ТОП найпотужніших сонячних штормів в історії людства

Великий сонячний шторм.

Фото: techno.bigmir.net

Кожні 11 років Сонце досягає максимуму активності і вивільняє жахливе кількість енергії - сонячні спалахи і корональні викиди маси. І хоча магнітне поле Землі успішно відбиває наслідки подібних спалахів, це не означає, що ми знаходимося в цілковитій безпеці, пише "Популярна механіка" .

Потужність "сонячних штормів" досягає мільярдів мегатонн у тротиловому еквіваленті - стільки енергії вся наша цивілізація могла б спожити за мільйон років. Корональні викиди маси в основному представлені електромагнітним випромінюванням, яке, при точному попаданні в Землю, викликає геомагнітні бурі. Наслідки - перебої в зв'язку і відмова електроніки. З огляду на, що з кожним роком людство все сильніше покладається на техніку, сильна геомагнітна буря здатна породити справжній хаос.

1. "Залізничний шторм", 13 травня 1921 року. В той день астрономи помітили величезну пляму на Сонці радіусом приблизно в 150 тисяч кілометрів. 15 травня пішла геомагнітна буря, яка вивела з ладу половину техніки Нью-Йоркської Центральної залізниці і залишила без зв'язку майже все Східне узбережжя США .

2. Спалах 1972 року і Аполлон-16. Переміщення по космосу під час максимальної сонячної активності є вкрай небезпечними. У серпні 1972 року знаходиться на Місяці екіпаж Аполлона-16 дивом уникнув впливу спалаху класу X2. Якби астронавтам пощастило трохи менше, вони б отримали дозу радіації в 300 бер, що майже напевно вбило б їх протягом місяця.

3. Сонячний спалах 9 серпня 2011 ознаменувала пік поточного сонячного циклу, досягнувши потужності X6.9. Це був найбільший з викидів циклу 24, засечённий новим супутником NASA - обсерваторією сонячної динаміки. Спалах іонізованого верхню частину атмосфери Землі, викликавши перешкоди у радіозв'язку.
4. Сонячні спалахи 21 липня 2012 року. Активний сонячний регіон 1520 випустив в напрямку Землі величезний спалах класу X1.4, викликавши полярні сяйва і серйозні перебої в радіозв'язку. Спалахи класу X - найпотужніші з усіх відомих за інтенсивністю рентгенівського випромінювання. Самі вони зазвичай не досягають Землі, але їх вплив на магнітне поле не можна недооцінювати.
5. Найбільший спалах 2015 року сталась 7 травня. Її потужність сягала "всього лише" класу X2.7, але і цього вистачило, щоб викликати яскраві полярні сяйва і перебої в зв'язку. А крім того - красиві фотографії з спостерігають супутників.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация