Топ-10 країн світу: кількість АЕС і ядерних реакторів

  1. ТОП-10 країн - світових лідерів по виробництву атомної енергії. За кількістю АЕС і ядерних реакторів
  2. 2 місце - Франція
  3. 3 місце - Японія
  4. 6 місце - Південна Корея
  5. 7 місце - Індія
  6. 8 місце - Канада

Три-Майл-Айленд , Чорнобиль , Фукусіма - все це не просто топоніми, не просто назви атомних станцій світу, все це місця, де траплялися аварії на АЕС. Аварії, які змінювали ставлення до мирного атому, зменшували і збільшували кількість АЕС у світі, міняли умови безпечного використання ядерної енергетики, аварії які так і не переконали людство відмовитися від використання атомної енергії в мирних цілях.

Всього в світі на 2017 рік налічується 447 діючих ядерних реакторів різних типів, які виробляють колосальну кількість енергії - 391 386 МВт. Ще 60 реакторів перебувають у різній стадії будівництва, що додасть 64 500 МВт. Проте, кількість країн володіють таким джерелом світла і тепла не так вже й великий, та й більшість реакторів розташовано в топ-10 країн за кількістю ядерних реакторів. Також пропонуємо Вам рейтинг ТОП-10 атомних станцій світу : Кількість АЕС і ядерних реакторів.

ТОП-10 країн - світових лідерів по виробництву атомної енергії. За кількістю АЕС і ядерних реакторів

1 місце - США

Атомна енергетика США включає в себе на початок 2017 року 99 діючих реакторів, в тому числі найбільша атомна станція США - Пало-Верде . Ще 4 американських реактора знаходяться в стадії будівництва. Сукупна потужність діючих АЕС США становить 99 535 МВт і покриває 19,5% загальної генерації в країні. Детальніше про атомній енергетиці США .

Детальніше про   атомній енергетиці США

Пало Верде - найбільша і найпотужніша АЕС США. фото

2 місце - Франція

Франція - 58 діючих реакторів, в тому числі найбільша атомна станція Франції - Гравелин . Сукупна потужність АЕС Франції - 63 130 МВт, що покриває 76,3% потреби країни в електроенергії. Ще один реактор на АЕС Фламанвіль знаходиться в стадії будівництва. Детальніше про атомній енергетиці Франції .

Карта АЕС Франції

АЕС Гравелин (Nord) - найпотужніша АЕС Франції. фото

3 місце - Японія

Японія - 43 діючих реактора, в тому числі найбільша атомна станція Японії і світу - Касівадзакі-Каріва . Сукупна потужність АЕС Японії - 40 480 Електронна МВт. Ще два реактори знаходяться в стадії замороженого будівництва. Варто зазначити, що основна маса японських АЕС зараз фактично не є чинними після аварії на АЕС Фукусіма , Але в будь-який момент можуть бути запущені. Тому на початок 2017 японська атомна енергетика виробляє лише 0,5% від загальної електроенергії виробленої в країні. Детальніше про це в статті по атомній енергетиці Японії .

Детальніше про це в статті по   атомній енергетиці Японії

Kashiwazaki-Kariwa - найпотужніша АЕС світу і Японії. фото

4 місце - Китай

Китай - 35 діючих реакторів, включаючи колись найбільшу атомну станцію Китаю - Ліньао . Після запуску в 2016 році четвертого реактора найпотужнішою АЕС Китаю стала Хуньянхе. Сукупна потужність АЕС Китаю - 31 617 МВт, що покриває близько 4% потреб країни. Ще 22 реактора потужністю в 24 166 МВт знаходяться в різних стадіях будівництва. Детальніше про атомній енергетиці Китаю .

Детальніше про   атомній енергетиці Китаю

АЕС Ліньао - одна з найбільших атомних станцій Китаю

5 місце - Росія

Росія - 35 діючих реакторів, в тому числі найпотужніша АЕС Росії - Балаковская АЕС . Сукупна потужність АЕС Росії - 26 865 МВт - приблизно 19% від загальної потреби в країні. Ще 7 реакторів перебувають у стадії будівництва. Детальніше про атомну енергетику Росії .

Карта АЕС Росії

Балаковская АЕС - найбільша АЕС Росії - в подсолнухах. фото

6 місце - Південна Корея

Республіка Південна Корея - 25 реакторів, включаючи найбільшу АЕС Південної Кореї і одну з найпотужніших в світі - Йонван (Ханул) . Сукупна потужність АЕС Південної Кореї - 23 017 МВт - 32% від усієї електроенергії в країні. Ще 3 реактора в Кореї знаходяться в стадії будівництва. Детальніше про атомну енергетику Південної Кореї.

Детальніше про атомну енергетику Південної Кореї

Yeonggwang - одна з найпотужніших АЕС Південної Кореї. фото

7 місце - Індія

Індія - 22 реактора. Найпотужніша АЕС Індії на 2015 рік - Тарапур , Але після запуску другого реактора в 2016 році її показники перекрила будується Росією АЕС Куданкулам . Сукупна потужність діючих АЕС Індії становить 6 219 МВт, що покриває близько 3,5% потреби країни в електроенергії. Ще 5 реакторів перебувають у стадії будівництва. Детальніше про атомній енергетиці Індії .

Детальніше про   атомній енергетиці Індії

Будується Росією АЕС Куданкулам Індія. фото

8 місце - Канада

Канада - 19 реакторів, в тому числі найбільша АЕС Канади - Брюс . Сукупна потужність АЕС Канади - 13 553 МВт. Ця цифра дорівнює 16,6% від загального виробітку електроенергії в країні. Будівництва нових атомних реакторів в країні не йде. Детальніше про атомній енергетиці Канади .

Карта АЕС Канади

Bruce County - найпотужніша АЕС Канади

9 місце - Україна

Україна - 15 реакторів, в тому числі найбільша атомна станція України та Європи, а також друга за потужністю АЕС світу - Запорізька АЕС . Сукупна потужність АЕС України - 13 107 МВт - 56,5% від загальної електроенергії, вироблюваної в країні. Це другий показник в світі після Франції. Детальніше про атомну енергетику України.

Карта і список всіх АЕС України

Запорізька АЕС - найбільша АЕС Європи. фото

10 місце - Великобританія

Великобританія - 15 реакторів, включаючи найбільшу АЕС у країні Хейшем . Сукупна потужність АЕС Великобританії - 8 883 МВт - 18,9% від усієї електроенергії в країні. Детальніше про атомній енергетиці Великобританії .

Детальніше про   атомній енергетиці Великобританії

Аетомная енергетика Великобританії -великий АЕС Англії - Хейшем

Поділися з друзями

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация