ТОП-5 найжахливіших подій війни на Донбасі

Крах Боїнга-777. Фото: AFP

Економічна блокада, тотальний дефіцит, безробіття, голод, безперервні обстріли і чи не щоденні повідомлення про загибель мирних жителів - така картина ще рік тому для жителів Донбасу здавалася чимось нереальним. Рік тому, коли донеччани масово покидали в місто в надії, що ось-ось все закінчиться, ніхто не міг припустити, що найстрашніше попереду.

АЕРОПОРТ

Донецький аеропорт, який був повністю реконструйований за два роки до війни, став справжньою візиткою шахтарської столиці, а за 242 дня оборони - символом героїзму українських військових. Перший бій в донецькому аеропорту стався 26 травня 2014 року, на наступний день після того, як в термінали увійшли бойовики, які заявили, що аеропорт може працювати, але тепер він контролюється ними. Фактично з цим першим боєм в шахтарську столицю прийшла справжня війна - скла навіть в центрі міста тремтіли від залпів, а над Донецьком було чути гул військових літаків і вертольотів. Протягом 242 днів бойовики сотні разів накривали позиції наших військових вогнем з "Градів", танків і мінометів. Під натиском ворога, який фактично зруйнував ДАП дощенту, пав 22 січня. Скільки точно людей загинуло в боях за аеропорт по обидва боки - до сих пір точно невідомо. як заявив президент України Петро Порошенко, влада планує створити меморіал пам'яті на місці аеропорту.

МЕГАВЗРИВ

Опівдні 20 жовтня минулого року на "Донецькому казенному заводі хімічних виробів" прогримів потужний вибух, який було чути навіть у сусідніх містах, зокрема Макіївці, Моспине і навіть в Комсомольському, що в 50 км від шахтарської столиці. В одну мить над містом піднявся величезний стовп диму. Ударна хвиля була настільки потужною, що в багатьох будинках в радіусі 10 км посипалося скло, а в деяких вікна вилетіли навіть з рамою. Серйозні руйнування отримав і стадіон "Донбас Арена", який знаходиться в декількох кілометрах від епіцентру вибуху. У РНБО заявили, що причиною вибуху стала недбалість бойовиків. На заводі бандити зберігали боєприпаси і вибухівку, які здетонували. До слова, на заводі досі нерідко відбуваються найпотужніші вибухи, правда, вже не настільки руйнівні.

"ЧОРНИЙ" Четвер СІЧНЯ

Протягом всього військового конфлікту Донецьк постійно піддавався артилерійським обстрілам. Снаряди потрапляли в житлові будинки. Практично щодня в місцевих зведеннях упомяналось загиблі і поранені. Однак, найкривавіша трагедія, мабуть, сталася на початку січня. У літописі Донецька цей день вписаний як "чорний четвер". Тоді кілька снарядів впало поруч із зупинкою громадського транспорту, на якій не тільки знаходилися люди, а й під'їхав тролейбус.

Осколкова шрапнель зрешетила салон тролейбуса, в якому знаходилися люди. Тоді, свідки трагедії говорили про 13 загиблих, Донецька обладміністрація - про восьми, спостерігачі з місії ОБСЄ, що побували на місці події, заявили, що нарахували сім тіл. А генпрокурор Віталій Ярема зробив заяву, в якому розповів про дев'ять загиблих.

Після інциденту з'явилася інформація, що обстріл був проведений з міста за допомогою "мандрівного міномета".

МІЖНАРОДНИЙ терактів

17 липня 2014 року весь світ здригнувся від жахливої ​​катастрофи, яка сталася в небі Донецької області. На території, яка контролюється бойовиками так званої "ДНР" зазнав аварії малайзійський лайнер "Боїнг-777", який летів з Амстердама в Куала-Лумпур. За словами очевидців, літак розвалився в повітрі, безліч пасажирів викинуло за межі авіалайнера. Речі, частини фюзеляжу, і пасажири авіалайнера впали в районі села Грабово, поруч з містом Сніжне.

На борту знаходилися 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі вони загинули. Спори щодо причини падіння тривають досі. Однак, основна версія - вибух ракети, випущеної з зенітно-ракетного комплексу "Бук" з території підконтрольної так званої "ДНР".

"Котли" І ЗАГИБЕЛЬ СОТЕНЬ ВІЙСЬКОВИХ

У серпні 2014 року сталась одна з наймасштабніших і страхітливих подій за весь час військової операції - в боях за Іловайськ Донецької області, де загинуло кілька сотень (за іншими даними, тисяч) українських військових. Незважаючи на те, що протягом усього літа українська армія послідовно наступала на позиції бойовиків, і практично щодня звільняла населені пункти, в передмісті Іловайська розгорнулися повномасштабні баталії із застосуванням важкої артилерії і авіації.

Як тоді стверджували багато українських чиновників і політики, Іловайська трагедія сталася за участю регулярної армії РФ, яка надала підтримку бойовикам, що допомогло взяти українських військових в оточення.

Фото: wikipedia.org

Вторгнення російських військ почалося 24 серпня з Саур-Могили і Амвросіївки. Таку дату називає радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко .

Українська спільнота досі гадає про точні цифри, які загинули з боку української армії. Однак, в квітні 2015 року головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив в інтерв'ю виданню "Цензор" , Що документально підтверджена загибель 459 осіб в боях під Іловайськ. Ще 478 бійців були поранені.

У лютому 2015 року ще одним ударом для української спільноти стала трагедія в Дебальцеве , Після руйнівного наступу бойовиками на Вуглегірськ в Донецькій області, українські військові в Дебальцеве виявилися практично відрізані від підкріплення. Сам місто опинилося під щільним артилерійським вогнем з боку бойовиків.

До кінця лютого, Дебальцеве повністю перейшло під контроль бойовиків, а українські військові, перегрупувавшись, відійшли зі своїх позицій. За даними Генштабу, втрати українських сил при виході з міста склали 13 загиблих і 157 поранених, понад 90 потрапили в полон, 82 пропали без вісті.

Всі подробиці в спецтемі Протистояння на Донбасі

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация