Топ-5 найбільш кривавих терактів в Україні (ФОТО)

У 2001 році в Україні ввели кримінальну відповідальність за вчинення теракту. За цей час СБУ розслідувала 22 кримінальних справи. 25 підривників відправили за ґрати, з них двох засудили до довічного ув'язнення. Сьогодні, 12 березня, шанси отримати тюремний термін мають підозрювані в організації вибухів в Дніпропетровського в 2012 році . Індустріальний районний суд Дніпропетровська проведе чергове засідання з розгляду цієї справи. Але, як показує практика, далеко не завжди організатори терористичних актів несуть покарання. «Багнет» представляє вашій увазі 5 терористичних актів, що відбулися на території України з 1991 року і принесли найбільшу кількість постраждалих. І це незважаючи на те, що, за інформацією СБУ, в Україні не діє жодна терористична організація , А також немає жодного елемента або філії міжнародних терористичних груп.

Теракт №1: Вибух на зустрічі з Наталією Вітренко

Кількість постраждалих: 47

2 жовтня 1999 року під час президентської виборчої кампанії в ході зустрічі кандидата в президенти Наталії Вітренко (ПСПУ) з виборцями в Кривому Розі стався вибух гранати. Була поранена сама Вітренко, а також кілька десятків учасників зустрічі.

Вага зарядженої гранати - 310 г, середня дальність кидка гранати 40-50 м, час горіння запала - 3,2-4,2 сек. Мабуть, терористи були настільки далекі від військової справи, що не здогадувалися про небезпеку, що загрожує їм самим. Адже вони перебували в безпосередній близькості від місця вибуху.

Адже вони перебували в безпосередній близькості від місця вибуху

Серед присутніх було багато недоброзичливо налаштованих по відношенню до кандидата молодих людей, які своїми криками намагалися зірвати виступ Вітренко. Але міліція чомусь ніяк не реагувала на їх випади. Свідки впевнені - теракту можна було б уникнути, якби правоохоронні органи своєчасно звернули увагу на неадекватну поведінку деяких потенційних виборців.

Слідство пред'явило звинувачення Сергію Іванченко, який очолював криворізький штаб кандидата в президенти Олександра Мороза (СПУ). Іванченко був засуджений до 15 років позбавлення волі і в 2004 році був помилуваний указом президента Леоніда Кучми. Важливо відзначити, що Мороз тоді вважався головним ідеологічним ворогом Кучми, а головним політичним ворогом Мороза була саме Вітренко.

Теракт №2: Вибухи в Дніпропетровську

Кількість постраждалих: 31

27 квітня 2012 року в Дніпропетровську сталося чотири вибухи з інтервалом в 15 хвилин на трамвайних зупинках в центрі міста. Вибухівка була закладена в урни. В результаті поранення отримали 31 осіб, з яких 10 дітей.

В результаті поранення отримали 31 осіб, з яких 10 дітей

Після НП в місті прибрали всі бетонні урни. Президент України доручив силовикам якомога швидше розкрити злочини. Незабаром ГПУ, СБУ, МВС відрапортували: виконавці знайдені і взяті під варту. Їх четверо (Віктор Сукачов, Віталій Федоряк, Лев Просвірнін, Дмитро Рева), жителі Дніпропетровська. Сукачов навіть викладав в місцевому університеті. Метою вибухів, заявили силовики, було залякати всіх і потім отримати гроші (вимагали $ 4,5 млн.) За те, щоб терактів не тривали.

Відзначимо, що після теракту в мережі з'явилися анонімні листи, в яких бандити погрожували вибухами по всій Україні.

Теракт №3: Вибухи у вінницьких маршрутках

Кількість постраждалих: 22

У травні 2003 року в трьох вінницьких маршрутках сталися вибухи. В останній раз бомбу зловмисник проніс в поліетиленовому пакеті і потім залишив в салоні під сидінням.

В останній раз бомбу зловмисник проніс в поліетиленовому пакеті і потім залишив в салоні під сидінням

В результаті вибухів опіки різного ступеня тяжкості і численні рвані рани тіла отримали двадцять два чоловіки, двоє з яких померли. Кожен постраждалий в залежності від тяжкості травм отримав від 3 до 6,2 тисячі гривень.

Після другого і третього терактів в місцеву пресу надійшли анонімні листи, автор яких бере на себе відповідальність за вибухи, загрожує новими і вимагає велику суму грошей. Так чи інакше, ні замовників, ні виконавців терактів не знайшли. Чоловіків, яких затримали за фотороботу, відпустили через нестачу доказів. Висували версії, що причина вибухів - «розборки» між маршрутниками.

Теракт №4: Вибухи на Троєщинському ринку

Кількість постраждалих: 11

20 серпня 2004 року на Троєщинському ринку Києва пролунали два вибухи: в урні для сміття і на візку прибиральниці. В результаті вибухів в лікарню потрапили 11 осіб, з них двоє - у важкому стані. Незабаром одна з потерпілих померла в лікарні швидкої допомоги. Четверо підсудних, нібито пов'язаних з Українською національною асамблеєю Едуарда Коваленка, визнані винними в скоєнні теракту і засуджені до 14 років позбавлення волі.

Четверо підсудних, нібито пов'язаних з Українською національною асамблеєю Едуарда Коваленка, визнані винними в скоєнні теракту і засуджені до 14 років позбавлення волі

До слова, навколо цього теракту було багато політичних чуток, але суд політмотіви відкинув, залишивши лише расистські (постраждали багато громадян Бангладеш, Пакистану, В'єтнаму).

Теракт №4: Теракт в православному храмі

Кількість постраждалих: 9

28 липня 2010 року в Свято-Покровському храмі УПЦ МП в Запоріжжі стався вибух саморобного вибухового пристрою фугасного типу. В результаті вибуху черниця місцевого монастиря загинула, ще 8 осіб отримали поранення і травми.

Злочин викликав серйозний резонанс. Президент В. Янукович зажадав від правоохоронців його якнайшвидшого розкриття. Через тиждень очолював на той момент МВС Анатолій Могильов заявив про затримання підозрюваних в організації вибуху. Всім трьом в якості запобіжного заходу на період досудового слідства було обрано утримання під вартою, яке тягнеться вже третій рік.

Зараз ведеться судовий процес проти двох підозрюваних - екс-паламаря Антона Харитонова, його брата Сергія Дьоміна, а також паламаря Євгена Федорченка.

Практично відразу ж після цього ряд правозахисників і представників громадських організацій (в тому числі з числа екс-співробітників правоохоронних органів) почали робити заяви про те, що «справа паламарів» сфабрикована. Заяви про те, що в матеріалах справи немає жодних доказів, крім показань самих підозрюваних, які далися «під психологічним впливом» продовжують озвучуватися досі.

До слова, у своєму недавньому інтерв'ю екс-голова СБУ Валентин Наливайченко сказав, що теракти, вбивства, викрадення на території України - це системна помилка в організації роботи правоохоронних органів. У «Рейтингу тероризму» Україна - на 56-му місці , І для списку з 158 країн це досить високо. Примітно, що в останні роки збільшилася кількість анонімних дзвінків про замінування шкіл, вокзалів та інших громадських місць. Анонімів знаходять в 100 з 100 випадків. А ось терористів, як бачимо, не завжди.

Єва Ліонова

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация