ТОП-5 цитат тижні - в дайджесті Сьогодні

  1. Порошенко вибачився за передвиборчу обіцянку, а Курц пояснив Путіну, що візит на весілля - ще не привід...
  2. Весілля - ще не привід
  3. Ключовий момент у справі Януковича
  4. Урок для Порошенка
  5. Як закінчити війну на Донбасі
  6. Припинення ж / д-повідомлення з Росією - коментар МЗС
  7. Орфографічна помилка в тексті:

25 серпня 2018, 10:30 Переглядів:

Порошенко вибачився за передвиборчу обіцянку, а Курц пояснив Путіну, що візит на весілля - ще не привід знімати санкції

25 серпня 2018, 10:30 Переглядів:   Порошенко вибачився за передвиборчу обіцянку, а Курц пояснив Путіну, що візит на весілля - ще не привід знімати санкції   Віктор Янукович

Віктор Янукович. Фото: AFP.

Канцлер Австрії прокоментував візит президента РФ Путіна на весілля глави австрійського МЗС, прокурор назвав ключовим моментом у справі про держзраді екс-президента України Віктора Януковича, а глава української держави Порошенко вибачився за свою передвиборчу обіцянку. Головні цитати тижня, що минає - в дайджесті "Сегодня".

Весілля - ще не привід

Австрійський канцлер Себастьян Курц, коментуючи візит президента РФ Володимира Путіна на весілля глави МЗС Австрії Карін Кнайссль, підкреслив, що п озіція Австрії по Росії буде солідарна з позицією Європейського союзу.

" Наша позиція в Європі не змінилася через весілля . Наша зовнішня політика щодо Росії чітка ... і є обов'язковим рішенням Європейського Союзу ", - заявив Курц.

Курц також зазначив, що сподівається поліпшити відносини з Росією шляхом більш інтенсивного діалогу. Австрія в цьому півріччі головує в Раді ЄС.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін відвідав 18 серпня весілля глави МЗС Австрії Карін Кнайсль, на якій презентував молодятам картину, старовинну масловижімалку і тульський самовар. На весіллі Кнайссль станцювала з Путіним, чим викликала хвилю критики в ЗМІ, які звинуватили її в підриві політики ЄС щодо Росії.

Ключовий момент у справі Януковича

У листі екс-президента Віктора Януковича російському лідерові Володимиру Путіну було чітко сформульована прохання про застосування військ РФ в Україні, а сам господар Кремля навіть визнав, що для введення військ йому потрібно звернення українського гаранта. Про це розповів представник звинувачення в суді, прокурор Руслан Кравченко.

Відзначимо, що сторона захисту наполягає на тому, що екс-президент нібито не війська просив ввести в Україну, а метою його листи було проінформувати міжнародне співтовариство про ситуацію в Києві на Майдані. Однак в зверненні до Путіна є точне формулювання - "застосувати Збройні сили РФ".

"Поняття" використовувати війська "включає в себе введення військ. Адже щоб використовувати війська на території іншої держави, спочатку їх треба ввести. 1 березня підписали це звернення. Світ побачив його на засіданні Радбезу ООН 3 березня, коли його там показав постпред РФ Віталій Чуркін . Ця заява зареєстрували в якості офіційного документа ООН, надане делегацією Росії. Адже Чуркін не просто заявляв щось. Йому видали спеціальну грамоту, в якій говориться: "Прошу Чуркіну вірити так само, як мені, він представляє Росію в Сов Езе ООН ", - пояснив Кравченко.

Він також нагадав, що після виступу Чуркіна в ООН, російський президент дав велику прес-конференцію, на якій прозвучала важлива фраза про те, що " єдина законна можливість використовувати російські війська на території України - це заява чинного президента України, і воно є ".

Нагадаємо, 1 березня 2014 року Рада федерації РФ одноголосно дав згоду Путіну на використання російських Збройних сил в Україні "з метою нормалізації суспільно-політичної обстановки в цій країні". Пізніше це рішення було скасовано, але російська агресія не припинилася.

Урок для Порошенка

Президент України Петро Порошенко вибачився перед українцями за свою обіцянку в 2014 році, після перемоги на президентських виборах, швидко закінчити війну на Донбасі, і пошкодував, що породив в суспільстві завищені очікування. Про це він заявив під час заходів в Дніпрі з нагоди святкування Дня прапора.

"Більше чотирьох роки тому я заявив, що АТО триватиме годинник, а не місяці. Тепер вже не так важливо, в якому контексті ці слова були сказані. Чи не важлива і образність заяви. Люди сприйняли її як можливість завершити війну дуже і дуже швидко. Шкодую , що породив завищені очікування. Щиро перепрошую, що подав надію, що не збулася. Шкода, що дав обіцянку, що не справдилося. Прошу за це вибачення ", - заявив Порошенко.

За його словами, для нього це серйозний урок, що потрібно обережно і відповідально ставитися до своїх слів і обіцянок, чесного і відвертого. Президент визнав, що треба не обіцянка швидкого закінчення війни, а будувати сильну армію, яка зможе тримати оборону в протистоянні з агресором - причому не тільки на Донбасі, але і по всьому кордону з Росією.

Як закінчити війну на Донбасі

Закінчити війну на Донбасі можна тільки за допомогою переговорів - спробувати домовитися з Москвою і знайти компроміси, так як наступ української армії - не найкращий варіант, вважає в торою президент України Леонід Кучма.

"Спробувати зупинити війну можна, перейшовши в рішучий військовий наступ. Охочих зробити це на словах у нас багато. Сподіваюся, вони розуміють, що насправді ми воюємо ні з ОРДЛО, а з Росією. Тому результат таких кавалерійських атак буде передбачуваним та для нас невтішним. Залишається одне - домовлятися. Шукати світ в компромісах . Цим цілям служить "нормандський формат" більше чотирьох років. Варто порівняти інтенсивність бойових дій тоді і тепер. Зупинити війну може тільки той, хто її почав. Тобто питати треба не нас, а Москву ", - заявив другий президент України.

Як відомо, конфлікт на сході України почався після вторгнення в квітні 2014 року російських військ на українську землю через кордон в частині Донецької та Луганської областей. Це сталося після того, як в березні був незаконно анексований Росією Крим.

У зв'язку з тим, що Росія всіляко заперечує своє відношення до конфлікту, війна виглядає що не оголошена. У той же час світова спільнота в особі Євросоюзу, Сполучених Штатів і багатьох інших країн засуджують агресивні дії РФ і не визнають анексію Криму. Росія регулярно озброює місцевих бойовиків, передає їм техніку, а також направляє на схід України своїх військових.

Припинення ж / д-повідомлення з Росією - коментар МЗС

Міністр закордонних справ Павло Клімкін так і не дав чіткої відповіді, чи варто припиняти пасажирське сполучення України з Росією, проте зазначив, що не варто називати зрадниками тих українців, які їздять в Росію.

"Чесно повинні подивитися на цю проблему в загальному, а не шляхом політичних гасел. Я готовий обговорювати цю проблему, але ця проблема повинна бути вирішена саме в контексті боротьби з Росією як агресором, і з розумінням, що люди не повинні страждати . Ми повинні зрозуміти, яким чином контролювати: хто їздить і як їздить. Але потрібно подивитися на всі аспекти ", - підкреслив Клімкін

Нагадаємо, Україна може скасувати потяги в Росію. Міністр інфраструктури Володимир Омелян на початку серпня розповів, що Україна розглядає варіант закриття залізничного сполучення з РФ.

У свою чергу в Росії розповіли, чим для України загрожує припинення ж / д-повідомлення з Росією - м іністр транспорту РФ Євген Дітріх заявив, що в разі, якщо Україна скасує пасажирське залізничне сполучення з Росією, російська сторона вживатиме заходів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Ключовий момент у справі Януковича і спосіб закінчити війну на Донбасі: головні цитати тижня". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация