуваючи знемогу, і обперся об паркан - я дивився на кров і язики полум'я над синювато-чорним фіордом і містом. Мої друзі пішли далі, а я стояв, тремтячи від хвилювання, відчуваючи нескінченний крик, що пронизує природу », - говорив Едвард Мунк про історію створення картини. Існують два трактування зображеного: це сам герой, охоплений жахом - він безмовно кричить, притискаючи руки до вух; або ж герой закриває вуха від звучить навколо крику світу і природи. Мунк написав 4 версії «Крику». Кажуть, що ця картина - плід маніакально-депресивного психозу, від якого страждав художник. Після курсу лікування в клініці Мунк не вертався до роботи над полотном.

коментар

«Містика, пов'язана зі всесвітньо відомими картинами - не більше ніж рекламний хід»

- У будь-якій картині можна знайти містику, будь то ваза з квітами або абстрактні фігури. Працюючи над полотном, художник вкладає туди свою енергію, свій настрій, душу, якщо хочете. Картина оцінюється вже після закінчення роботи, а не під час. Що стосується містики, пов'язаної зі всесвітньо відомими шедеврами, думаю, що це не більше ніж рекламний хід. Припустимо, на стіні висить нікому невідоме полотно, а я розповім неймовірну містичну історію - попит на неї виросте однозначно, ціна буде залежати тільки від того, скільки людей і хто картиною зацікавиться. Є творчі роботи, а є руйнівні. Не варто забувати і про те, що синтез мистецтв - велика сила, і якщо картину писали, наприклад, під музику - вона сильна подвійно, - так вважає викладач дитячої художньої школи Інна Мосієнко.

Чи знали великі художники, що створені ними полотна стануть не тільки всесвітньо відомими шедеврами, а й матимуть погану славу?
2. «Звідки ми прийшли?
Хто ми?
Куди ми йдемо?
«Це зробили ви?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация