ТОВ "НВП" Рестін "хочуть через суд заборонити будувати 57-метровий будинок на Жилянській, 96

23 серпня 2018 р 9:30

Громадяни Олександр Дядюк та Жанна Максименко-Довгович просять Окружний адміністративний суд Києва скасувати дозвіл ДАБІ на будівництво офісно-житлового та готельного комплексу за адресою Жилянська, 96, видане ТОВ "НВП" Рестін ". Причина - земельна ділянка знаходиться в зоні, де заборонено будівництво будинків вище 27 метрів, а забудовник запланував звести 57-метровий будинок. Крім того, Дядюк вважає, що ТОВ "НВП" Рестін ", побічно пов'язане з екс-директором Департаменту земельних ресурсів Київської міськдержадміністрації (КМДА) Олексієм Поліщуком, сфальсифікував проект. Справа була прийнята до розгляду, але позивач заявив про відвід судді у зв'язку з заангажованістю.

Про це KV стало відомо з ряду рішень Окружного суду Києва.

Як з'ясувалося, до Окружного адміністративного суду Києва звернулися громадяни Дядюк Олександр Володимирович і Максименко-Довгович Жанна Віталіївна з позовом до Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ), в якому просять визнати протиправним і скасувати дозвіл на виконання будівельних робіт ІУ +115151470004 - "Будівництво офісно житлового та готельного комплексу з допоміжними приміщеннями та паркінгом "за адресою Київ, вул. Жилянська, 96 ".

Третьою особою у справі виступає організація, якій було видано дозвіл на будівництво - ТОВ "Науково-виробниче підприємство" Рестін "(далі -" НВП "Рестін").

Підставою для звернення позивача до суду стало те, що ДАБІ видало ТОВ "НВП" Рестін "дозвіл на виконання будівельних робіт на земельній ділянці, що перебуває в зоні регульованої забудови II категорії, де відповідно до чинного Генерального плану Києва, заборонено будівництво будинків вище 27 метрів.

Підписуйтесь на новини "Київ Vласть"

25 травня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва ухвалив Рішення відкрити провадження в адміністративній справі та призначити до розгляду суддею Наной Векуа в порядку загального позовного провадження засідання на 2 серпня 2018 року.

А вже 13 серпня 2018 року позивач подав заяву про відвід головуючого судді Нани Векуа. рішенням суду від 13 серпня 2018 року провадження по справі було зупинено до вирішення питання із заявою про відвід судді.

За словами Олександра Дядюка, у нього були вагомі підстави для висунення вимог про відвід судді.

"Призначена суддя Нана Векуа - явно заангажована в цій ситуації. Ми в жодному разі не допустимо, щоб вона розглядала цю справу. Цілком можливо, для цього нам доведеться відкликати позов і подавати його заново. А по цій справі ми чекаємо призначення дати наступного розгляду ", - повідомив KV Олександр Дядюк.

Його головні претензії до запланованого будівництва полягають в тому, що через дії фірми цілий ряд пам'яток культурної спадщини столиці, серед яких музеї видатних українських діячів культури, опинилися під загрозою.

"Цей невеликий квартал обмежений вулицями Саксаганської, Жилянській та Толстого. Усі будівлі там ставляться або до пам'яток культурної спадщини, або до музеїв. Там зона забудови II категорії, де не можна будувати, згідно з Генеральним планом Києва, нічого вище 27 метрів. Забудовник не погодив свій проект ні з Міністерством культури України, ні з Департаментом культури КМДА, у нього немає історико-містобудівного обґрунтування, він повністю сфальсифікував проект. І цей проект якось пройшов експертизу в ДАБІ - побудувати будинок висотою 57 метрів там, де максимальна висотність - 27 ", - обурюється Дядюк.

Позивач вважає, що перспективи в справі є - будь-який незаангажований суддя повинен заборонити таке будівництво, оскільки забудовник допустив масу порушень.

Відзначимо, портал oldkiev.ho.ua повідомляє , Що за адресою вул. Жилянська, 96 знаходиться будинок 1908, в якому в 1912-40 роках проживав Панас Саксаганський. Будівля розташована неподалік від меморіальних будинків діячів української культури І. Старицького, М. Лисенка, Лесі Українки.

Історичний вигляд будівлі

Нагадаємо, що земельну ділянку за адресою Жилянська, 96 (кадастровий номер 8000000000: 72: 082: 0019) площею 0,5401 га в 2010 році був переданий Київрадою в оренду ТОВ "НВП" Рестін " .

За даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ "НВП" Рестін "зареєстрована 27 червня 1995 року. Статутний фонд - 4,6 млн гривень, керівник з 1 березня 2011 року - Ігор Ванюшин. Власниками підприємства виступають АТ "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд" Далас "(50%) і АТ" Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Гранд Імперіал" (50%). Кінцевими бенефіціарними власниками підприємств значаться Дмитро Радченко та Богдан Яськів.

Відзначимо, що керівником ТОВ "НВП" Рестін "з 1996 по 2011 рік значився Віталій Поліщук, який доводиться дядьком екс-директору Департаменту земельних ресурсів КМДА Олексію Поліщуку. А Ігор Ванюшин є директором і інших компаній, що належать Поліщукам: наприклад, ПП "Білдсервіс Плюс" (засновники Ігор Ванюшин і Віталій Поліщук), ОК "Нова ініціатива" (директор - Ігор Ванюшин, а в засновниках дочка Віталія Поліщука - Вікторія), ПП "Турбілд Інвест" (директор - Ігор Ванюшин, а в засновниках - Віталій Поліщук).

Як уже повідомляла KV , Раніше Олександр Дядюк звертався до комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування з вимогою не допустити незаконного будівництва на Жилянській, 96 впритул до історичних пам'ятників. Але ця комісія перенаправила його звернення до Департаменту земельних ресурсів КМДА, подальшої реакції не послідувало.

Ч ітайте: Департамент земельних ресурсів КМДА просять розібратися з ділянкою дядька його директора

Крім того, 18 травня 2018 роки Депутат Київради Олеся Пинзеник (Фракція "Об'єднання" Самопоміч ") закликала міністра культури України Євгена Нищука, голови ДАБІ в Києві Олексія Кудрявцева, голів комісій Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування Олександра Міщенка і з питань культури, туризму та інформаційної політики Вікторію Муху звернути увагу на цю земельну ділянку.

Ч ітайте: Історичний центр Києва може бути знівечений висотками за підтримки директора департаменту земресурсів КМДА Поліщука

Нагадаємо, комісію Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування очолює Олександр Міщенко . Департаментом земельних ресурсів КМДА з 18 вересня 2014 року по 2 липня 2018 року керував Олексій Поліщук . Зараз виконання обов'язків директора цього департаменту тимчасово покладено на першого заступника директора цього Департаменту - Віктора Дворнікова. Департаментом містобудування та архітектури КМДА з 1 листопада 2016 року керує Олександр Свистунов . За всі питання будівництва і містобудування в Києві відповідає Олександр Спасибко .

Довідка KV : Саксаганський Панас Карпович (наст.-Тобілевич, 1859-1939) - актор і режисер, театрально-громадський діяч, народний артист УРСР (з 1925), народний артист СРСР (з 1936), Герой Праці (1924) брат Карпенко-Карого, М. Садовського і М. Садовської. Працював в різних театральних групах актором і режисером, з березня 1912 постійно жив в Києві, виїжджав на гастролі з різними театральними колективами по Україні і Росії. Один із засновників "Товариства українських артистів під керівництвом І. Мар'яненка" (1915-16), "Товариства українських артистів за участю М Заньковецької та П Саксаганського" (1916-17), в 1918-22 працював в створеному ним в Києві Української Народному театрі , який знаходився в Троїцькому народному домі (нині Театр оперети, вул, Велика Васильківська, 51). Автор ряду книг, статей і спогадів, в т. Ч. "По дорозі життя" (1935), "Моя робота над роллю" (1937) і ін. Похований на Байковому кладовищі в Києві.

У 1963 на фасаді будинку по вул. Жилянська, 96 була встановлена мармурова меморіальна дошка, яку в 1972 замінили бронзової, у вигляді фрагмента театрального завіси з барельєфним портретом актора (ск М. Грицюк, арх. А, сницар)

* ТОВ "НВП" Рестін "(код ЄДРПОУ: 22956638)

Фото: Google Maps

Kиев Vласть

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация