Традиції української кухні: що готують і як

Українська традиційна кухня пройшла довгий шлях розвитку і в наші дні вона цілком заслужено стає популярною серед європейських сусідських країн.

Хліб - всьому голова, так було завжди в традиціях української кухні. Пекли житній і пшеничний хліб на кислому заквасці в печі. Крім кислого був і прісний хліб, з нього робили галушки.

Ще одним з головних страв на столі завжди була каша. Це могла бути гречана, пшенична, пшоняна, пшенична каші. З пшениці і жита готували на Різдво традиційну кутю з маком, горіхами і медом. Це було справжнє ласощі.

Чи не обходилася традиційна українська кухня без овочів, ягід, фруктів і зростаючих на цій території пряних трав, таких як кріп, хрін, цибулю, кмин, м'ята і т.д. Саме овочі, фрукти та каші складали основу раціону. З них готували всілякі другі страви і густі супи.

З них готували всілякі другі страви і густі супи

Український борщ і вареники давно завоювали всесвітню славу, як і національне блюдо - сало. Але крім відомих страв, в традиціях української кухні є багато корисних хитрощів. На її формування історично впливали сусідні держави, народи-кочівники і татаро-монгольські завойовники.

Так, наприклад, мусульмани, які часто нападали на українські території, забирали всю худобу, крім свиней, тому що їх Коран забороняє вживати в їжу. Завдяки цьому свиня стала «народної годувальницею», і в честь цього в Луцьку навіть встановлений їй пам'ятник, а свинина і сало стали частиною національної української кухні. Ці продукти входять до складу багатьох складних страв і так само вживаються в їжу окремо. Але щоб зберігати такий продукт як м'ясо і сало, неможливо і до цього дня обійтися без такого натурального консерванту як сіль.

Більша частина солі в Україні надходила з кримських озер і лиманів, де сіль видобували вже багато століть до нашої ери. Чумаки ж перевозили сіль в усі куточки країни на своїх возах. Починаючи ще з 1540 року, за договором Сигізмунда Августа з кримським ханом дозволялося торговим людям (чумакам) вільно брати сіль в Хаджибеї, Перекопі і Кафе, сплативши «мито» кримського хана. Крім того, у запорізьких козаків був свій соляний промисел в Прогної, розташованих на березі Дніпровського лиману. Саме чумаки-солевозци були першопрохідцями здичавілих після монголо-татарської навали українських степів, і були бажаними людьми всюди. Так що можна сказати, що сіль в чому вплинула на відновлення і культурне об'єднання українських земель і формування кулінарних традицій в Україні.

Сьогодні одним з небагатьох українських виробників якісної харчової морської солі є ТМ «Salute di Mare» (Салюте ді Маре) . Головною особливістю цієї продукції є 100% натуральність. Морська сіль Salute di Mare проводиться в Чорноморському басейні. З солоних озер випарюють очищену морську воду, в результаті залишається осад чистої білої солі. Завдяки попередньому очищенню води, в солі немає домішок крейди, піску, гіпсу, тому і не потрібно її додаткове очищення.

Саме це дозволяє зберегти всі корисні природні речовини, а це майже 40 мікро- і макроелементів, необхідних для організму. Асортимент продукції дуже широкий - це морська сіль різного ступеня помелу, сіль в картонній і м'якій упаковці, сіль в сільничках і млинах з пряними травами, з сумішшю перців і сіль з ламінарією. Для класичних м'ясних українських страв, наприклад, домашньої ковбаси та запеченого окосту, можна використовувати морську сіль з сумішшю перців. Для рибного холодцю і юшки відмінно підходить сіль з ламінарією. Сіль з пряними травами підкреслить смак такого блюда з картоплі як деруни, і інших овочевих страв.

З традиційних українських напоїв варто перерахувати меди, кваси, виноградне вино, пиво, горілку (горілку) і всілякі настоянки.

Перша письмова згадка квасу відноситься до 989 року, коли київський князь Володимир звертав підданих в християнство. У літописі було записано: «Роздати їжу, мед і квас».

У літописі було записано: «Роздати їжу, мед і квас»

Інший не менш древній і легендарний напій - мед або медовуха. Він з'явився в дохристиянський період і спочатку використовувався в ритуальних цілях. Він старше шотландського віскі, мексиканської текіли або японського саке. Надзвичайно корисний, що володіє цілющими властивостями мед готується з дріжджів і меду з додаванням хмелю, прянощів, квіткового пилку, коріння і ягід. В результаті кулінарних експериментів з'явився на світло і такий всесвітньо популярний сучасний напій як медова горілка з перцем, яка не тільки є міцним напоєм, але і відмінним засобом від застуди.

Кращі шеф-кухаря України в наші дні створюють дійсно високу українську кухню, якою захоплюються представники самих різних національностей і країн.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация