ТОП-5 подій світової політики за тиждень 9-15 квітня

  1. В операції в Сирії були задіяні бойові кораблі, бомбардувальники і мінімум один есмінець, а експерти...
  2. Удар США і союзників по Сирії
  3. Нові докази у справі Скрипаля
  4. Росія готує відповідь на санкції США
  5. У Польщі назвали причину Смоленської катастрофи
  6. Алієв в четвертий раз став президентом Азербайджану
  7. Орфографічна помилка в тексті:

14 квітня 2018, 15:18 Переглядів:

В операції в Сирії були задіяні бойові кораблі, бомбардувальники і мінімум один есмінець, а експерти підтвердили "російський слід" у отруєння екс-шпигуна

14 квітня 2018, 15:18 Переглядів:   В операції в Сирії були задіяні бойові кораблі, бомбардувальники і мінімум один есмінець, а експерти підтвердили російський слід у отруєння екс-шпигуна   Американський флот

Американський флот. Фото: facebook.com/USNavy.

Сайт "Сегодня" зібрав найбільш значущі події в світовій політиці тижня, що минає.

Удар США і союзників по Сирії

США спільно з Великобританією і Францією почали операцію проти Сирії . Про це в п'ятницю, 13 квітня, заявив американський лідер Дональд Трамп.

"Я наказав збройним силам США завдати високоточних ударів по об'єктах, пов'язаних з потенціалом хімічної зброї сирійського диктатора Башара Асада. Спільна операція з підключенням збройних сил Франції і Великобританії почалася", - сказав Трамп в своєму офіційному відеозверненні.

Він подякував обидві країни за участь в цій операції.

Пізніше телеканал CNN повідомив, що Збройні сили США завдали масованого удару по об'єктах військової хімічної інфраструктури сирійського режиму. В операції були задіяні бойові кораблі і стратегічні бомбардувальники. В операції було задіяно мінімум один есмінець США в Червоному морі.

Як заявив міністр оборони США Джеймс Меттіс, це був "одноразовий удар", який включає в себе дуже потужний меседж для Асада. Глава Пентагону уточнив, що ракети були націлені на об'єкти розробки і виробництва хімічної зброї режиму Асада. Серед них - науково-дослідний центр під Дамаском, де розроблявся і тестувався цей вид озброєнь. Другий об'єкт - сховище хімічної зброї на захід від Хомса, яке "було основним місцем зосередження сирійських запасів газу" зарин ", а також виробничого обладнання.

Третя мета розташовувалася поряд зі складом поблизу Хомса і представляла собою, як сховище для зберігання хімічної зброї, так і "важливий командний пункт".

У Пентагоні також підтвердили, що на цей раз за програмними цілями було направлено близько 120 ракет, що вдвічі більше, ніж при ударі з американських есмінців по авіабазі Шайрат в квітні 2017 року, коли було знищено 20 відсотків сирійський авіації.

Нові докази у справі Скрипаля

Експерти Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) підтвердили, що під час замаху на російського екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його дочка використовувалося нервопаралітіческое речовина "Новачок" . Про це повідомляє The Sun.

Аналіз крові також показав, що хімічна речовина була виявлена ​​в зразках крові, взятих у Скрипаль і сержанта Ніка Бейлі, поліцейського, який також постраждав від "Новачка".

У доповіді ОЗХЗ говориться, що хімічна речовина є "дуже чистим" з повною відсутністю забруднюючих речовин.

Міністр закордонних справ Борис Джонсон назвав результати "остаточними".

"Не може бути ніяких сумнівів в тому, що було використано, і немає альтернативного пояснення того, хто несе відповідальність - тільки у Росії є кошти, мотиви і записи", - сказав він.

Як повідомило джерело в міністерстві закордонних справ і у справах Співдружності в Сполученому Королівстві, ОЗХЗ "прямо підтвердила наші висновки", а високий рівень чистоти позначив залучення державного втручання.

Росія готує відповідь на санкції США

У п'ятницю, 13 квітня, стало відомо, що депутати Держдуми РФ внесли законопроект про заходи у відповідь.

Відзначається, що це питання планується розглянути на позачерговому засіданні 16 квітня.

"Ми плануємо обговорити законопроект на Раді Державної Думи за участю представників всіх фракцій, розіслати його в регіони нашим колегам, опрацювати ще раз з експертами і урядом Росії. Після чого розглянемо його на найближчому засіданні", - заявив спікер російського парламенту В'ячеслав Володін.заявіл Володін .

Спікер Держдуми зазначає, що законопроект розроблений як відповідна міра на виклики Сполучених Штатів Америки і їх посадових осіб. Проект федерального закону надає уряду РФ повноваження щодо введення ряду заходів економічного і політичного характеру.

Більш детально про те, які саме обмеження готує Держдума РФ читайте в матеріалі " Без комп'ютерів і ліків: стало відомо, що саме заборонить Росія у відповідь на санкції США ".

Нагадаємо, новий потужний списку санкцій удар по "друзям" Путіна США завдали 6 квітня, під який потрапили сім олігархів, 14 компаній і 17 високопоставлених чиновників РФ.

У Польщі назвали причину Смоленської катастрофи

У вівторок, 10 квітня, голова підкомісії з розслідування Смоленської катастрофи, екс-міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич назвав причину загибелі членів урядової делегації під Смоленськом в 2010 році. Це був вибух на борту літака Ту-154М.

"Пасажири були вбиті вибухом в центроплане перед зіткненням із землею. Це стало причиною їх смерті", - заявив Мацеревіч.

Мацеревіч зазначив, що вибух в центроплане був такої сили, що польських генералів, що сиділи в цій частині літака, розірвало на дрібні фрагменти.

Пізніше стало відомо, що екс-президента Польщі Броніслава Коморовського викликали на допит в прокуратуру у зв'язку зі слідством у справі Смоленської катастрофи.

10 квітня 2010 року недалеко від аеродрому "Північний" біля Смоленська розбився літак Ту-154 з президентом Польщі Лехом Качинським на борту. Загинули всі, хто знаходився на борту 96 осіб, в тому числі президент Польщі.

Алієв в четвертий раз став президентом Азербайджану

В Азербайджані стали відомі результати позачергових президентських виборів. Перемогу здобув чинний лідер країни - Ільхам Алієв . За нього проголосували 86 відсотків виборців.

Таким чином, він очолив країну вже в четвертий раз. До влади прийшов п'ятнадцять років тому - після смерті свого батька. І з тих пір постійно обирається. Єдина відмінність цього разу полягає в тому, що його обрали не на 5, а вже на 7 років.

Алієв був обраний президентом Азербайджану в 2003 році, в подальшому він переобирався в 2008 році і в 2013 році.

Згідно зі змінами до Конституції Азербайджану, внесеним восени 2016 року, президент країни обиратиметься на 7 років. Виконавчий секретар правлячої партії "Йені Азербайджан" (Новий Азербайджан) Алі Ахмедов на минулому тижні заявив, що кандидатом в президенти країни від неї є Ільхам Алієв.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Операція відплати в Сирії і нові докази у справі Скрипаля: ТОП-5 подій тижня, що минає". інші США дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация