Тортилла американська, червоновуха

Фото: Д.Ковалеко

Напевно більшості читачів ці рептилії добре знайомі. Без них не обходиться жоден зоопарк, жодна виставка екзотичних тварин. Нерідко їх можна побачити в декоративних тераріумах в офісах. Через доступність і дешевизну цих черепах може здатися, що утримувати їх дуже просто. Однак є гнітючі результати дослідження, проведеного в США. Так ось, з 100 новонароджених черепашок, що містяться в домашніх акваріумах, до однорічного віку доживає лише одна. Решта гинуть через людську недосвідченість і легковажності. "Сегодня" пояснює як зробити так, щоб ваша улюблениця благополучно дожила до поважного віку черепахи Тортилли.

ДОСЬЄ. Ця черепаха веде напівводний денний спосіб життя. Добре плаває і пірнає. Тому полює як на суші, так і у воді. Молоді черепашки харчуються тваринною їжею, а з віком воліють рослинність.

Головною відмінністю цього виду є пара жовтих, оранжевих і червоних плям позаду очей - ті самі "вуха". Голова, шия, кінцівки і хвіст покриті жовтими смугами і плямами. Лапи забезпечені великими перетинками. З віком забарвлення стає більш розмитою. Старі самці стають майже чорними.

Панцир червоновухих черепах досягає в довжину майже 30 см. Основний фон - зелений. Нижня частина панцира - жовта з характерним темним малюнком.

Червоновухі черепахи поширені на сході США, і північному сході Мексики. Живуть у водоймах зі слабким плином і густо зарослими берегами.

Однак останнім часом їх все частіше виявляють у районах, вельми далеких від природних місць мешкання. Причини прості - черепахи збігають з неволі або їх просто викидають безвідповідальні власники. М'який клімат Західної Європи припав до смаку прибульцям. Тепер тамтешні біологи думають, що робити з симпатичними, але все-таки непроханими гостями.

Ну, а всіх тих черепашок, що ви їх бачите в зоомагазинах і на Пташці, у величезних кількостях ввозять з країн Східної Європи, Південно-Східної Азії і США.

ДЕ КУПИТИ. Знайти їх можна практично в будь-якому зоомагазині або через Інтернет. Напевно знайдете черепах на Пташиному ринку. Але купувати їх там все-таки ризиковано - умови утримання тварин там далекі від норми і як спритні продавці запросто можуть збути хвору тварину.

ЗМІСТ. Не раджу містити цей вид в звичайному акваріумі. У природі черепахи проводять більшу частину часу, гріючись на березі або зависнувши у поверхні води. Тому в неволі для них потрібно обладнати спеціальний акватераріум, в якому є як вода, так і острівець суші. Це повинна бути саме суша з бережком, а не плаваючий на поверхні пліт з пінопласту, на який дуже важко підійматися.

Для загального освітлення використовуйте люмінесцентні лампи. Розщедріться і купите спеціальну лампу для рептилій. У їхньому спектрі є необхідна для цих тварин ультрафіолетове випромінювання. Воно, в поєднанні з достатньою кількістю кальцію і вітаміну С, не дозволить розвинутися рахіту. Лампи освітлення розташовуйте не далі за 30 см від поверхні води. На ніч освітлення вимикайте.

Для обігріву острівця суші використовуйте лампу розжарювання потужністю 40-75Вт з рефлектором. Дуже зручні спеціальні інфрачервоні лампи. Температура під такою лампою в денний час повинна бути до 30-32 ° С.

Вода у черепах повинна бути чиста, відстояна, краще жорстка або слабожесткая. Температура води - в межах 25-30ºC.

Черепахи дуже люблять віддирати і розколупувати все, що тільки під попадається "під лапу". Тому будь-які пристрої (фільтри, насоси, декорації) в акватерраріуме повинні надійно бути відгороджені і недоступні мешканцям.

ГОДУВАННЯ. Основними видами тваринного корму є мотиль, дрібні цвіркуни, зоофобус, таргани, дощові черв'яки, дрібна риба, м'ясо (але не свинина і баранина!). Як рослинний корм можна пропонувати м'які частини листя і стебел салату, кульбаби і шматочки соковитих овочів.

Власник повинен ясно розуміти, що зростаючим черепашкам потрібен кальцій, який є далеко не у всіх кормах. Можна загодовують рептилій "від пуза" мотилем, а вони все одно захворіють на рахіт, тому що кальцію в такому кормі немає. Більшість наявних у продажу комерційних сухих кормів для черепах (особливо дешевих) також не забезпечують повноцінне харчування тваринного. Щоб зберегти хороше здоров'я вихованця, обов'язково згодовують йому равликів і дрібну нежирну рибу разом з кісточками.

Не годуйте черепах кормами для кішок і собак. Їх рецептури розроблялися для теплокровних тварин з іншими, ніж у рептилій потребами в мікроелементах і вітамінах.

Залишки їжі швидко забруднюють воду, тому все нез'їденим за один раз негайно видаляють. Деякі любителі навіть висаджують на час годування своїх черепах в окремий лоток і після трапези повертають їх на місце.

Молодих черепашок (до 2-х років) годують щодня, більш старших - раз в 2-3 дня.

ПРИТУЛОК червоновухих НИНДЗЯ. Ідеальним житлом для красноухой черепахи стане горизонтальний акватераріум. Для однієї рептилії довжиною 5 см мінімальні параметри житла такі: розміри 40х30х25 см, об'єм 30 л, "берег" 25х30 см уздовж бічної або задньої стінки, глибина води 15 см. Співвідношення площі суші до води 1: 5. Слід розуміти, що черепаха буде рости і акватераріум доведеться міняти на більший.

Для того, щоб вода була чистою, вам знадобляться спеціальні фільтри (генеральне прибирання проводити раз 10 днів). Також акватераріум повинен бути обладнаний пристроями для підігріву води. Все це зараз нескладно придбати і смнтіровать окремо. Однак початківцям я б настійно радив не думати себе Кулібіна, а просто купити повністю обладнаний акватераріум.

ЧЕРЕПАХА - НЕ ПИВО, БАНКУ НЕ ЛЮБИТЬ! Про характерні помилки початківців розповіла Ірина Савінова, ветеринарний лікар

  • Черепах дуже легко переохолодити. Навіть короткострокове падіння температури на 6-8ºC може бути смертельно небезпечним

  • Ще одна характерна помилка початківців натуралістів - віра в те, що черепашка не може потонути. Це як раз цілком можливо, так як дихають вони легкими.

  • Існують спеціальні вітамінні добавки, які додають в воду. Потрібно ретельно дотримуватися дозування і вже ні в якому разі не намагатися закопувати ці кошти черепасі в пащу. Зустрічалося в моїй практиці і таке інше.

  • Не варто чистити панцир черепахи від водоростей. Тим більше не можна застосовувати для цього жорсткі щітки - можна пошкодити щитки панцира, що призведе до утворення ранок. Використовуйте тільки м'яку губку

  • Ультрафіолетове випромінювання потрібно черепашкам не тільки для профілактики рахіту, а й як захист від грибкових захворювань.

  • І останнє. Чи не переносьте черепашок в баночці з водою. Там вони напевно переохолодитися і будуть піддаватися стресу. Найкраще - в ганчірковому мішечку за пазухою. У темряві і теплі їй буде цілком затишно і комфортно.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация